Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W weekend chełmski park stanie się ekologiczną strefą podczas przeprowadzanej akcji „Czyste Zielone Miasta”. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji, warsztaty, a także konkurs.
Niedawno Urząd Miasta Chełm dał mieszkańcom możliwość zgłoszenia swoich opinii w sprawie planowanej budowy spalarni odpadów niebezpiecznych, medycznych i weterynaryjnych w Chełmie. Teraz inwestor oczekuje na wydanie decyzji środowiskowej.
Tuż przed weekendem w Starym Gaju pojawił się nielegalny tor motocrossowy lub rowerowy. Mężczyzna, który to zauważył, postanowił zainteresować tematem naszą redakcję.
Interes publiczny i prywatny na Górkach Czechowskich może być w końcu pogodzony
Plany stworzenia zalewu w tym miejscu istniały już od niemal 30 lat. Po latach, w ubiegłym roku zakończyły się prace nad budową akwenu. To jednak nie koniec inwestycji.
Od 30 sierpnia do 15 września uczestnicy akcji "Czysta Wisła" posprzątają jej brzegi na całej długości 1047 km, od źródeł aż do ujścia. Rok temu, podczas pierwszej edycji tego wydarzenia, zebrano 110 ton śmieci. W tym roku powinno ich być mniej.
W tym miejscu dzieje się coś nielegalnego – mówili mieszkańcy Gródka bojąc się o spokój i bezpieczeństwo najbliższych. I choć wzięli sprawy w swoje ręce, to z dnia na dzień stracili 2 hektary lasu.
W sobotę w Zoom Natury nad zalewem w Janowie Lubelskim rozpoczęła się 21. edycja Festiwalu Kaszy Gryczaki. Przez dwa dni kasza oraz zdrowe i przepyszne potrawy z mąki, kaszy gryczanej i miodu będą w tym miejscu odmieniane przez wszystkie kulinarne przypadki.
Pierwsze rozstania, odloty, a dla rodziców… chwila dla siebie. Cykl życia ptaków nieodmiennie budzi w ludziach nostalgię o przemianie, o zmienności losu.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiedział program wsparcia małej i dużej retencji w miastach. Chodzi o nowe zbiorniki wód opadowych i tak zwane odbetonowanie obszarów miejskich. Czy Lublin ma pomysł na wykorzystanie tych środków? Zapytaliśmy o to urzędników lubelskiego Ratusza.
Warsztaty kulinarne, degustacje produktów tradycyjnych oraz prezentacja ich lokalnych producentów czekają na wszystkich na Przystani Smaku i Kultury, która już dzisiaj (4 sierpnia) po południu odbędzie się w gminie Ludwin.
Na trawnikach pomiędzy blokami lubelskich osiedli możemy natknąć się na nagryzione kanapki, kawałki wędliny oraz inne resztki żywności, które mieszkańcy wyrzucają przez okna. Żywność następnie psuje się i przyciąga gryzonie. Z okien wylatują też makarony, kasze i zepsute owoce. Spacerowicze muszą mieć się na baczności.
Organizacje pozarządowe mogą wziąć udział w konkursie organizowanym przez urząd marszałkowski. Jego celem jest ratunek planety.
Aplikacja pomagająca w monitorowaniu stanu gleby ma pomóc rolnikom. Jej twórcy będą opierać się na badaniach naukowców z KUL.
Sporo drzew wskazanych pierwotnie do wycięcia, w związku z rozbudową ul. Samsonowicza w Lublinie, uniknie piły. Magistrat zmienia plany i zapowiada jeszcze więcej zieleni po zakończeniu prac. Jest to efekt współpracy z Radą Dzielnicy oraz rozmów z mieszkankami i mieszkańcami Wrotkowa.
Blisko 30 mln złotych będzie kosztowała nowa kompostownia Ekolandu w Kraśniku. Mieszkańcy kraśnickich osiedli Piaski oraz Koszary liczą, że po uruchomieniu instalacji jesienią tego roku skończą się problemy z odorem, dokuczliwe szczególnie latem.
Wakacyjne tematy często skupiają się na odpoczynku i rekreacji, a jednym z popularnych sposobów spędzania wolnego czasu jest działkowanie. Miasto Lublin proponuje mieszkańcom nową, prostszą formę ogrodnictwa miejskiego, dostępną niemal dla każdego. O projekcie opowiada Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej.
Prezentem od przyrody na jubileusz nazywa Roztoczański Park Narodowy pojawienie się na jego terenie rzadkiego okazu motyla objętego ochroną.
Urokliwa, ale wąska i niebezpieczna trasa z Lublina do Nałęczowa, czyli droga wojewódzka numer 830, jest szykowana do gruntownej przebudowy. Będzie szerzej, równiej , bezpieczniej, powstanie ścieżka rowerowa na całej długości. Ale wycinki drzew, niestety, nie uda się uniknąć. Prace ruszą w przyszłym roku.
Do naszej redakcji zgłosił się jeden z Czytelników. Zauważył on problem z zalegającymi przy alei Warszawskiej śmieciami. Te utworzyły tam niemal wysypisko. Okazuje się jednak, że taka sytuacja jest wynikiem społecznych działań dla dobra miasta.
Spacerując po lubelskich osiedlach, szczególnie wieczorem, można natknąć się na niemiłą niespodziankę w postaci psiej kupy. Miasto co raz prowadzi akcje edukacyjne, a straż miejska przypomina, że grozi za to mandat.
Lipy ucierpiały po bliskim spotkaniu z kosiarką. Kto za to odpowiada i czy zostaną wykonane nowe nasadzenia?
Jako mieszkaniec alei Warszawskiej pragnę poinformować, że od piątku zalega dosyć pokaźna hałda śmieci, która pięknie wypełnia nasze osiedlowe otocznie, na dowód tego przesyłam Państwu fotografie z tego bajecznego miejsca - pisze nasz Czytelnik na skrzynkę redakcja@dziennikwschodnik.pl
Naszej weekendowej wizycie nad Zalewem Kraśnickim w ramach akcji "Spotkajmy się nad wodą", towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu na „Wzorcowy Rodzinny Ogród Działkowy w 2024 roku na terenie Miasta Kraśnik”. O prestiżowy tytuł i cenne nagrody walczyło sześć kraśnickich ogrodów działkowych.
Piekarnię Kuźmiuk prowadzoną przez państwa Goławskich na ul. Furmańskiej ozdabiają zielone ściany z winobluszczy i innych pnączy. Poza walorami estetycznymi mają one wiele innych zalet, o których opowiada Katarzyna Goławska.