Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Do rozdania będą brzozy, świerki, sosny, buki oraz olchy. Wystarczy zgłosić się w piątek do jednego z 28 miejsc w Lubelskiem.
W piątek - 100, a od początku akcji już dokładnie 500 – tyle drzew przybyło w Zamościu dzięki inicjatywie „Zielone płuca dla Zamościa” zainicjowanej przez miejscowy Rotary Club.
Gdy ptasi lokatorzy okazali się niewygodni, gniazdo zostało rozebrane. Para jest jednak wytrwała i nie chce się wyprowadzać. Teraz bociany kaleczą sobie nogi na słupie. Kto za to odpowiada?
Jeszcze wiszą, ale gdy zostaną zdjęte ze ścian, parkanów, balustrad, to trafią do pracowni krawieckiej. Niepełnosprawni uszyją z banerów wyborczych Andrzej Wnuka torby, plecaki, kosmetyczki i breloczki. Później zostanie to sprzedane. Do kogo trafią pieniądze?
Ostatnie lata nie były dobre dla kraśnickiego lasu. Systematyczne wycinki gniazdowe prowadzone przez leśników doprowadziły do znacznego przetrzebienia terenu przylegającego do mieszkalnej części dzielnicy fabrycznej. Opór mieszkańców i samorządowców przynosi efekt, bo kraśnicki las może uzyskać statut „zwiększonej funkcji społecznej”.
Wzdłuż ul. Świętoduskiej pojawią się nowe drzewa, a na skrzyżowaniu z ul. Bajkowskiego, tuż nieopodal lubelskiego ratusza zielona wyspa. Te dwa miejsca w ścisłym centrum miasta, a także ul. Wodopojną i łącznik z ul. Lubartowską wkrótce czekają duże zmiany. Najpierw dotyczyć będą organizacji ruchu, później pojawi się nowa zieleń.
Propozycje są trzy. Wygrać może jedna. To mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują, jakie imię otrzyma piękny, wiekowy dąb rosnący przy ul. Różanej. Głosowanie trwa do piątku, 5 kwietnia.
To dobra wiadomość dla mieszkańców Chełma. Kolejny zieleniec w mieście, po niedawno zrewitalizowanym Parku Miejskim, wkrótce wypięknieje. Za 15 milionów złotych odnowione zostaną tereny zielone na Osiedlu XXX-lecia.
Miejski przewoźnik może się cieszyć. Miasto dostało ponad 55 mln zł unijnego dofinansowania, m.in. na zakup 12 autobusów elektrycznych. Będzie można podpisać umowę z solarisem.
Służba celno-skarbowa zatrzymała polskiego kierowcę na przejściu granicznym w Dołhobyczowie. Chciał przemycić dużą ilość środków ochrony roślin.
We wtorek miasto ogłosiło VII edycję Zielonego Budżetu. Tym razem pod hasłem „Naturalnie, w mieście!” ratusz zajmie się terenami dzikimi. Dodatkowo w Lublinie pojawią się ogrody społeczne.
Lublin przygotowuje się na wiosnę. Prace prowadzone są przy drzewostanie miejskim, na skwerach, w parkach i zieleńcach, ulicach i pasach zieleni. Miejskie służby usuwają śmieci i pozostałości po zimie.
Ekolodzy przegrywają 1:0 w batalii o spalarnię śmieci w Kraśniku. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie utrzymało decyzję środowiskową dla budowy Zakładu Odzysku Energii (ZOE, spalarnia odpadów), z rygorem natychmiastowej wykonalności. Nie oznacza to jednak początku budowy czy końca administracyjnej batalii.
Elektrośmieci to jeden z największych problemów współczesnego świata. Przez weekend możesz oddać je specjalistom, a jeszcze w zamian otrzymać piękne kwiaty symbolizujące wiosnę.
Dzisiaj zgasną światła na całym świecie. Wszystko w ramach międzynarodowej akcji Godzina dla Ziemi WWF.
Lublin włącza się do akcji „Godzina dla Ziemi WWF”. W imię ekologii, przez 60 minut, miejskie iluminacje będą zgaszone.
21 marca to już tradycyjnie dzień, w którym pełną parą rusza lubelski rower miejski. W tym roku na mieszkańców czeka nowość.
Im więcej będzie rąk do pracy, tym szybciej wszystko pójdzie i na terenie wokół zalewu zrobi się czysto. Akcję sprzątania położonego tam lasu i otoczenia zbiornika kolejny rok z rzędu organizują Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Urząd Miasta Zamość.
Mieszkańcy ulicy Kościuszki chcą jej remontu, ale nie kosztem wycinki drzew. Chociaż wykonawca przebudowy jest już wybrany, to ludzie domagają się teraz konsultacji społecznych, których wcześniej zabrakło.
W sobotę policja oraz straż pożarna otrzymały zgłoszenie o nieznanej substancji znajdującej się na rzece Bystrzyca w Lublinie.
Na kominie elektrociepłowni Wrotków swoje gniazdo mają sokoły wędrowne. Ptaki wyczuły już wiosnę i w gnieździe są już 3 jaja, z których w kwietniu wylęgną się pisklęta.
Pozostało już tylko kilka dni na zdobycie dofinansowania w miejskim programie „Złap deszczówkę”. Nabór kończy się 15 marca.
Kolejne produkty spożywcze zostały zatrzymane na granicy. Tym razem na polski rynek nie trafi ponad 21 ton cebuli i 3 tony miodu.
Obrońcy lasu przy Kraśniku Fabrycznym mogą chyba odetchnąć z ulgą. Ich społeczny opór przyniósł efekt. Leśnicy obiecali wycofać się z przemysłowego pozyskania drewna z tego lasu i ograniczyć się wyłącznie do cięć sanitarnych.
Wiosnę czuć w powietrzu i widać w naturze. W hodowli rezerwatowej konika polskiego urodziły się dwie klaczki.