Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od 2 lutego ponownie można odwiedzać Galerię Labirynt przy ul. Popiełuszki 5. Obecnie w siedzibie galerii dostępne są trzy wystawy.
W piątek, 5 lutego o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur zostanie otwarta wystawa Sebastiana Smita "Kilarif".
W piątek, 19 lutego o godz. 18 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury w Lublinie) odbędzie się spotkanie autorskie wokół pisma "Malkontenty". Wydarzenie będzie transmitowane online.
6 lutego o godz. 7.30 na hali przy ul. Lubartowskiej 77 odbędzie się pierwszy w tym miesiącu Jarmark Lubelski. Kolejne w następne soboty miesiąca.
Podczas najbliższego wykładu online z cyklu Akademia Kina CSK, Kaja Klimek będzie zastanawiać się, czy kino superbohaterskie już się zestarzało. Spotkanie online odbędzie się 4 lutego o godz. 19. Obowiązują zapisy.
Zgodnie z decyzją ministra od poniedziałku będą mogły działać galerie sztuki i muzea, w związku z tym Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) otworzy dla zwiedzających Galerię Białą, w której będzie można podziwiać prace Bartłomieja Kiełbowicza. Ponadto działać będzie także Księgarnia Dosłowna.
Od poniedziałku, po blisko trzymiesięcznej przerwie, znów mogą działać muzea i galerie sztuki. Ale wiele z nich nie otworzy się od razu.
Od poniedziałku, 1 lutego, ponownie będzie można podziwiać wystawy w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Na chwilę obecną - jedynie z przewodnikiem i po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. Do dyspozycji zwiedzających będą cztery ekspozycje.
W piątek, 12 lutego o godz. 18 w Księgarni Dosłownej odbędzie się spotkanie online z cyklu "Seryjni poeci". Gościem wydarzenia będzie Grzegorz Filip.
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża zaprasza na premierę online najnowszego utworu polskiego kompozytora Artura Zagajewskiego w wykonaniu Hashtag Ensemble z udziałem laureatki Paszportów Polityki 2020 Ani Karpowicz. Wydarzenie odbędzie się 30 stycznia o godz. 21.
We wtorek, 9 lutego o godz. 18 Teatr Stary w Lublinie zaprosi na spotkanie z cyklu "Bitwa o literaturę", podczas którego Grażyna Lutosławska będzie gościć Karolinę Kuszyk i Piotra Nazaruka. Spotkanie będzie dostępne online.
Festiwale, rocznice, pikniki, tomiki wierszy – na wsparcie tegorocznych inicjatyw kulturalnych powiat puławski przeznaczył 42 tys. zł. Najwyższe dotacje komisja oceniająca wnioski przyznała parafii pw. Miłosierdzia Bożego oraz puławskiemu kołu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
W mediach społecznościowych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie pojawił się już najnowszy odcinek cyklu "Poranek u Hieronima". W styczniu twórcy inicjatywy rozmawiają o noworocznych postanowieniach. Gościem tego spotkania jest dr Wojciech Brzeziński.
Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN zaprasza do obejrzenia wirtualnej wystawy o Domu Ludowym im. I.L. Pereca w Lublinie. Ekspozycję można podziwiać online na stronie internetowej instytucji.
W ramach projektu Miastoczułość Warsztaty Kultury zaproszą na spotkanie online pt. "Czym jest zabytek?". Wydarzenie odbędzie się 10 lutego o godz. 17 na platformie Zoom.
Teatr Stary w Lublinie wraca ze swoich cyklem spotkań autorskich "Bitwa o kulturę". We wtorek, 2 lutego o godz. 18 odbędzie się spotkanie "Boska! Guilty pleasures, czyli wstydzę się a jednak oglądam", którego gośćmi będą Adriana Prodeus i Kamil Bałuk. Wydarzenie będzie dostępne online.
Nie jeden, ale aż sześciu autorów wystąpi w najbliższy weekend w ramach cyklu "Ciąg dalszy" realizowanego przez Dzielnicowy Dom Kultury Południowe. W dniach 30-31 stycznia na profilu Facebook instytucji będzie można obejrzeć spotkania z Agatą Tuszyńską, Jackiem Karczewskim, Stanisławem Łubieńskim, Igorem Jarkiem, Izą Klementowską i Piotrem Pazińskim.
Już po raz siódmy Galeria Labirynt w Lublinie zaprosi na ogólnopolski przegląd wideo studentów i studentek uczelni artystycznych - VideoNews. W tym roku wydarzenie wystartuje online w dniach 26-27 stycznia.
Nałęczowski Ośrodek Kultury zaprasza młodzież w wieku 15-19 lat do udziału w projekcie, którego celem jest powstanie "Nieoczywistego przewodnika po Nałęczowie". To szansa na poznanie nowych ludzi, wydanie własnej książki a przede wszystkim na uczestnictwo w wyjątkowym projekcie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się online 29 stycznia.
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na nową odsłonę cyklu "Spotkania z Artystami". W sobotę, 30 stycznia o godz. 12 na stronie internetowej instytucji odbędzie się spotkanie online z Mikołajem Kowalskim.
Chcąc uczcić 100. rocznicę urodzin Patrona Roku 2021, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Biblioteka Miejska w Puławach przygotowała specjalną akcję "Wietrzenie poezji". Jedną z atrakcji organizowanych przez placówkę jest wyjątkowa wystawa poświęcona poecie.
W czwartek, 28 stycznia o godz. 19 w ramach Akademii Kina CSK odbędzie się wykład Diany Dąbrowskiej "Pizza, pasta i wielkie żarcie w kinie włoskim". Wydarzenie będzie dostępne online.
3 lutego o godz. 18 odbędą się kolejne warsztaty literackie realizowane przez Centrum Kultury w Lublinie. Obecnie zajęcia prowadzone przez prof. dr. hab. Arkadiusza Bagłajewskiego odbywają się online.
Teatr Stary w Lublinie zaprasza na spotkanie z cyklu "Bitwa o literaturę". Gościem wydarzenia będzie dziennikarz, reporter i pisarz - Wojciech Jagielski. Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia o godz. 18 i będzie transmitowane na Facebooku teatru.
Twórca kultowej serii komiksowej odszedł w wieku 97 lat.