Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

17 października 2020 r.
21:09

Rosjanie najlepsi w finale FIM Speedway of Nations w Lublinie. Polacy ze srebrem [zdjęcia]

Reprezentacja Rosji po raz trzeci z rzędu zwyciężyła w finale zawodów z cyklu FIM Speedway of Nations i wywalczyła drużynowe mistrzostwo świata. W zmaganiach w Lublinie drugie miejsce zajęli Polacy, a trzecie Duńczycy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od samego początku aura wokół tego turnieju była mocno niesprzyjająca. Organizatorzy musieli sprawdzać prognozy pogody i to – jak się okazało – całkiem słusznie. To właśnie deszcz sprawiał największy problem, bo piątkowe ściganie zostało odwołane właśnie ze względu na intensywne opady. Z kolei następnego dnia było tylko nieco lepiej – tor wchłonął dużo wody, a dodatkowo zawodnikom towarzyszyła mżawka.

Odsypująca się nawierzchnia z każdym kolejnym biegiem utrudniała zadanie żużlowcom. Nie można jednak powiedzieć, że rywalizacja na obiekcie w Lublinie była zupełnie pozbawiona kolorytu. Widać też było, że zawodnikom udzielają się nerwy. Najlepszym tego przykładem był Robert Lambert, który przecież zna lubelski tor z występów w miejscowym Motorze. Brytyjczyk nie potrafił jednak dwukrotnie zachować zimnej krwi i wjeżdżał w taśmę. Nie trzeba chyba dodawać, że nie pomógł w ten sposób swojemu zespołowi.

Dwie reprezentacje były stawiane w roli faworyta do złotego medalu – obrońcy tytułu Rosjanie oraz Polacy. Zainteresowani stanęli do bezpośredniego pojedynku w 8. biegu. Wygrał Bartosz Zmarzlik, który prowadził od pierwszego do ostatniego metra. Ważne zadanie miał do wykonania z kolei Szymon Woźniak. Klubowy kolega mistrza świata jechał na trzeciej pozycji, ale już na drugim okrążeniu stracił tę pozycję na rzecz Artioma Łaguty. W ostatecznym rozrachunku to właśnie ta wygrana 5:4 Rosjan dała im trzeci tytuł drużynowych mistrzów świata z rzędu (przy równej liczbie 23 punktów decydował wynik bezpośredniej konfrontacji obu drużyn).

Niezwykle emocjonująca była za to 13. gonitwa, w której niesamowity kunszt pokazał Emil Sajfutdinow. Nie bez powodu reprezentant Sbornej uchodzi za jednego z najefektowniej jeżdżących żużlowców. Australijczycy – Max Fricke i Jason Doyle – robili co mogli, że ograniczyć jego poczynania. Jednak zawodnikowi Fogo Unii Leszno wystarczyło zaledwie kilka centymetrów pod płotem, żeby wyminąć rywali. Tym atakiem zapewnił reprezentacji Rosji zwycięstwo w całych zawodach.

Wydawało się, że przy tak trudnych warunkach torowych sędzia zdecyduje się przerwać zmagania po 14 biegach – tyle potrzeba było, żeby uznać ten turniej za ważny. Tak się jednak początkowo nie stało. Decyzja była najpierw taka: jedziemy do końca. Wydarzenia z 15. wyścigu sprawiły, że plany trzeba było zweryfikować. Z czteroosobowej stawki do mety dojechał jedynie Bartosz Zmarzlik. Na wyjściu z ostatniego łuku wywrócił się Fredrik Lindgren, a potem o jego motocykl zahaczyli drugi ze Szwedów Oliver Berntzon oraz Szymon Woźniak. Sędzia zdecydował się przerwać zawody, a wynik tego biegu nie miał już znaczenia.

Złoty medal trafił po raz trzeci z rzędu do Rosjan. Srebro zdobyli Polacy, a brąz Duńczycy. Ci ostatni mieli tyle samo punktów co Szwedzi (19), ale wygrali z nimi bezpośrednią rywalizację 5:4.

