Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na terenie gminy Michów od grudnia 2015 roku działa największa farma wiatrowa w regionie. Jej budowę poprzedziły protesty mieszkańców. Sprawdzamy, jak o tej inwestycji po latach wypowiadają się lokalne władze.
Eko-komunikacja W połowie tego miesiąca, na ulice Kraśnika wyjedzie elektryczny autobus z Chin – marki King Long. Będzie to polska premiera tego pojazdu i zapowiedź ekspansji tej marki na krajowy rynek. Po Kraśniku elektryczny autobus będzie testowany w Puławach, Oświęcimiu i Zakopanym.
Zespół Placówek Oświatowych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Trawnikach ma nowy mural. I to nie byle jaki, bo ekologiczny i związany z jedną z najważniejszych kobiet w historii Polski.
Trwa finałowe głosowanie w 4. edycji plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni. W tym roku plebiscyt odbywa się on pod hasłem „Biznes i zieleń”. Spośród 40 zgłoszeń z bardzo różnymi połączeniami roślinności i działalności gospodarczej do finału zostało wybranych 14 zgłoszeń w czterech kategoriach: Gastronomia , Sklepy, Firmy i Krajobrazy.
„My się nie cofniemy. Będziecie musieli zrzucać te odpady z samolotów, bo tędy nie przejedziecie”. Mieszkańcy Olchowca są zdeterminowani. Protestują przeciwko planom kompostowni. Stanowczo wspiera ich wójt Gminy Żółkiewka.
Kody QR, tablice informacyjne, a także chodnikowe graffiti - to elementy nowego szlaku, który pozwoli mieszkańcom Lublina bliżej poznać najstarsze drzewa w mieście. Nazwa tej przyrodniczej inicjatywy to "Monumenty przyrody”.
Obok nowo powstałego zalewu w Gminie Jastków ma powstać punkt przetwarzania odpadów budowlanych. Mieszkańców przeraża taka perspektywa. Czy okolicę zdominuje huk i spowije szkodliwy pył?
W Polsce są ich tysiące, ale tylko pięć ma nadajniki GPS/GSM, tzw. loggery, dzięki którym przyrodnicy śledzą trasy migracji żurawi z Poleskiego Parku Narodowego. Dziś żurawie z polskich mokradeł bawią na Węgrzech, ale za kilka dni mogą cieszyć się słońcem środkowej Hiszpanii, łagodnym klimatem doliny rzeki Pad we Włoszech czy mokradłami Camargue w południowej Francji.
Zobaczenie dzikiego zwierzęcia w naturalnym środowisku należy do rzadkości. Pracownikom Poleskiego Parku Narodowego udało się nagrać zwierzęce przygotowania do zimy.
500 nowych drzew zasadzonych na lubelskim LSM-ie i sztuka, która działa w służbie ekologii. W taki sposób odbył się w Lublinie finał akcji Stowarzyszenia Program Czysta Polska.
Dzikie zwierzęta często wchodzą do miast i możemy je spotkać na ulicach. Podobnie było w czwartek w Kraśniku, gdy na jednej z ulic zauważono daniela.
Blisko 90 osób wzięło udział w uroczystej gali naszego plebiscytu „Rolnik Roku 2023. Po kilku latach przerwy Dziennik Wschodni powrócił do organizacji tej prestiżowej imprezy.
Wyrzucił śmieci w lesie, a wraz z nimi swoje dane na paczce kurierskiej. 60-latek z powiatu siemiatyckiego został ukarany.
Sadzenie drzew, krzewów, gry i warsztaty ekologiczne. To wszystko podczas sobotniego festiwalu przyrodniczego.
W środę, 18 października zakończył się 4 letni spór o przyszłość górek czechowskich. CO DALEJ?
Zdarza się, że do województwa lubelskiego przylatują niespodziewani goście. Jednak pelikan w naszym klimacie, to naprawdę niecodzienny gość.
Celnicy z przejścia granicznego w Hrebennem zatrzymali ciężarówkę jadącą z Litwy na Ukrainę. Jak się okazało, nie przewożono w niej zadeklarowanego towaru, tylko nielegalne odpady.
Jedna biała, a druga kanadyjska. Ta pierwsza rośnie obok Dworku Grafa, a ta druga przy ul. Zana. Te dwie Topole, decyzją radnych Lublina, mają szansę zostać objęte ochroną pomnikową. Projekt uchwały jest. Ma być głosowany na najbliższej sesji.
Lubelska Galeria Gala przy ul. Fabrycznej kojarzy się z zakupami meblowymi, podłogami czy szeroko pojętym wyposażeniem domu. W każdą sobotę zmienia się w targ ekologicznej żywności i rękodzieła. Ten kulinarny festiwal trwa już od 10 lat. Z tej okazji, już w tę sobotę, szykuje się nietuzinkowe wydarzenie – Eco Gala.
Tym razem posadzono 62 sztuki, a licząc z poprzednimi akcjami, już ponad 300 młodych drzewek przybyło w Zamościu w ramach akcji „Zielone płuca dla rowerzystów”.
Przyszli rano do szkoły i po krótkiej lekcji teorii wzięli się do pracy. Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie pomogli tworzyć ogrody deszczowe przy ul. Obrońców Pokoju.
Blisko 50 lat wpatrywania się z utęsknieniem w niebo przyniosło efekty. Nad terenami Roztoczańskiego Parku Narodowego przeleciał orlik grubodzioby – gatunek zagrożony wyginięciem.
Nową, w pełni wyposażoną pracownią przyrodniczą za ponad 50 tysięcy złotych od kilku dni mogą cieszyć się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym! Ekopracownię wygrali w konkursie.
Znamy laureatów IV edycji konkursów Rolnik z Lubelskiego 2023 oraz Ekolubelskie 2023. Najlepsi oprócz pamiątkowych dyplomów i statuetek otrzymali także nagrody finansowe. Zwycięzcy najwięcej, po 2 tysiące złotych.
Lubelska rodzina żubrów powiększyła się. Teraz stado liczy 11 sztuk.