Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Marek Kosmala z Kolonii Trawniki protestuje przeciwko planowanej wycince 104 wiekowych lip rosnących przy drodze wojewódzkiej 838 Trawniki–Fajsławice. Drogowcy już złożyli w gminie Trawniki wniosek o wyręb, motywując go względami bezpieczeństwa i złą kondycją roślin. Wójt żąda jednak ekspertyzy dendrologicznej i odsyła wniosek do drogowców. Obrońcy drzew już proszą o podpisywanie się pod zamieszczoną na Facebooku petycją w obronie lip.
Aktywiści alarmują i wyliczają straty jakie ponosimy kosząc trawniki. Ich zdaniem właściciele i administratorzy terenów robią to zbyt często, siejąc spustoszenie wśród wielu organizmów. Autorzy postulatów, które trafiły do władz miasta dostrzegają pozytywne zmiany ale ich zdaniem to za mało.
Grupa miłośników przyrody z siatkami, kompasami i lupami w dłoniach wzięła udział w spacerze na obrzeża miasta, by wypatrywać małe zwierzątka. Dzięki wsparciu doświadczonego przewodnika, udało im się zaobserwować 53 gatunki owadów i pajęczaków.
Rzadkie i zagrożone gatunki pszczół upodobały sobie teren dawnej strzelnicy w Łukowie. Miejsce jest jednak notorycznie dewastowane, a przez to zniszczeniom ulegają też siedliska tych owadów.
Żeby zaoszczędzić, trzeba zainwestować. Dlatego Zamość wyda przeszło milion złotych, ale dzięki temu cztery szkoły w mieście będą miały szanse obniżyć swoje rachunki za prąd. Właśnie rozstrzygnięto przetargi na montaż instalacji fotowoltaicznych. Wszystkie wygrała firma z Chełma.
W całym kraju umierają mewy śmieszki. Atakuje je wirus ptasiej grypy. Pięć padłych mew znaleziono w Kłodzie. Próbki trafiły do puławskiego laboratorium. Czy zabił je HPAI?
Lubelski Węgiel Bogdanka przedstawił nową strategię na lata 2023-2030 z możliwością rozszerzenia do 2040 roku. Kopalnia stawia na wydobycie nowych surowców oraz energię odnawialną. Przy kopalni już stoi farma fotowoltaiczna. To pierwszy krok do zmian.
Warsztaty, spotkania ze znanymi pasjonatami natury, opowieści, wystawy i spacery przyrodnicze i koncert połączony z pokazem fotografii przyrody – jakie jeszcze atrakcje zaplanowano w ramach II Festiwalu Przyrody?
Najpóźniej latem przyszłego roku w Hrubieszowie zacznie funkcjonować System Indywidualnej Segregacji Odpadów. Znikną tradycyjne kontenery, a zastąpią je nowoczesne, estetyczne, zautomatyzowane. To kosztowne rozwiązanie, ale miasto ma na nie pieniądze z Polskiego Ładu.
Młode sokoły z gniazda na kominie elektrociepłowni na Wrotkowie już zaobrączkowane. Z oględzin ornitologa wynika, że w tym sezonie wykluły się dwie samice i samiec. Od czwartku będzie można wybrać im imiona
Cementowscy i Betonowscy to dwie z sześciu par drapieżnych pustułek bytujących w Cementowni Chełm. Są celebrytami, bo w ich budkach lęgowych zainstalowano kamery prowadzące transmisję na żywo. Lada moment wyklują się młode.
Jeśli ścieżka rowerowa, to nie z kostki brukowej. Stowarzyszenie Zielony Łuków apeluje do urzędników, by trasa nad zalew Zimna Woda spełniała europejskie standardy.
Michał Krawczyk zamierza przeprowadzić kontrolę poselską w Wodach Polskich. Chce wiedzieć, dlaczego jeszcze nie zaczęło się zapowiadane oczyszczanie Zalewu Zemborzyckiego.
Ruszyła kampania referendalna przeciwników budowy spalarni śmieci w Kraśniku. Wspiera ich europoseł Krzysztof Hetman z PSL, który zwrócił się do marszałka województwa Jarosława Stawiarskiego (PiS), posła Kazimierza Chomy (PiS) i Andrzeja Rolli (PiS), starosty kraśnickiego, aby wyrazili swoje stanowisko w sprawie tej inwestycji.
Czekali, czekali i się doczekali. Po blisko 10 latach mieszkańcy Hrubieszowa znowu mają drzewa na deptaku w centrum miasta. Klony i jawory „wyrosły” tu z dnia na dzień, na dodatek od razu wielkie.
Od 1 lipca mieszkańcy Lublina zapłacą więcej za wywóz śmieci. Opłaty wzrosną o 4,7 zł za jedną osobę. Radni zgodzili się na propozycję Ratusza, który taki krok tłumaczył rosnącymi kosztami gospodarki odpadami.
Żeby klient mógł w marcu kupić solidną sadzonkę bratka, ogrodnik pracuje na stan roślinki... od września. Podobnie jest ze sprzedawanymi w kwietniu supertuniami, trawami popularnymi od maja do lipca, sierpniowymi wrzosami i chryzantemami, które królować zaczynają jesienią.
21 maja Kraśniku będzie referendum. Mieszkańcy wypowiedzą się na temat planowanej budowy spalarni odpadów, czyli Zakładu Odzysku Energii.
W Zamościu jest o 10 drzew więcej, przybyła też setka krzewów. Zasadziła je w piątek silna grupa przedszkolaków i młodzieży wspierana przez dorosłych. A wszystko to z okazji przypadającego w sobotę Światowego Dnia Ziemi.
W końcu ktoś posprzątał teren zielony przy ul. Rusałka. Nie, to nie firmy pracujące na zlecenie Ratusza.
Światowy Dzień Ziemi jest wydarzeniem obchodzonym corocznie na całym świecie i ma na celu promowanie ochrony środowiska, zwiększanie świadomości ekologicznej, budowanie wspólnej odpowiedzialności za życie na naszej planecie.
Za kilka dni Rada Miasta ma zdecydować o tym, że mieszkańcy Lublina za wywóz śmieci zapłacą więcej.
Znamy ostateczną wersję przepisów wprowadzających w Polsce system kaucyjny. Kiedy w końcu będzie można oddawać do sklepów butelki bez dowodu zakupu?
Wycinka drzew się już rozpoczęła. Lada moment wjedzie ciężki sprzęt do budowy drogi. Mimo sprzeciwu części mieszkańców gmina rozpoczęła inwestycję. - Sądzę, że zwolenników jest więcej niż przeciwników – mówi sekretarz gminy Uścimów.
50 ochotników zabrało się za sprzątanie rzeki Wyżnicy w Kraśniku. Zebrali 7 metrów sześciennych śmieci.