Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Akcja Dziennika Wschodniego "Spotkajmy się nad wodą" przeniosła się dzisiaj do urokliwego Zwierzyńca. Położone nad rzeką Wieprz miasteczko jest siedzibą Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zabawom i konkursom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.
Tak się bawiliście w Klubie 30. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii. Tak się bawi Lublin!
Wiemy, że lubicie poszaleć dachu. To wasza przystań oraz wakacyjny vibe. Najlepiej do białego rana, w rytm gorących rytmów, przeplatanych z najnowszymi hitami. Tak się bawił Lublin w Przystań na dachu.
Ta noc w Radości należała do Was. Dje zagrali najlepsze kobiece hity Beyonce czy Rihanna. To była noc pełna dobrej muzyki i szalonej zabawy. Tak się bawi Lublin!
Już w najbliższą sobotę (20 lipca) z wakacyjną akcją „Spotkajmy się nad wodą” zawitamy do Zwierzyńca. To wyjątkowe, urokliwe miasteczko na Roztoczu, położone nad rzeką Wieprz, z siedzibą Roztoczańskiego Parku Narodowego. Warto je odwiedzić ze względu na przyrodnicze i historyczne atrakcje. To także ciekawe miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek: piesze i rowerowe wycieczki oraz spływy kajakowe.
Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Imprezuje przez cały czas. Trwają wakacje. Idealny czas na imprezy. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki przewodnik po najlepszych imprezach w mieście. Oto nasze propozycje.
To cykliczne wydarzenie, które odbywa się od 2005 roku, a oparte jest na postaci bimbrownika, egzorcysty-amatora Jakuba Wędrowycza; pochodzącej z okolic Wojsławic fikcyjnej postaci literackiej stworzonej przez Andrzeja Pilipiuka, która rozsławiła wieś lubelską.
Tętent kopyt i rżenie – tego w nadchodzący weekend na pewno nie zabraknie w Sitnie. Swoje święto będą tam miały konie.
Najlepsze filmy ze świata, trzy retrospektywy — Josepha Loseya, Doroty Kędzierzawskiej i Jadwigi Jankowskiej-Cieślak, koncerty, spotkania z twórcami oraz liczne wydarzenia towarzyszące. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się program tegorocznego Festiwalu Dwa Brzegi, który odbędzie się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.
Koncert lubelskiego zespołu Whisky, to spotkanie z funkiem i z rockiem, a przy tym gwarancja dobrej zabawy. W najbliższy piątek (19 lipca) chłopaki z Whisky uderzą pełną mocą w lubelskim klubie New Vegas.
W najbliższą sobotę i niedzielę Krasnobród będzie świętował. Z okazji Dni Krasnobrodu przygotowano wiele atrakcji.
Już w najbliższą niedzielę w Polichnie Czwartej odbędzie się XIX Międzypowiatowy Festiwal Orkiestr Dętych. Festiwal ten jest jedną z najbardziej prestiżowych i największych imprez amatorskiego ruchu muzycznego w naszym regionie.
Bożena Ćwiek 23 lipca przystanie pełnić funkcję dyrektora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Decyzją zarządu województwa lubelskiego, obowiązki szefa tej instytucji następnego dnia obejmie były prezydent Lublina, Andrzej Pruszkowski.
Mistrzowie kucia z całej Polski po raz kolejny przyjechali do Wojciechowa. W weekend prezentowali swoje umiejętności podczas dorocznych, tym razem już XX Ogólnopolskich Spotkań Kowali.
Dobiega końca 27. Święto Róż w Końskowoli. W tym roku do konkursu na najpiękniejszą różę zgłoszono 105 kwiatów. Tytuł powędrował do Imperatrice Farah, a złoto konkursu profesjonalnego otrzymała Hansestadt Rostock. Podczas imprezy na rynku zatańczono poloneza.
W niedzielę na Placu Wolności w Parczewie odbył się coroczny Jarmark Jagielloński. Ten wyjątkowy festiwal kultury i sztuki ludowej przyciągnął miłośników produktów tradycyjnych, rękodzieła artystycznego, rzeźby, ceramiki, garncarstwa, haftu, malarstwa, wikliniarstwa i regionalnych smakołyków.
Wszystko było dla nas do przejścia. Jesteśmy silnymi ludźmi. Oboje nauczyliśmy się zarządzać kryzysem, praca w totalnie skrajnych trudnościach nam wychodzi. Dziś wiemy, że we dwoje poradzimy sobie wszędzie - ROZMOWA z Małgorzatą Zielińską z Galerii Sztuki Wirydarz.
Patryk Adach, lublinianin i absolwent Politechniki Lubelskiej swoją twórczością artystyczną pochwali się w prestiżowej londyńskiej galerii.
Zapraszamy do udziału w akcji Dziennika Wschodniego. Dzisiaj jesteśmy nad jeziorem Firlej. Przygotowaliśmy dla Was konkursy z nagrodami, gry i zabawy.
Danuta Smaga, była starosta puławska z Prawa i Sprawiedliwości, liczyła na kolejną kadencję, ale po wyborach władzę w powiecie przejęła opozycja. Na lodzie jednak nie zostanie. Ma szansę na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego
Brama Mostowa była jednym z architektonicznych symboli przedwojennych Puław. Budynek wzniesiony tuż przed odzyskaniem niepodległości został bezpowrotnie zniszczony w latach 40. Niedawno powstał film, który pokazuje, jak brama wyglądałaby współcześnie.
38. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, odwiedzają też tych, który nie mogą podziwiać występów w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim. W środę pierwszy wyjątkowy koncert odbył się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.
W folkowych rytmach z całego świata: Kenii, Meksyku, Indonezji, Brazylii, Czech, Porto Rico i oczywiście Polski bawi się od dwóch dni Zamość. Trwa 21. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Eurofolk 2024.
Jeden z najbardziej luzackich festiwali w Polsce – Kazimiernikejszyn, wchodzi w drugą dekadę swojej historii. XI edycja odbędzie się w dniach 17 - 21 lipca. W malowniczych kamieniołomach nad Wisłą wystąpi czołówka polskiej estrady oraz amerykańska supergrupa – Gogol Bordello.
Barwnym korowodem rozpoczęły się 38. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Przed nami 5 dni koncertów