Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
- Program obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II na KUL z powodu epidemii koronawirusa uległ diametralnej zmianie. Choć nie odbędzie się szereg zaplanowanych wydarzeń, zapraszamy do uczestniczenia w świętowaniu tego jubileuszu on-line – mówi ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL.
Od poniedziałku znów będzie można odwiedzać lokale gastronomiczne, chociaż nie będziemy już w nich tak swobodni jak zwykle. Także kawiarniane ogródki, które powracają na deptak (największy z nich może mieć 103 mkw.) nie mogą być już tak zatłoczone jak zazwyczaj.
W tej chwili w woj. lubelskim jest 99 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. Ani jednego przypadku nie ma już w samym Lublinie – wynika z mapy opracowanej przez Lubelski Urząd Wojewódzki.
Miała być pielgrzymka do Rzymu na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Nie udało się. Bezdomni, ubodzy, byli więźniowie i wolontariusze z Lublina spotkali się w niedzielę w hali Targów Lublin na specjalnej mszy.
Dokument "Twarze, plaże" będzie można obejrzeć w ramach najbliższej odsłony Dyskusyjnego Koła Filmowego Benshi. Seans i spotkanie w formie online - w poniedziałek, 18 maja o godz. 18.
Dzięki Skubasie za nominację – zaczyna swoją 16-tkę Marek Dyjak. – A co do Covid 19, to musi zniknąć.
Na przełomie 2018 i 2019 roku miasto Lubartów kompleksowo zmodernizowało swoje oświetlenie uliczne. W miejsce przestarzałych i zużywających dużo energii opraw sodowych zamontowano nowoczesne i energooszczędne oprawy typu LED. Na ulicach od razu zrobiło się widniej. Teraz miasto szykuje się do dokończenia inwestycji w latarnie.
W Piotrogrodzie, w pochodzie 1 maja niesiony jest transparent: „Warszawa będzie sowiecka, za to ręczy Armia Czerwona!”. Przeciw ofensywie w głąb Ukrainy protestują komuniści na terenie Polski i Białorusi. Armia sowiecka cofa się w bezładzie; rozbita zostaje 12 Armia, wskutek czego dowództwo Frontu Południowo-Zachodniego podejmuje decyzję o rezygnacji z obrony Kijowa i wycofaniu reszty wojsk sowieckich za Dniepr. 7 maja wieczorem pierwsze oddziały polskie wkraczają do miasta. Tego dnia Sejm uchwala ustawę o likwidacji serwitutów na terenie b. Królestwa Polskiego. Akt ten ma na celu zaspokojenie potrzeb wynikających z niedostatku ziemi wśród ludności chłopskiej