Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Tylko do końca września można zgłaszać propozycje do czwartej już edycji plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Biznes i zieleń”.
W lubelskim skansenie odbyły się Żniwa konopne. Odwiedzający Muzeum Wsi Lubelskiej mogli zobaczyć pokaz zbioru konopi połączony z komentarzem specjalisty w dziedzinie uprawy tej rośliny.
Dzisiaj warto zostawić auto w domu. Wiele miast oferuje bezpłatną komunikację miejską. 22 września przypada bowiem Dzień bez Samochodu.
Dzieci wyrzuciły banany, a szkoła reaguje. Owoce podano do obiadu w placówce, ale część z nich była porozrzucana po salach lekcyjnych.
Dla wszystkich mieszkańców nie starczy, ale miód z miejskiej pasieki na pewno trafi do najmłodszych. W środę odbyło się pierwsze miodobranie.
Urzędnicy chwalą jazdę na hulajnogach. W lipcu marszałek województwa za 20 tys. zł kupił pięć ekologicznych pojazdów dla swoich pracowników.
To nie była typowa interwencja. Tym razem, policjanci uratowali jeża.
Lublin włączył się w ogólnopolską akcję sprzątania świata pod hasłem „Książka za worek śmieci”.
Z okazji Dnia Recyklingu Baterii miasto zorganizuje ekozbiórkę. W ciągu reszty roku, można wyrzucić je do 133 pojemników ustawionych w różnych miejscach na terenie Lublina.
Już odlatują. Gdy szczęście dopisze, na niebie można zaobserwować klucze tysięcy żurawi. Poleski Park Narodowy zaprasza chętnych do wspólnego liczenia tych pięknych ptaków.
Z dużym zdziwieniem zaobserwowałem w Bystrzycy… żółwia. Pierwszy raz – przed kilkoma tygodniami. Drugi i kolejne – w ostatnich dniach. Wyglądem przypomina żółwia błotnego, ale jest wyjątkowo duży - napisał nasz Czytelnik
Międzyrzec Podlaski chce grać w zielone razem z dziećmi. Przy każdej szkole powstaną ogródki.
Mieszkańców martwi stan lip na zrewitalizowanym niedawno rynku w Radzyniu Podlaskim. Urzędnicy uspokajają, że drzewa jeszcze nie obumarły.
Miejski przewoźnik wozi pasażerów elektrykiem. To na razie jazdy testowe. Ale w przyszłości zakupy takich zeroemisyjnych autobusów są właściwie przesądzone.
Akcja sprzątania rzek dotarła w sobotę do Lublina. Wolontariusze porządkowali Bystrzycę. Zebrali 80 worków śmieci.
Nie wiadomo, kto rżnie w lesie obok Kraśnika Fabrycznego, ale bój o drzewa zapowiada się ostro. Podobnie, jak przycięte kikuty młodych drzewek, które niczym piki wbite w ziemię, mają chronić las przez zwierzętami.
Ratusz kontynuuje projekt budżetu obywatelskiego Zwierzęta bez granic - Lublin dla zwierząt. Miasto przeprowadzi akcję edukacyjną, która ma przypominać o sprzątaniu po swoim czworonogu.
Spotkanie z pszczołami dla dzieci zainicjowało w środę w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie cykl wydarzeń w ramach projektu „Kultura na Dachu”. Najmłodsi w Miejskiej Pasiece Artystycznej mogli zobaczyć jak wyglądają ule, zajrzeć do ich środka, a nawet dotknąć małe, niezwykle pożyteczne owady i napoić je wodą. Na koniec z pszczelego wosku wykonały świece.
Wystarczy wziąć dobre buty, lornetkę lub lunetę i coś do robienia zdjęć, aby przez dwie godziny poczuć się jak bohater filmu „Wielki rok”. Dzikość natury jest o przysłowiowy rzut beretem, i to na terenie zmienionym w wyniku działalności kopalni Bogdanka.
8000 metrów kwadratowych kwiatków, ziół, rodzimych roślin to istny raj dla dzikich pszczół, bzyg i trzmieli. A teraz dzikim zapylaczom zafundowano sandarium, które uzupełnia już istniejącą owadzią infrastrukturę, czyli dwie drewniane ostoje świętego spokoju. To wszystko przy piecach cementowni w Chełmie.
Ekologiczny wariat w pozytywnym tego słowa znaczeniu, Dominik Dobrowolski, zachęca wszystkich którym zależy na rzece Wiśle do jej wspólnego sprzątania. Zainteresowani mogą już zapisywać się na to wydarzenie na facebooku. Start pod koniec sierpnia.
Gdzie w Lublinie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny? Elektrośmieci w każdą ostatnią sobotę miesiąca zbierane są przed hipermarketami, a także Ogrodem Botanicznym. Nie inaczej było również i dzisiaj. Lublinianie przynieśli m.in. stare, zepsute telewizory, pralki, komputery i świetlówki.
Kierowców wjeżdżających z obwodnicy do Lublina, przez węzeł Lublin-Zadębie na S12, wita zapach gnijących śmieci. Teodora Jusiak niemal codziennie musi żyć z tym odorem. Źródłem smrodu jest kompostowani śmieci Kom-Eko przy ulicy Metalurgicznej. Firma zarzeka się, że od lat minimalizuje uciążliwe skutki swojej działalności.
Z pozoru nic nadzwyczajnego. Ot, paprotka o nietypowych liściach. A jednak to, że dwie takie rosną na łące w Roztoczańskim Parku Narodowym, jest wydarzeniem. Bo to długosz królewski – gatunek, którego dotychczas tutaj nie było.
Lubelski ratusz zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie z okazji zbliżającego się Wielkiego Dnia Pszczół. Wystarczy napisać wierszyk. Do wygrania jest 20 hoteli dla owadów, które będzie można zamontować w przydomowych ogródkach.