Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor: Zdjęcie autora (ALIS)
3 0 A A
Stacja ujęcia wody w Gminie Milanów
Stacja ujęcia wody w Gminie Milanów (fot. Urząd Gminy Milanów)

Był czas, kiedy o inwestycjach w smaczną i zdrową wodę nikt nie śnił. Teraz to już przeszłość. Dzięki wsparciu funduszy europejskich w  wielu domach płynie czysta woda. Od niedawna cieszą się nią mieszkańcy Gminy Milanów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Samorząd zrealizował projekt „Efektywna gospodarka wodna w Gminie Milanów”. Polegał on na modernizacji stacji ujęć i uzdatniania wody w Rudnie i Milanowie. Prace objęły przebudowę budynku stacji, remont instalacji technologicznej, odnowienie instalacji elektrycznej i  kontrolno-pomiarowej oraz montaż instalacji fotowoltaicznej o  mocy ok. 5 kW.

Smak, zapach i  gładka skóra

Tak naprawdę rzadko zastanawiamy się, jaka woda płynie w  naszych kranach. Jeśli zapytamy, czy warto inwestować pieniądze w  poprawę jakości wody, odpowiedź przychodzi sama. Pijąc czystą wodę, kupujemy sobie polisę na zdrowe życie.

– Dzięki modernizacji ujęć w  Gminie Milanów znacząco poprawiły się parametry fizyko-chemiczne wody. Udało się też zapewnić dostawy wody w  wymaganej ilości i  pod odpowiednim ciśnieniem. Dzięki temu udało się zapewnić jej należytą jakość – wyjaśnia Paweł Krępski, wójt Gminy Milanów.

Lepszą jakość wody dostrzega pani Justyna Wodowska, mieszkanka Milanowa. – Wiemy, że czysta woda jest na wagę złota. Poprawę jakości wody odczuwamy nie tylko w  smaku, ale także na skórze, która będzie miększa, gładsza i  po prostu zdrowsza. Woda jest mniej zakamieniona, co widać po sprzętach kuchennych i  łazienkowych. Można zauważyć również, że woda z  wodociągu jest pod stałym ciśnieniem, dzięki czemu lepiej działają sprzęty AGD, co sprawia, że są mniej awaryjne – podkreśla.

Środki unijne płyną do Milanowa

„Realizacja projektu wodociągowego jest możliwa dzięki funduszom europejskim z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014–2020.” – mówi wicemarszałek Grzegorz Kaupsta. Wartość inwestycji to prawie 4  mln zł, z  czego 2,7 mln pochodzi z Unii Europejskiej.

Realizacja projektu wodociągowego jest możliwa dzięki funduszom europejskim z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014–2020 Grzegorz Kapusta, wicemarszałek, województwa lubelskiego

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium