Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Magdalena i Przemysław Kuśmierczykowie z Woli Gardzienickiej z olbrzymim niepokojem oczekują najbliższego rachunku za prąd. Gdy ponad rok temu założyli fotowoltaikę, liczyli na niskie opłaty za energię. Tymczasem przychodzące „faktury grozy” rujnują im życie.
Od września straż miejska przeprowadziła 296 sprawdzeń pod kątem przetwarzania termicznego. Stwierdzono 9 wykroczeń, za co zostały nałożone mandaty na łączną kwotę 2150 złotych. 220 sprawdzeń dokonano również na zewnątrz. W tym przypadku wystawiono 6 mandatów na kwotę 900 złotych
Robot systematycznie nakłuwa obudowę lodówki, aby zbadać czy w piance izolacyjnej nie ma wybuchowego gazu. Tak zaczyna się proces przetwarzania starej lodówki. W zakładzie przy ulicy Metalurgicznej w Lublinie uruchomiono najnowszą w Polsce linię technologiczną dającą lodówkom „życie po życiu”.
Testy odbyły się latem. Wypadły pomyślnie, a teraz już 14 nowiutkich autobusów elektrycznych firmy MAN jest w Zamościu. Miejski Zakład Komunikacji kupił je dzięki wysokiej dotacji. Lada dzień pierwsze wyjadą na ulice. Na początku stycznia na trasach powinny być już wszystkie.
Wraz z nadejściem mrozów jakość powietrza w Lublinie znacząco się pogorszyła. Według pomiarów, w centrum są to już wartości mogące zagrażać zdrowiu.
Według Prawa i Sprawiedliwości sprawa wiatraków to „mega afera” nowego rządu, jeszcze przed jego powołaniem. Opozycja jednak zapewnia, że projekt nie będzie przepychany nocą.
Było pysznie. Na stołach królowały karpie, sumy, sandacze i śledzie w najróżniejszych odsłonach. Miłośnicy i smakosze potraw z ryb spotkali się dzisiaj w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich. Odbyły się tam XVIII Ogólnopolskie Dożynki Rybackie.
Młodzież zadba o dobry klimat w szkole i stanie do walki ze zmianami klimatycznymi.
To Osiedle Regaty przy ul. Księdza Granata w Lublinie, które otrzymały niedawno Kryształową Cegłą, nagrodę w najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie architektonicznym w regionie. Regaty są wyjątkowe pod każdym względem.
Mieszkańcy sześciu miejscowości zostali odcięci od wody pitnej. Powodem są podwyższone parametry mikrobiologiczne.
Zapraszamy do oglądania na żywo relacji z finału XXII edycji konkursu o Kryształową Cegłę. Która budowla zdobędzie miano najlepszej inwestycji budowlanej po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej?
Magazynowanie energii, nowinki technologiczne i zielona transformacja. To tylko niektóre z kwestii, które zgromadziły w Lublinie przedstawicieli branży z całej Polski.
Podczas wtorkowej konferencji, lubelscy członkowie klubu biznesu dyskutowali o przyszłości planety.
Aplikacja dla grzybiarzy, interaktywna mapa z porzuconymi autami, czy system kontrolujący topnienie lodowca. To nowoczesne rozwiązania, nad którymi pracują młodzi geoinformatycy z lubelskiego UMCS-u.
W najbliższych dniach do kraśniczan trafi list od burmistrza Wojciecha Wilka dotyczący tzw. decyzji środowiskowej związanej z planem budowy Zakładu Odzysku Energii (ZOE). Sprawa budzi kontrowersje wśród mieszkańców, a burmistrzem w swoim liście chce wytłumaczyć powody wydania pozytywnej decyzji środowiskowej.
Kraśnik zrobił duży krok w kierunku komunikacji zeroemisyjnej. Jak zapowiadaliśmy kilka dni temu, w mieście ruszyły testu chińskiego autobusu elektrycznego. Była to zarazem polska premiera azjatyckiej marki King Long, która chce się na dobre zadomowić się w Europie.
Sztuczne mięso, ryba z drukarki i żelki wspierające zdrowie. To tylko niektóre z produktów przyszłości, które mogą zrewolucjonizować nasze talerze.
Inicjatywy związane z ekologią, to ważny element funkcjonowania Lublina. We wtorek odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Rymuję, powietrze ratuję”.
Na bocznej ścianie remontowanej bursy szkolnej w Łęcznej "posadzono" 240 drzew. Nie dosłownie, ale z tym samym efektem antysmogowym. Mural przypomina o historii i związkach tego miasta z kopalnią Bogdanka.
Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika wydał pozytywną decyzję środowiskową dla budowy Zakładu Odzysku Energii, potocznie nazywanego spalarnią odpadów. Przeciwnicy tej inwestycji są wściekli i zapowiadają dalszą batalię w celu jej zatrzymania.
Na terenie gminy Michów od grudnia 2015 roku działa największa farma wiatrowa w regionie. Jej budowę poprzedziły protesty mieszkańców. Sprawdzamy, jak o tej inwestycji po latach wypowiadają się lokalne władze.
Eko-komunikacja W połowie tego miesiąca, na ulice Kraśnika wyjedzie elektryczny autobus z Chin – marki King Long. Będzie to polska premiera tego pojazdu i zapowiedź ekspansji tej marki na krajowy rynek. Po Kraśniku elektryczny autobus będzie testowany w Puławach, Oświęcimiu i Zakopanym.
Zespół Placówek Oświatowych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Trawnikach ma nowy mural. I to nie byle jaki, bo ekologiczny i związany z jedną z najważniejszych kobiet w historii Polski.
Trwa finałowe głosowanie w 4. edycji plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni. W tym roku plebiscyt odbywa się on pod hasłem „Biznes i zieleń”. Spośród 40 zgłoszeń z bardzo różnymi połączeniami roślinności i działalności gospodarczej do finału zostało wybranych 14 zgłoszeń w czterech kategoriach: Gastronomia , Sklepy, Firmy i Krajobrazy.
„My się nie cofniemy. Będziecie musieli zrzucać te odpady z samolotów, bo tędy nie przejedziecie”. Mieszkańcy Olchowca są zdeterminowani. Protestują przeciwko planom kompostowni. Stanowczo wspiera ich wójt Gminy Żółkiewka.