Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

4 lutego 2015 r.
18:08
Edytuj ten wpis

Kino w Labiryncie (repertuar na luty)

Wstęp: 8/10 zł – bilety do nabycia w Księgarni Galerii Labirynt od wtorku do niedzieli w godz. 12-19 (ul. ks. J. Popiełuszki 5)

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Camille Claudel 1915, reż. Bruno Dumont

dramat biograficzny / Francja / 2014 / 95'

Seanse: 03, 04.02, godz. 19.00

Akcja rozpoczyna się w 1915 roku. Rzeźbiarka Camille Claudel trafia do ośrodka dla obłąkanych. Spędza tam 30 lat, definitywnie zrywając ze sztuką. Opuszczona przez najbliższych, dręczona obsesjami, miota się między paranoją a apatią. Scenariusz filmu został oparty na listach Camille i jej brata - Paula oraz na notatkach medycznych.

Listy od nieznajomego, reż. Yariv Mozer

dramat / Izrael / 2014 / 82'

Seans: 05.02, godz. 19.00

Tel Awiw, rok 1989. Boaz, student lingwistyki, dostaje listy miłosne od nieznajomego mężczyzny. Nie mówiąc nic swojej partnerce, próbuje na własną rękę ustalić, kto jest ich autorem. Zaniepokojona dziewczyna, stara się zrozumieć, dlaczego Boaz zamyka się w sobie. Wkrótce znajduje listy, odkrywa też mroczną tajemnicę chłopaka. Film jest ekranizacją opowiadania "Ogród umarłych drzew” Yossi Avni-Levy'ego.

Sen o Warszawie, reż. Krzysztof Magowski

dokument / Polska / 2014 / 104'

Seanse: 10, 11.02, godz. 19.00

Pierwszy pełnometrażowy film biograficzny o Czesławie Niemenie, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej. Nieznane dotąd materiały archiwalne, wykorzystane w filmie, rzucają nowe światło na życie Niemena. Opowiadają o nim członkowie rodziny, zaprzyjaźnieni muzycy, krytycy, dziennikarze muzyczni, a wszystko to na tle meandrów polityki kulturalnej PRL-u, odpowiedzialnej za zmienne losy jego kariery.

Nowojorska ulica w obiektywie, reż. Cheryl Dunn

dokument / USA / 2013 / 83'

Seanse: 17, 24.02, godz. 19.00

Rozmowy z ikonami ulicznej fotografii: Brucem Davidsonem, Elliotem Erwittem, Rebeccą Lepkoff, Jillią Freedman, Jeffem Mermelsteinem i Marthą Cooper. Wszyscy oni z niespotykaną wytrwałością i cierpliwością portretują miasto oraz toczące się w nim życie, zadając kłam twierdzeniu o śmierci tej formy ekspresji artystycznej. Cheryl Dunn pyta gwiazdy nowojorskiej ulicznej fotografii o ich pasje, inspiracje i metody pracy.

Pokaz specjalny: "Konstrukcja w Procesie", reż. Józef Robakowski

dokument / Polska / 1981/82 / 55'

Seans: 18.02, godz. 19.00 / WSTĘP WOLNY

"Konstrukcja w procesie” była międzynarodowym wydarzeniem, manifestacją sztuki najnowszej, w którym udział wzięło ponad 50 artystów awangardowych z całego świata (m.in.: Sol LeWitt, Carl Andre, Ed Ruscha, Dennis Oppenheim). Pierwsza edycja odbyła się w 1981 roku w Łodzi z inicjatywy Ryszarda Waśko. Przez kilka dni, niemal bez przerwy, na ulicach, w przestrzeniach pofabrycznych Łodzi odbywały się działania artystyczne, które zostały uwiecznione na filmie Robakowskiego.

Zjazd absolwentów, reż. Anna Odell

dramat / Szwecja / 2013 / 82'

Seans: 19.02, godz. 19.00

Anna Odell, szwedzka artystka znana z kontrowersyjnych akcji, aranżuje sytuację, która - choć kompletnie fikcyjna - odwołuje się do prawdziwych wydarzeń. Odell powraca na ekranie do czasów szkolnych prześladowań. W kolejną rocznicę matury, postanawia skonfrontować się z oprawcami, lecz nie zostaje zaproszona na klasowe spotkanie. Film jest rekonstrukcją zjazdu absolwentów z jej udziałem.

Cuda, reż. Alice Rohrwacher

dramat / Włochy, Szwajcaria, Niemcy / 2015 / 111'

Seanse: 25, 26.02, godz. 19.00

Główna bohaterka mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji. To właśnie tam przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed "upadkiem świata”. Film otrzymał Grand Prix na festiwalu w Cannes. Oczarował członków jury: Jane Campion oraz Sophię Coppolę, a Nicolasa Windinga Refna poruszył do łez.
Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Magda Balsam zaliczyła kolejny, niezły występ

PGE MKS FunFloor Lublin rozgromił MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Podstawą gry w piłkę ręczną jest twarda defensywa – to zdanie bardzo często pada z ust Pawła Tetelewskiego. Wydaje się, że opiekun PGE MKS FunFloor Lublin zaszczepił tę tezę w umysłach swoich podopiecznych wyjątkowo mocno, bo powoli to właśnie znakomita obrona staje się znakiem rozpoznawczym lubelskiej ekipy.

