Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Do podlewania roślin, mycia samochód czy czyszczenia elewacji budynków. W poniedziałek 19 lutego rusza IV edycja miejskiego programu „Złap deszczówkę”.
Chociaż zima przypomniała sobie o nas po kilkunastu ciepłych dniach i zaatakowała na dobre, do województwa lubelskiego wróciły już pierwsze żurawie.
Dzięki Parkom Narodowym możemy oglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku.
Raz na dziesięć lat odbywa się międzynarodowe liczenie bocianów białych. Wolontariusze poszukiwani są w całej Polsce, także w województwie lubelskim.
W Lublinie ferie zimowe trwają w najlepsze, aura nie sprzyja jednak zimowym wojażom. Rodzice poszukują, więc zajęć dla swoich pociech. W piątek w Biotece Filia nr 6/27, Al. Racławickie 22 odbyły się kreatywne warsztaty upcyklingowe. Dzieci przy wykorzystaniu odpadów tektury, zużytych płyt, kaset, rolek po papierze toaletowym oraz mazaków, stworzyły niezwykle postacie- potwory. Inspiracją do stworzenia potworków była gra terenowa, podczas której poszukiwały przyczyny zaginięcia książek.
Lubartowscy policjanci we współpracy ze strażą leśną zatrzymali mężczyznę posądzanego o kłusownictwo. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.
Już w czwartek ruszył nabór na dotacje na rozwój ogródków działkowych w Świdniku. Wnioski można składać do końca lutego.
Europa już jest opleciona siecią 500 tysięcy punktów ładowania pojazdów elektrycznych, podczas gdy prognozy dla wodoru mówią o 700-800 stacjach na Starym Kontynencie do 2030 roku. Dziś jest takich stacji nieco ponad 100 – Rozmowa z prof. dr. hab. inż. Mirosławem Wendekerem, kierownikiem Katedry Termodynamiki, Mechaniki Płynów i Napędów Lotniczych w Politechnice Lubelskiej
Uczelnia planuje zorganizować debatę ekspercką oraz wspólne usuwanie krzewów i podrostów drzew z terenu mokradła. W tej edycji, dyskusja skoncentruje się na Chełmskich Torfowiskach Węglanowych.
Mieszkańcy Świdnika, którzy zastanawiają się nad wzięciem udziału w programie "Czyste Powietrze" mogą wziąć udział w spotkaniu dotyczącym programu.
23 stycznia obchodzony był Dzień bez Opakowań Foliowych. Z tej okazji miasto ogłosiło konkurs dla uczniów.
Biedronka i Powerdot zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozkręcają system powszechnej dostępności do elektromobilności. Stacje ładowania aut elektrycznych przy sklepach tej sieci pojawiły się już w 56 miejscach w Polsce, w tym w sześciu na Lubelszczyźnie, czterech w Lublinie oraz w Adamowie i Bochotnicy.
Kilka wilków ostrożnie przechodzących po leżącym pniu na drugą stronę strumyka udało się uwiecznić na jednej z fotopułapek Poleskiego Parku Narodowego.
Kilkanaście tysięcy rodzin czeka na wypłatę środków w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. – Chcę obiecać, że te pieniądze zostaną im wypłacone – deklaruje Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska, nawiązując do wstrzymania wypłat z dotacji w ramach programu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Muszla klozetowa to naprawdę nie jest miejsce na wyrzucanie odpadów. Służy do czegoś zupełnie innego. Niby oczywiste, a jednak okazuje się, że jest z tym duży problem. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu pokazało, co ludzie wyrzucają do toalet.
Skąd na powierzchni rzeki wzięła się wielka plama oleju? Na to pytanie odpowiedzi szuka policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
O tym, że zwierzęta najlepiej obserwuje się w ich naturalnym środowisku wiadomo nie od dziś. A jeszcze lepiej jest gdy nie są one świadome tego, że są podglądane.
Mieszkańcy Lublina wysoko zadzierają głowy, aby obejrzeć nowy mural na ścianie wieżowca przy ulicy Montażowej. Ekologiczny, antysmogowy mural ukończono tuż przed świętami.
Po Nowym Roku lubelskie psy będą miały do dyspozycji aż 11 miejsc do swobodnego biegania. Najnowszy wybieg powstał na Felinie. Urzędnicy szukają już miejsca na następne, m.in. w Śródmieściu.
Ma być ekologicznie. Zarządzenie prezydenta Zamościa wprowadza zakaz używania np. naczyń czy sztućców z tworzyw sztucznych podczas organizowanych przez miasto imprez. Te same zasady mają też obowiązywać we wszystkich podległych miastu jednostkach.
„Naturalnie, w mieście!” – to hasło kolejnej edycji tzw. zielonego budżetu. Swoje pomysły mieszkańcy mogą zgłaszać do połowy stycznia.
Podobnie jak w poprzednich latach, miasto podejmuje walkę ze smogiem. W orężu posiada wiele działań mających za zadanie poprawić jakość powietrza.
Jak ze starej butelki PET i piachu z budowy zrobić kostkę brukową czy dachówkę? Naukowcy z Politechniki Lubelskiej znaleźli sposób. Technologia i maszyna opracowana przez zespół pod przewodnictwem prof. Tomasza Klepki, pozwala zagospodarować bezużyteczne odpady, jednocześnie chroniąc naturę przed plastikiem. Jest to unikalne rozwiązanie w skali kraju i Europy.
1,3 hektara paneli pracuje dla Ambry w Woli Dużej koło Biłgoraja. Najnowszą farmę fotowoltaiczną uruchomiono na potrzeby winiarni. Prąd ze słońca zaspokaja znaczną część zapotrzebowania zakładu.
Do ponad 161 tysięcy gospodarstw rolnych w województwie lubelskim trafiło ponad 3 miliardy złotych rożnego rodzaju dopłat. Tak olbrzymią kwotę obsłużyli pracownicy Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.