Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kilkanaście tysięcy rodzin czeka na wypłatę środków w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. – Chcę obiecać, że te pieniądze zostaną im wypłacone – deklaruje Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska, nawiązując do wstrzymania wypłat z dotacji w ramach programu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Muszla klozetowa to naprawdę nie jest miejsce na wyrzucanie odpadów. Służy do czegoś zupełnie innego. Niby oczywiste, a jednak okazuje się, że jest z tym duży problem. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu pokazało, co ludzie wyrzucają do toalet.
Skąd na powierzchni rzeki wzięła się wielka plama oleju? Na to pytanie odpowiedzi szuka policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
O tym, że zwierzęta najlepiej obserwuje się w ich naturalnym środowisku wiadomo nie od dziś. A jeszcze lepiej jest gdy nie są one świadome tego, że są podglądane.
Mieszkańcy Lublina wysoko zadzierają głowy, aby obejrzeć nowy mural na ścianie wieżowca przy ulicy Montażowej. Ekologiczny, antysmogowy mural ukończono tuż przed świętami.
Po Nowym Roku lubelskie psy będą miały do dyspozycji aż 11 miejsc do swobodnego biegania. Najnowszy wybieg powstał na Felinie. Urzędnicy szukają już miejsca na następne, m.in. w Śródmieściu.
Ma być ekologicznie. Zarządzenie prezydenta Zamościa wprowadza zakaz używania np. naczyń czy sztućców z tworzyw sztucznych podczas organizowanych przez miasto imprez. Te same zasady mają też obowiązywać we wszystkich podległych miastu jednostkach.
„Naturalnie, w mieście!” – to hasło kolejnej edycji tzw. zielonego budżetu. Swoje pomysły mieszkańcy mogą zgłaszać do połowy stycznia.
Podobnie jak w poprzednich latach, miasto podejmuje walkę ze smogiem. W orężu posiada wiele działań mających za zadanie poprawić jakość powietrza.
Jak ze starej butelki PET i piachu z budowy zrobić kostkę brukową czy dachówkę? Naukowcy z Politechniki Lubelskiej znaleźli sposób. Technologia i maszyna opracowana przez zespół pod przewodnictwem prof. Tomasza Klepki, pozwala zagospodarować bezużyteczne odpady, jednocześnie chroniąc naturę przed plastikiem. Jest to unikalne rozwiązanie w skali kraju i Europy.
1,3 hektara paneli pracuje dla Ambry w Woli Dużej koło Biłgoraja. Najnowszą farmę fotowoltaiczną uruchomiono na potrzeby winiarni. Prąd ze słońca zaspokaja znaczną część zapotrzebowania zakładu.
Do ponad 161 tysięcy gospodarstw rolnych w województwie lubelskim trafiło ponad 3 miliardy złotych rożnego rodzaju dopłat. Tak olbrzymią kwotę obsłużyli pracownicy Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Magdalena i Przemysław Kuśmierczykowie z Woli Gardzienickiej z olbrzymim niepokojem oczekują najbliższego rachunku za prąd. Gdy ponad rok temu założyli fotowoltaikę, liczyli na niskie opłaty za energię. Tymczasem przychodzące „faktury grozy” rujnują im życie.
Od września straż miejska przeprowadziła 296 sprawdzeń pod kątem przetwarzania termicznego. Stwierdzono 9 wykroczeń, za co zostały nałożone mandaty na łączną kwotę 2150 złotych. 220 sprawdzeń dokonano również na zewnątrz. W tym przypadku wystawiono 6 mandatów na kwotę 900 złotych
Robot systematycznie nakłuwa obudowę lodówki, aby zbadać czy w piance izolacyjnej nie ma wybuchowego gazu. Tak zaczyna się proces przetwarzania starej lodówki. W zakładzie przy ulicy Metalurgicznej w Lublinie uruchomiono najnowszą w Polsce linię technologiczną dającą lodówkom „życie po życiu”.
Testy odbyły się latem. Wypadły pomyślnie, a teraz już 14 nowiutkich autobusów elektrycznych firmy MAN jest w Zamościu. Miejski Zakład Komunikacji kupił je dzięki wysokiej dotacji. Lada dzień pierwsze wyjadą na ulice. Na początku stycznia na trasach powinny być już wszystkie.
Wraz z nadejściem mrozów jakość powietrza w Lublinie znacząco się pogorszyła. Według pomiarów, w centrum są to już wartości mogące zagrażać zdrowiu.
Według Prawa i Sprawiedliwości sprawa wiatraków to „mega afera” nowego rządu, jeszcze przed jego powołaniem. Opozycja jednak zapewnia, że projekt nie będzie przepychany nocą.
Było pysznie. Na stołach królowały karpie, sumy, sandacze i śledzie w najróżniejszych odsłonach. Miłośnicy i smakosze potraw z ryb spotkali się dzisiaj w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich. Odbyły się tam XVIII Ogólnopolskie Dożynki Rybackie.
Młodzież zadba o dobry klimat w szkole i stanie do walki ze zmianami klimatycznymi.
To Osiedle Regaty przy ul. Księdza Granata w Lublinie, które otrzymały niedawno Kryształową Cegłą, nagrodę w najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie architektonicznym w regionie. Regaty są wyjątkowe pod każdym względem.
Mieszkańcy sześciu miejscowości zostali odcięci od wody pitnej. Powodem są podwyższone parametry mikrobiologiczne.
Zapraszamy do oglądania na żywo relacji z finału XXII edycji konkursu o Kryształową Cegłę. Która budowla zdobędzie miano najlepszej inwestycji budowlanej po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej?
Magazynowanie energii, nowinki technologiczne i zielona transformacja. To tylko niektóre z kwestii, które zgromadziły w Lublinie przedstawicieli branży z całej Polski.
Podczas wtorkowej konferencji, lubelscy członkowie klubu biznesu dyskutowali o przyszłości planety.