Bartosz Wolski zostaje w Motorze

Motor Lublin przedłużył kontrakt z ważnym piłkarzem

Kolejny ważny zawodnik zostaje w Motorze na dłużej. We wtorek klub z Lublina poinformował, że kontrakt Bartosza Wolskiego został automatycznie przedłużony o jeden sezon, czyli do końca rozgrywek 25/26.

Dr Sławosz Uznański-Wiśniewski

Polak leci w kosmos. Jest oficjalna data startu misji

Dokładnie za miesiąc – 29 maja – Sławosz Uznański-Wiśniewski zostanie drugim Polakiem w Kosmosie. Będzie tam testował między innymi specjalny „hełm” z Lublina.

Na zdjęciu ekipa LSM, która wystąpi na tegorocznych Marleykach.
10 maja 2025, 21:00

Święto muzyki reggae – Marleyki 2025

Marleyki to bez wątpienia najweselsza stypa świata! To coroczne święto muzyki reggae i muzyczny hołd dla ojca założyciela, Roberta Nesty Marleya, znanego szerzej jako Bob Marley.

Wojsko czyści magazyny i sprzedaje: puzony, honkery i motorówkę

Wojsko czyści magazyny i sprzedaje: puzony, honkery i motorówkę

Agencja Mienia Wojskowego ogłasza przetarg na sprzedaż powojskowego sprzętu i pojazdów. Kiedy? 8 maja. Na kupców czekają 152 pozycje o łącznej wartości blisko 500 tys. zł. Są samochody, łódź, maszyny, części zamienne, instrumenty muzyczne oraz drewno opałowe. Zyski ze sprzedaży trafią na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych, z którego kupowane są nowoczesne urządzenia dla polskiej armii.

2 maja: pracujący, ale nie dla urzędów. Tego dnia spraw nie załatwisz

2 maja: pracujący, ale nie dla urzędów. Tego dnia spraw nie załatwisz

Wielu mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny już w czwartek, 1 maja, rozpoczyna długi weekend. Teoretycznie 2 maja jest dniem pracującym, ale urzędy informują, że tego dnia nic nie załatwimy.

Tegoroczny Dzień Otwarty na WSPA

12 kierunków studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Rekrutacja na WSPA

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Nowości to na przykład HR z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji oraz Kryminologia i profilaktyka społeczna.

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams
NA POLIGONIE

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams

Pierwszy kurs dla czołgistów M1A1 Abrams prowadzony wyłącznie przez polskich instruktorów. Taki kurs właśnie rozpoczął się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu (CSWL). Do tej pory polskich wojskowych uczyli specjaliści z USA.

Roztańczony Lublin – Dziennik Wschodni nadał rytm
galeria
film

Roztańczony Lublin – Dziennik Wschodni nadał rytm

Plac Litewski zamienił się w wielką, otwartą scenę taneczną. Mieszkańcy Lublina zatańczyli i świętowali Międzynarodowy Dzień Tańca. To była pierwsza tego typu impreza w naszym mieście.

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Będą zajęcia praktyczne i teoretyczne. Będzie coś dla posiadaczy zabytkowych motocykli, będzie parada. Wszystko w Lublinie i za darmo. Zapisy już trwają.

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Przetarg rozstrzygnięty, pieniądze są, a umowa właśnie została podpisana. W ciągu roku na ulice Lublina wyjedzie 20 wodorowych autobusów.

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

We wtorek poznaliśmy werdykt Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN na sezon 25/26. Motor Lublin dostał zgodę na grę w PKO BP Ekstraklasie bez żadnych nadzorów. Gdyby beniaminek dostał się do europejskich pucharów, to również mógłby w nich zagrać, bo otrzymał licencję także na występy w rozgrywkach UEFA.

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Samochody sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych są coraz częściej spotykane na polskich drogach. Wielu kierowców decyduje się na import, ponieważ auta z Ameryki oferują lepsze wyposażenie, a ich zakup bywa bardziej opłacalny niż nabycie analogicznego modelu w Europie.

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Codzienne porządki w domu wymagają nie tylko sprawnego sprzętu, ale również odpowiednio dobranych akcesoriów. Jednym z istotnych elementów wpływających na skuteczność odkurzania są worki, które odpowiadają za zatrzymywanie zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia.

Po konferencjach politycy kurtuazyjnie wymienili uwagi w holu lubelskiego ratusza

Poseł Moskal składa zawiadomienie, prokuratura bada, a wiceprezydent Fulara chłodzi nastroje

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie odmowy udostępnienia przez Urząd Miasta Lublin protokołu po kontroli CBA złożył poseł PiS, Michał Moskal. Władze miasta tłumaczą, że protokół jest dowodem w prowadzonym śledztwie i nie może być upubliczniony. A chodzi o domniemanie nieprawidłowości przy budowie dworca metropolitalnego w  Lublinie w kwocie 7,5 miliona złotych.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30