===

Wyniki

I. Rosja (23 punkty): 1. Emil Sajfutdinow 15 (4,4,3,4), 2. Artiom Łaguta 8+3 (3*,3*,2*,0), 3. Jewgienij Sajdullin ns.

II. Polska (23 punkty): 1. Bartosz Zmarzlik 15+1 (4,3*,4,4), 2. Szymon Woźniak 8 (2,4,0,2), 3. Dominik Kubera ns.

III. Dania (19 punktów): 1. Leon Madsen 10+1 (0,4,2*,4), 2. Anders Thomsen 4 (2,2,-,-), 3. Marcus Birkemose 5 (3,2).

IV. Szwecja (19 punktów): 1. Fredrik Lindgren 14 (3,3,4,4), 2. Oliver Berntzon 5+1 (0,2*,0,3*), 3. Alexander Woentin ns.

V. Australia (17 punktów): 1. Jason Doyle 5 (2,t,-,3), 2. Max Fricke 12+1 (4,3,3,2*), 3. Jaimon Lidsey 0 (0).

VI. Wielka Brytania (12 punktów): 1. Robert Lambert 6 (t,2,4,t), 2. Drew Kemp ns (-,-,-,-), 3. Daniel Bewley 6+1 (3,0,3*,w).

VII. Czechy (11 punktów): 1. Vaclav Milik 11 (2,4,2,3), 2. Eduard Krcmar 0 (0,d,-,d), 3. Petr Chlupac 0 (0).

---

Bieg po biegu

  1. Zmarzlik, Bewley, Woźniak, Lambert (t) (Polska – Wielka Brytania 6:3)
  2. Sajfutdinow, Łaguta, Milik, Krcmar (Rosja – Czechy 7:2)
  3. Fricke, Lindgren, Doyle, Berntzon (Szwecja – Australia 3:6)
  4. Woźniak, Zmarzlik, Thomsen, Madsen (Dania – Polska 2:7)
  5. Sajfutdinow, Łaguta, Lambert, Bewley (Wielka Brytania – Rosja 2:7)
  6. Milik, Lindgren, Berntzon, Krcmar (d) (Czechy – Szwecja 4:5)
  7. Madsen, Fricke, Thomsen, Doyle (t) (Dania – Australia 6:3)
  8. Zmarzlik, Sajfutdinow, Łaguta, Woźniak (Polska – Rosja 4:5)
  9. Lambert, Bewley, Milik, Chlupac (Czechy – Wielka Brytania 2:7)
  10. Lindgren, Birkemose, Madsen, Berntzon (Szwecja – Dania 4:5)
  11. Zmarzlik, Fricke, Woźniak, Lidsey (Australia – Polska 3:6)
  12. Lindgren, Berntzon, Lambert (t), Bewley (u) (Wielka Brytania – Szwecja 0:7)
  13. Sajfutdinow, Fricke, Doyle, Łaguta (Rosja – Australia 4:5)
  14. Madsen, Milik, Birkemose, Krcmar (d) (Dania – Czechy 3:6)
  15. Zmarzlik, Berntzon, Woźniak, Lindgren (u) (Polska – Szwecja 6:3)
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Stylowa i trwała podłoga? Poznaj zalety paneli winylowych

Stylowa i trwała podłoga? Poznaj zalety paneli winylowych

Sposób wykończenia podłogi ma duży wpływ na estetykę pomieszczenia i komfort domowników. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się panele winylowe, ponieważ doskonale łączą elegancki wygląd z wyjątkową trwałością i funkcjonalnością. Jak można je wykorzystać do stworzenia ponadczasowej aranżacji wnętrz?

Chodzi o dwujezdniowy fragment drogi krajowej o długości ok. 2,5 km między wyjazdem z Ciecierzyna a skrzyżowaniem z drogą prowadzącą do Leonowa.

