Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Michał Siewniak

Lista artykułów:

Londyn, 15 września

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Czeka nas kryzys tożsamości brytyjskiej Monarchii?

Szacuje się, że 4,1 miliarda osób oglądało pogrzeb zmarłej królowej Elżbiety na całym świecie. 1 milion odwiedziła Londyn. 400-500 tys. osób ustawiło się w kolejce, by zobaczyć trumnę królowej w Westminster Hall.

Okolice Pałacu Buckingham po śmierci Elżbiety II

Karol III królem Wielkiej Brytanii. Jaka przyszłość czeka monarchię po śmierci Elżbiety II?

Koniec pewnej epoki. Naród pogrąża się w żałobie. Liz Truss odwiedza królową Elżbietę II, by przyjąć urząd premiera, a dwa dni później królowa odchodzi w swoim domu wakacyjnym w okolicach Aberdeen.

Czy przyjechałbym dzisiaj do Wielkiej Brytanii wiedząc, że trzeba będzie przejść przez tak wiele niepotrzebnych biurokratycznych przeszkód? Odpowiedź jest prosta: nie, bo będzie dużo prościej (i szybciej!) wyjechać do Niemiec czy Holandii – pisze Michał Siewniak
Magazyn

Co się zmieniło w Wielkiej Brytanii od jej wyjścia z Unii Europejskiej?

Bardzo lubię wracać do swojego rodzinnego Lublina. Miasto fantastycznie się rozwija i każdy taki przyjazd jest w dużym stopniu powodem do dumy. Oprócz odwiedzin rodziny, powroty są też okazją, by spotkać się z przyjaciółmi, odnowić dawne znajomości. Choć jestem gadułą, bardzo lubię przebywać z ludźmi i ich słuchać. W czasie mojego ostatniego pobytu, mój bardzo dobry kolega, Piotrek zapytał: „A co tak naprawdę zmieniło się w Wielkiej Brytanii od jej wyjścia z Unii Europejskiej”?

Michał Siewniak
List czytelnika

Lublinianin od 15 lat mieszkający na wyspach: Brytyjczycy będą żałować decyzji o Brexicie

To właśnie dzięki jednemu z najważniejszych filarów europejskiej tożsamości, mogłem podjąć pracę w dowolnym kraju Unii Europejskiej, studiować i uczestniczyć w wielu programach stypendialnych oraz zdobyć dodatkowe kwalifikacje – pisze pochodzący z Lublina Michał Siewniak*, od 15 lat mieszkający w Wielkiej Brytanii.