Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Sokolica, która pojawiła się przy gnieździe lubelskich sokołów w środowe popołudnie przyleciała aż spod Warszawy.
Fani lubelskich sokołów obserwując gniazdo na kominie elektrociepłowni Wrotków zauważyli obcą samicę sokoła. To może być trop w zaginięciu Wrotki.
Są nieodłącznym symbolem kampusu głównego KUL. Teraz także „Poczekajka” doczekała się tych pięknych roślin. Jednak na pełen rozkwit magnolii trzeba będzie poczekać kilka lat.
Szrotówek kasztanowcowiaczek szczególnie upodobał sobie kasztanowce białe w Lublinie. Na 70 najcenniejszych drzewach miasto zawiesiło 210 pułapek na tego szkodnika.
Prezentujemy Skarby Kultury Przestrzeni: charakterystyczną cechą kawiarni Cyngwajs na rogu ul. Szewskiej i Świętoduskiej przedwojenny klimat i gościnny ogródek przed wejściem. Tworzą go właściciele lokalu Anna i Krzysztof wspólnie z sąsiadami
W środę rano cztery jaja lubelskich sokołów zostały zabrane z gniazda znajdującego się na elektrociepłowni Wrotków. Młodymi, gdy się wyklują, do czasu ich podrośnięcia zajmie się sokolnik. Później wrócą na łono natury. Zniknięcie Wrotki wcale nie oznacza zakończenia lubelskiej historii sokołów.
Ma moc 2,5 MW i mieści się na 40 tys.m2 dachu lubelskiego zakładu Aliplast, wiodącego w Europie projektanta i producenta systemów aluminiowych dla budownictwa. Mowa o klejonej instalacji fotowoltaicznej na Felinie, największej tego typu w Polsce!
Tylko do 21 kwietnia potrwają konsultacje społeczne miejskiego projektu zakładania przez mieszkanki i mieszkańców Lublina wspólnych ogrodów społecznych.
Prezentujemy Skarby Kultury Przestrzeni: restauracja Chisza na Świętoduskiej. O lokalu opowiada Aramais Grigoryan, właściciel Chiszy.
Teoretycznie jutro ma się wykluć pierwsze jajo z lęgu Wrotki i Czarta mieszkających na kominie lubelskiej elektrociepłowni. Jednak obserwatorzy niepokoją się nieobecnością Wrotki. Gdzie jest sokolica?
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie został dzisiaj otwarty dla zwiedzających, jako jeden z ostatnich tego typu obiektów w kraju.
W Targach Lublin trwa Festiwal Roślin. To już kolejna edycja wydarzenia, które cieszy się ogromną popularnością, nie tylko wśród osób starszych, ale także dzieci i młodzieży.
W Lublinie odbyła się szósta edycja Akcji #sadziMY- posadź drzewo z leśnikami. W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych, leśnicy przygotowali aż milion sadzonek.
W najbliższych tygodniach w Lublinie rozwieszone zostaną budki lęgowe dla jerzyków i nietoperzy. Mieszkańcy mogą także zaprosić te pożyteczne ptaki do swoich ogrodów.
W ciągu ośmiu lat na wymianę prawie 300 starych pieców, Zamość wydał ok. 1,7 mln zł. W tym roku też przeznacza na ten cel pieniądze. Wnioski o dofinansowanie złożyło kilkanaście osób.
Lipa, topola, jesion i kasztanowiec. Do licznego grona liściastych pomników dołączyły nowe okazy.
Do rozdania będą brzozy, świerki, sosny, buki oraz olchy. Wystarczy zgłosić się w piątek do jednego z 28 miejsc w Lubelskiem.
W piątek - 100, a od początku akcji już dokładnie 500 – tyle drzew przybyło w Zamościu dzięki inicjatywie „Zielone płuca dla Zamościa” zainicjowanej przez miejscowy Rotary Club.
Gdy ptasi lokatorzy okazali się niewygodni, gniazdo zostało rozebrane. Para jest jednak wytrwała i nie chce się wyprowadzać. Teraz bociany kaleczą sobie nogi na słupie. Kto za to odpowiada?
Jeszcze wiszą, ale gdy zostaną zdjęte ze ścian, parkanów, balustrad, to trafią do pracowni krawieckiej. Niepełnosprawni uszyją z banerów wyborczych Andrzej Wnuka torby, plecaki, kosmetyczki i breloczki. Później zostanie to sprzedane. Do kogo trafią pieniądze?
Ostatnie lata nie były dobre dla kraśnickiego lasu. Systematyczne wycinki gniazdowe prowadzone przez leśników doprowadziły do znacznego przetrzebienia terenu przylegającego do mieszkalnej części dzielnicy fabrycznej. Opór mieszkańców i samorządowców przynosi efekt, bo kraśnicki las może uzyskać statut „zwiększonej funkcji społecznej”.
Wzdłuż ul. Świętoduskiej pojawią się nowe drzewa, a na skrzyżowaniu z ul. Bajkowskiego, tuż nieopodal lubelskiego ratusza zielona wyspa. Te dwa miejsca w ścisłym centrum miasta, a także ul. Wodopojną i łącznik z ul. Lubartowską wkrótce czekają duże zmiany. Najpierw dotyczyć będą organizacji ruchu, później pojawi się nowa zieleń.
Propozycje są trzy. Wygrać może jedna. To mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują, jakie imię otrzyma piękny, wiekowy dąb rosnący przy ul. Różanej. Głosowanie trwa do piątku, 5 kwietnia.
To dobra wiadomość dla mieszkańców Chełma. Kolejny zieleniec w mieście, po niedawno zrewitalizowanym Parku Miejskim, wkrótce wypięknieje. Za 15 milionów złotych odnowione zostaną tereny zielone na Osiedlu XXX-lecia.
Miejski przewoźnik może się cieszyć. Miasto dostało ponad 55 mln zł unijnego dofinansowania, m.in. na zakup 12 autobusów elektrycznych. Będzie można podpisać umowę z solarisem.