Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ruszyła kampania referendalna przeciwników budowy spalarni śmieci w Kraśniku. Wspiera ich europoseł Krzysztof Hetman z PSL, który zwrócił się do marszałka województwa Jarosława Stawiarskiego (PiS), posła Kazimierza Chomy (PiS) i Andrzeja Rolli (PiS), starosty kraśnickiego, aby wyrazili swoje stanowisko w sprawie tej inwestycji.
Czekali, czekali i się doczekali. Po blisko 10 latach mieszkańcy Hrubieszowa znowu mają drzewa na deptaku w centrum miasta. Klony i jawory „wyrosły” tu z dnia na dzień, na dodatek od razu wielkie.
Od 1 lipca mieszkańcy Lublina zapłacą więcej za wywóz śmieci. Opłaty wzrosną o 4,7 zł za jedną osobę. Radni zgodzili się na propozycję Ratusza, który taki krok tłumaczył rosnącymi kosztami gospodarki odpadami.
Żeby klient mógł w marcu kupić solidną sadzonkę bratka, ogrodnik pracuje na stan roślinki... od września. Podobnie jest ze sprzedawanymi w kwietniu supertuniami, trawami popularnymi od maja do lipca, sierpniowymi wrzosami i chryzantemami, które królować zaczynają jesienią.
21 maja Kraśniku będzie referendum. Mieszkańcy wypowiedzą się na temat planowanej budowy spalarni odpadów, czyli Zakładu Odzysku Energii.
W Zamościu jest o 10 drzew więcej, przybyła też setka krzewów. Zasadziła je w piątek silna grupa przedszkolaków i młodzieży wspierana przez dorosłych. A wszystko to z okazji przypadającego w sobotę Światowego Dnia Ziemi.
W końcu ktoś posprzątał teren zielony przy ul. Rusałka. Nie, to nie firmy pracujące na zlecenie Ratusza.
Światowy Dzień Ziemi jest wydarzeniem obchodzonym corocznie na całym świecie i ma na celu promowanie ochrony środowiska, zwiększanie świadomości ekologicznej, budowanie wspólnej odpowiedzialności za życie na naszej planecie.
Za kilka dni Rada Miasta ma zdecydować o tym, że mieszkańcy Lublina za wywóz śmieci zapłacą więcej.
Znamy ostateczną wersję przepisów wprowadzających w Polsce system kaucyjny. Kiedy w końcu będzie można oddawać do sklepów butelki bez dowodu zakupu?
Wycinka drzew się już rozpoczęła. Lada moment wjedzie ciężki sprzęt do budowy drogi. Mimo sprzeciwu części mieszkańców gmina rozpoczęła inwestycję. - Sądzę, że zwolenników jest więcej niż przeciwników – mówi sekretarz gminy Uścimów.
50 ochotników zabrało się za sprzątanie rzeki Wyżnicy w Kraśniku. Zebrali 7 metrów sześciennych śmieci.
Odpady kuchenne, podpaski, tampony, chusteczki, żwir, piach, farby, oleje, lekarstwa – to wszystko i wiele innych rzeczy dopływa z naszych sedesów powodując awarie sieci kanalizacyjnej i urządzeń oczyszczalni ścieków. Jednak największym zagrożeniem dla ludzi, środowiska i urządzeń technologicznych oczyszczalni są dziś nielegalne zrzuty substancji chemicznych o nieznanym pochodzeniu, które zaczęły dopływać do oczyszczalni.
Nie ma co krytykować. Jest szybka, sprawna, udziela właściwych odpowiedzi. Dlaczego tylko miejskie oprogramowanie mające pomóc w segregowaniu śmieci nie powstało kilka lat wcześniej?
Mieszkańcy Kazimierza Dolnego, turyści i wszyscy zainteresowani utrzymaniem turystycznej perełki powiatu w czystości w sobotę spotkają się, by wspólnie posprzątać miasto oraz jego najbliższe okolice.
Opakowania po jogurcie czy wędlinie. Do tego kartony po mleku i kolejne śmieci. Tym w piecu paliła jedna z mieszkanek Świdnika.
Niewielka rzeczka Wyżnica, przepływająca przez Kraśnik, po raz kolejny będzie sprzątana. Grupa wolontariuszy zaprasza wszystkich chętnych. Można się zgłaszać do najbliższego piątku, 7 kwietnia.
Sobotnie sprzątanie Bystrzycy w Lublinie przyniosło niesamowity urobek. Wolontariusze solidnie się napracowali.
Pięć drzew może zniknąć z listy pomników przyrody. Na liście znalazły się: trzy lipy znad Zalewu Zemborzyckiego i jedna z al. Warszawskiej oraz dąb z Węglina Południowego.
18 starych opon i 14 worków śmieci wyciągnęła grupa 25 wolontariuszy podczas akcji sprzątania Bystrzycy w Prawiednikach. Śmieci wybrano z 500-metrowego odcinka rzeki.
Na całym świecie na godzinę gasną dzisiaj światła. To symboliczna akcja troski o środowisko. Lublin też o tym pamięta.
W Lublinie popularnym określeniem jest „brejdak”, czyli brat. Lubelską gwarę można również zobaczyć na kamienicy przy ul. Zamojskiej, gdzie widnieje neon autorstwa Tomasza Pieńczaka pt. „Brejdaki". Ale w stolicy województwa pojawią się też… bratki. Od dwóch tygodni trwają wiosenne prace porządkowe i zielarskie, a to wszystko za sprawą wiosny, którą już widać w lubelskiej przestrzeni miejskiej.
Nad Bystrzycą spotkają się uczestnicy dwóch akcji. Jedni z kajaków, inni pieszo będą zbierać opony i inne odpady z koryta rzeki i jego sąsiedztwa. - Lublinianie traktują Bystrzycę jak śmietnik – narzekają organizatorzy jednego z przedsięwzięć. Można dołączyć do obu.
Miasto szuka wolontariuszy chętnych do włączenia się w wiosenną akcję ratowania migrujących płazów w okolicach Zalewu Zemborzyckiego. Ich zadaniem będzie pomoc w przenoszeniu tych niewielkich zwierząt w bezpieczne miejsca.
Przyłącz się do akcji sprzątania brzegów Bystrzycy. W najbliższą i kolejną sobotę Grupa Posprzątajmy Lublin z firmą Oponeo zapraszają do wiosennego porządkowania brzegów rzeki. Na cenzurowanym będą stare opony, ale innym śmieciom tez się „nie upiecze”.