Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wernisaż wystawy poświęconej Kazachstanowi (12 września, godz. 13) oraz spotkanie z cyklu "Majdanek w pamięci rodzinnej" (12 września, godz. 17).
To już czwarty tydzień realizacji projektu "My Gospodynie i Gospodarze gminy Wojsławice" w Ośrodku Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim. Tym razem mieszkańcy gminy będą mogli wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych prowadzonych przez artystkę Katarzynę Dorotę.
W dniach 13-14 września w Atrium Felicity zorganizowany zostanie zlot Food Trucków organizowany przez Futraki. Będzie można skosztować kuchni ze wszystkich stron świata.
Fundacja HerStory zaprasza na nowy cykl spotkań herstorycznych poświęcony literaturze. Inauguracja projektu będzie miała miejsce w środę i godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5). Gościem spotkania będzie Alicja Urbanik-Kopeć.
"Jagódka" to tytuł nowej książki Puławianki i dziennikarki Hanny Pawłowskiej. Spotkanie z autorką odbędzie się 12 września o godz. 18 w Bibliotece Miejskiej w Puławach.
Już po raz 21. Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie zorganizuje Lubelskie Święto Chleba - cieszącą się olbrzymim zainteresowaniem imprezę popularyzującą regionalne produkty. W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na wpisany na listę produktów chronionych geograficznie ChoG Cebularz Lubelski. Lubelskie Święto Chleba już 15 września w Muzeum Wsi Lubelskiej.
Do końca września na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur będzie stał fotoplastykon, umożliwiający podziwianie archiwalnych zdjęć naszego miasta (1916-1970).
Przed nami pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu "Na własne uszy" w Próbie Cafe (ul. Grodzka 5a). We wtorek, 10 września o godz. 18 odbędzie się spotkanie z autorkami książki "Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie", Hanną Bogoryją-Zakrzewską i Katarzyną Błaszczyk.
Już po raz siódmy powiat bialski organizuje Festiwal Sękaczy. Tym razem odbędzie się on w niedzielę w parku przy placu Jagiellońskim w Łomazach.
W ramach obchodów 75-lecia Uniwersytetu Marii Skłodowskiej – Curie w Dworku Kościuszków odbędzie się wystawa „Noblista zapisana w zieleni”.
Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zaprasza na pierwsze spotkanie nowego cyklu "Piątek wieczorową porą". 13 września o godz. 18 odbędzie się spotkanie poświęcone Stanisławowi Barei.
W sobotę, 14 września o godz. 12 w Bibliotece Miejskiej w Puławach (ul. Głęboka) odbędzie się spotkanie autorskie Wojciecha Potockiego, autora książki "Stanisław Białata z Kotlin. Bohaterstwo żołnierzy 1 Pułku Piechoty Legionów".
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza do Grodziska Żmijowisko (gmina Wilków) na doroczną imprezę Babie Lato. W tym roku wydarzenie odbędzie się 8 września o godz. 16.
Po raz kolejny Kazimierz Dolny włączy się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. 8 września o godz. 12 w otoczeniu murów kazimierskiego zamku odbędzie się sceniczne czytanie wybranych fragmentów Nowel polskich.
Klub Silence (ul. Radziszewskiego 8) zaprasza na stand-up z udziałem komika Pawła Chałupki, który zaprezentuje swój nowy program "Ego". Wydarzenie będzie miało miejsce 8 września o godz. 19.
Ponad 700 referatów podejmujących m.in. filozoficzne problemy współczesnego świata, takie jak etyka biznesu, nauka a religia, odpowiedzialność robotów - zaplanowano podczas XI Polskiego Zjazdu Filozoficznego, który rozpocznie się 9 września na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
7 września o godz. 10 na terenie zielonym Biblioteki Miejskiej w Puławach (ul. Głęboka 7a) odbędzie się Narodowe Czytanie. Tak, jak w całej Polsce, usłyszymy fragmentu ośmiu polskich nowel, m.in. "Dobrej pani" Elizy Orzeszkowej i "Orki" Władysława Reymonta.
To propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Centrum Handlowe Vivo! Lublin zaprasza na niedawno otwarty taras, gdzie w nadchodzące weekendy: 7-8 września oraz 14-15 września, zorganizowane zostaną kreatywne warsztaty.
Rozmowy z kobietami, o kobietach i o sprawach kobiet. To wyjątkowa propozycja na sobotę dla mieszkanek Lublina. 7 września o godz. 9.45 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) rozpocznie się spotkanie "Kobiety wiedzą, co robią".
Już po raz drugi w Lublinie zorganizowane zostaną Spotkania z Ostrością, czyli wydarzenie dla wszystkich miłośników ostrych papryczek. Tym razem impreza odbędzie się 7 września o godz. 14 w Publice (ul. Olejna 5).
W sobotę, 7 września o godz. 15 na placu przy ul. Gęsiej 1 na Węglinie rozpocznie się Wielki rodzinny festyn Dzielnicy Węglin Południowy. Organizatorzy przewidują liczne atrakcje.
Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na wernisaże nowych wystawa. 6 września o godz. 17.30 nastąpi otwarcie ekspozycji Elżbiety Osypiuk, natomiast od 10 września (godz. 17.30) będzie można podziwiać wystawę "Olga i kompania" Olgi Grabovskiej.
W sobotę, 7 września o godz. 8 w historycznej Hali Lubelskiej po Fabryce Wag (ul. Lubartowska 77) rozpocznie się cotygodniowy, wrześniowy cykl wydarzeń, związany z uroczystościami i świętowaniem Dożynkowego Jarmarku Lubelskiego.
W piątek, 6 września o godz. 17.30 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się spotkanie z fotografikiem Andrzejem Polakowskim, połączone z wystawą prac dokumentujących życie narodu romskiego w latach 60. ubiegłego wieku. Ekspozycję zobaczymy w Zaułku Hartwigów.
Wystawę "Apeiron" Agnieszki Kwiatkowskiej-Zwolan będzie można podziwiać w puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) od 6 września. Wernisaż ekspozycji nastąpi o godz. 18.