Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nie wszystkie się przyjęły, ale w ich miejsce już posadzono nowe. W sumie w ramach akcji „Zielone płuca dla Zamościa” przybyło około 600 drzew, a w czwartek kilkaset kolejnych roślin, które przy jednym z przedszkoli stworzą ogród sensoryczny.
Niewielkie, ale schludne. Dające ciepło, bo wyścielone sianem. I popularne wśród lokatorów. Kilkanaście domków dla jeży znowu ustawiono w parku, a także przy szkołach i przedszkolach w Zamościu.
Najnowszą zieloną inicjatywę znajdziemy przy budynku Centrum Kultury. To jedna z odpowiedzi na zmieniający się klimat, ale też okazja do aktywizacji młodzieży.
Prawie 2 tysiące drzew miejskich trafiło pod opiekę specjalistów. Będą oni je opatrywać, przycinać i zabezpieczać, aby pozostały w zdrowiu jak najdłużej.
Już na początku października odbędzie się impreza promująca zdrowe, lokalne i naturalne produkty z Lubelszczyzny. Oprócz tego na uczestników czeka moc atrakcji.
Powodzie, susze i inne katastrofy klimatyczne. Czy to jest przyszłość, która nas czeka? Jak faktycznie będzie wyglądać dalsze ocieplanie się klimatu i co nam grozi? Co możemy zrobić, aby powstrzymać zachodzące w naturze procesy? Na te pytania odpowiada w programie Dzień Wschodzi dr Ewelina Flis-Olszewska z zakładu Agrometeorologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Chełmski samorząd pozyskał dofinansowanie na przebudowę zajezdni Chełmskich Linii Autobusowych. Inwestycja jest prowadzona z myślą o wodorowych autobusach, które wkrótce będą przewozić pasażerów.
Starostwo Powiatowe w Świdniku właśnie podpisało umowę na termomodernizację dachów w trzech szkołach, aby również te budynki mogły w przyszłości korzystać z zielonej energii, dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych
Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku oraz Dom Pomocy Społecznej w Krzesimowie zyskały nowe instalacje fotowoltaiczne. Panele mają na celu zaspokojenie zapotrzebowania na energię elektryczną przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów.
Sezon się skończył, turyści wyjechali, a śmieci zostały. Wokół Jeziora Białego w Okunince zorganizowano akcję "Sprzątanie świata". Włączyli się w nią m.in. osadzeni w Zakładzie Karnym we Włodawie.
Chełm włącza się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata – Polska”, troszcząc się o swoje otoczenie i przyszłość. Finałem wspólnych działań będzie ekopiknik z wieloma atrakcjami i warsztatami o tematyce ekologicznej.
Szczere pola między Kraśnikiem a Dąbrową Bór, a na nich… siedem 200 metrowych wiatraków. To one mają zapewnić niemal 25 MW energii, co pozwoli na obsłużenie 16 tysięcy gospodarstw w regionie. W środę 18 września przedstawiciele firm realizujących inwestycję oraz lokalne władze dokonali wspólnie otwarcia farmy. Na uroczystości pojawił się Miłosz Motyka, wiceminister klimatu i środowiska. To inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne powiatu – mówią zgodnie inwestor, samorządowcy i wiceminister.
Kolejnych 100 żołnierzy 2 LBOT jedzie na Dolny Śląsk pomagać mieszkańcom w walce z powodzią. Na miejscu jest już 180 terytorialsów, a w piątek pojada kolejni, minimum 500
Miasto Lublin planuje przebudowę lub budowę pięciu pętli autobusowych w mieście, tak aby można było na nich ładować autobusy elektryczne. Trwają poszukiwania wykonawcy.
Wypłoszyć ptaki z parku i usunąć ich gniazda. Ten zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego pomysł wywołuje sporo kontrowersji, zwłaszcza wśród przyrodników. – Sokół płoszy nie tylko gawrony, ale tak naprawdę wszystkie ptaki przebywające w parku, a nawet w okolicy- alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Ratusz problemu nie widzi.
Ogłoszona z wielką pompą 25 marca decyzja o budowie Stałej Bazy Lotnictwa Wojsk Lądowych oraz Miejsca Czasowego Bazowania Lotnictwa Śmigłowcowego na ternach Portu Lotniczego Lublin trafiła na pierwszy poważny problem. Jest nim kolonia susła perełkowatego.
Kolejny raz Lublin bierze udział w Światowym Dniu Recyklingu Baterii. Zamiast je wyrzucać, można oddać, a dostaniemy upominek.
W weekend chełmski park stanie się ekologiczną strefą podczas przeprowadzanej akcji „Czyste Zielone Miasta”. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji, warsztaty, a także konkurs.
Niedawno Urząd Miasta Chełm dał mieszkańcom możliwość zgłoszenia swoich opinii w sprawie planowanej budowy spalarni odpadów niebezpiecznych, medycznych i weterynaryjnych w Chełmie. Teraz inwestor oczekuje na wydanie decyzji środowiskowej.
Tuż przed weekendem w Starym Gaju pojawił się nielegalny tor motocrossowy lub rowerowy. Mężczyzna, który to zauważył, postanowił zainteresować tematem naszą redakcję.
Interes publiczny i prywatny na Górkach Czechowskich może być w końcu pogodzony
Plany stworzenia zalewu w tym miejscu istniały już od niemal 30 lat. Po latach, w ubiegłym roku zakończyły się prace nad budową akwenu. To jednak nie koniec inwestycji.
Od 30 sierpnia do 15 września uczestnicy akcji "Czysta Wisła" posprzątają jej brzegi na całej długości 1047 km, od źródeł aż do ujścia. Rok temu, podczas pierwszej edycji tego wydarzenia, zebrano 110 ton śmieci. W tym roku powinno ich być mniej.
W tym miejscu dzieje się coś nielegalnego – mówili mieszkańcy Gródka bojąc się o spokój i bezpieczeństwo najbliższych. I choć wzięli sprawy w swoje ręce, to z dnia na dzień stracili 2 hektary lasu.
W sobotę w Zoom Natury nad zalewem w Janowie Lubelskim rozpoczęła się 21. edycja Festiwalu Kaszy Gryczaki. Przez dwa dni kasza oraz zdrowe i przepyszne potrawy z mąki, kaszy gryczanej i miodu będą w tym miejscu odmieniane przez wszystkie kulinarne przypadki.