Dwa ronda, które powstały w ramach węzła drogowego "Azoty" na S12 otrzymały nowe nazwy. Patronem jednego z nich został Zdzisław Kudyk, a drugiego - Bohaterowie Strajku w ZA z 1981 roku. Nazwę zyskała także droga biegnąca wzdłuż torów kolejowych, za halą widowiskową. Teraz to ulica Sportowa.
Puławscy samorządowcy podczas czwartkowej sesji, przyjęli uchwały nadające nazwy dwóm rondom i jednej ulicy. Pierwsze ze skrzyżowań, powstałe w ciągu al. Tysiąclecia Państwa Polskiego w ramach budowy węzła "Azoty" (od strony miasta), to teraz Rondo im. Zdzisława Kudyka.
Kolejnemu rondu, leżącemu po północnej stronie drogi ekspresowej, w pobliżu pomnika Bohaterom Września 1939, będą patronować Bohaterowie Strajku w Zakładach Azotowych z 1981 roku. O nadanie obydwu nazw wnioskowała NSZZ Organizacja Międzyzakładowa w puławskich Azotach.
Zdzisław Kudyk to zmarły w 2015 roku były pracownik Zakładów Azotowych, w czasach PLR-u jeden z czołowych działaczy "Solidarności" w regionie, pierwszy przewodniczący tej organizacji w puławskim kombinacie chemicznym, organizator związków zawodowych w powiecie puławskim, w tym "S" Rolników Indywidualnych. W czasie stanu wojennego internowany. W latach 1994-1996 zasiadał w puławskiej radzie miasta. W 2006 roku, za swoją działalność "na rzecz przemian demokratycznych", na wniosek ówczesnego wojewody lubelskiego, nagrodzony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Złotym Krzyżem Zasługi. Uhonorowanie strajkujących uzasadniono m.in. ryzykiem, które podjęli, narażając się na szykany i represje ze strony aparatu PRL, w imię sprzeciwu wobec wprowadzenia stanu wojennego. Autorzy wniosku wywodzą, że ich odwaga utorowała drogę do przemian politycznych, które dekadę później nastąpiły w Europie Środkowej.
Obydwie propozycje puławskich związkowców zostały przyjęte przez radę miasta jednomyślnie.
Znacznie krótszą nazwę niż "Rondo Bohaterów Strajku w Zakładach Azotowych Puławy z 1981 roku" otrzyma nowa ulica biegnąca wzdłuż torów kolejowych, za halą widowiskowo-sportową. Droga łącząca ul. Składową z ul. Kolejową, na wniosek Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, została "ul. Sportową".
Przypominamy, że własne propozycje nowych nazw ulic i skrzyżowań pod koniec zeszłego roku złożyły przedstawiciele narodowych i lewicowych środowisk w mieście. Klaudia Oliwia Bernat zaproponowała uhonorowanie w ten posób prawicowej posłanki z czasów II RP - Gabrieli Balickiej. Z kolei Beata Wicha wnioskowała o bardziej ogólną nazwę "Praw Kobiet".