GDDKiA ostrzega kierowców. Zmiana organizacji ruchu na krajowej 19

To ważna informacja dla tych, którzy w czwartek wybierają się w trasę i będą jechać krajową drogą nr 19. Na 2,5-kilometrowym odcinku zmieni się organizacja ruchu.

Lublin rozwiązuje umowę z projektantem stadionu żużlowego

Lublin rozwiązuje umowę z projektantem stadionu żużlowego

Miasto Lublin rozpoczęło procedurę odstąpienia od umowy z wykonawcą projektu wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego z funkcją stadionu żużlowego.

Do wypadku doszło w poniedziałek. Policja poinformowała o nim dzisiaj

Lokomotywa zmiażdżyła ciężarówkę. Kierowca miał szczęście

O sporym szczęściu może mówić kierowca ciężarówki, który wjechał pod lokomotywę. Naczepa została zmiażdżona.

Stanisław Ignacy Witkiewicz

Festiwal Stolica Języka Polskiego 2025. Ogłoszono patrona imprezy

Już wiadomo kiedy, a także z jakim patronem odbędzie się tegoroczna, 11. edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Głównym bohaterem wydarzenia będzie Stanisław Ignacy Witkiewicz - Witkacy.

Farmy wiatrowe nie powstają jak grzyby po deszczu, ale jest ich już w Lubelskiem sporo. Czy kolejne pojawią się w gminie Obsza?

Wiatraki? Mieszkańcy protestują. „Zarobi na tym wójt, radni i proboszcz”

Zebrali setki podpisów pod protestem. Założyli stowarzyszenie, by móc walczyć. Mieszkańcy gminy Obsza nie chcą u siebie wiatraków. Twierdzą, że zarobią na nich tylko wójt, radni, proboszcz sąsiedniej parafii i parę innych osób. Wnioskują o referendum w tej sprawie. Wójt też chce plebiscytu.

40-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany

Zza kierownicy za kratki. Bo jechał pijany i na zakazie

Sąd nie był łaskawy dla 40-latka, który mimo sądowego zakazu znów jeździł pijany. Postanowił go tymczasowo aresztować.

Młodzież z Radzynia z radnymi

Były dyrektor wytyka "nieudolność nowych władz miasta". Burmistrz dementuje

„Nieudolnością nowych władz miasta” nazywa portal Kocham Radzyń Podlaski błędy w uchwale powołującej Młodzieżową Radą Miasta. Z kolei, burmistrz Jakub Jakubowski przekonuje, że to celowa manipulacja Roberta Mazurka.

Autobusy MZK będą już niedługo jeździły nie tylko po mieście i do najbliższych gmin, ale również do Izbicy

Z Zamościa do Izbicy. Nowa linia MZK z numerem 18

Radni Izbicy zielone światło już dali. W poniedziałek na sesji na zawarcie międzygminnego porozumienia zgodzili się również radni Zamościa. Autobusy MZK będą jeździć do sąsiedniego powiatu.

Bradly van Hoeven w poniedziałek zdobył swojego pierwszego gola dla Motoru Lublin

Bradly van Hoeven (Motor Lublin): Nie zawsze można wygrywać grając ładnie

Jedną z większych niespodzianek w drużynie Motoru na poniedziałkowy mecz z GKS Katowice była obecność w podstawowym składzie gospodarzy Bradly van Hoevena. Holender podpisał umowę z beniaminkiem pod koniec września i długo czekał na prawdziwą szansę. W starciu beniaminków odwdzięczył się dobrą grą i golem.

Aspirant sztabowy Wiesław Buryło jest dyżurnym w Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju

Policjant z krwi i kości. Nie musiał, a włączył się w poszukiwania i znalazł zaginionego

We wtorek aspirant sztabowy Wiesław Buryło miał dzień wolny. Ale pracował. Gdy dowiedział się o zaginięciu starszego mężczyzny, włączył się w poszukiwania. I zrobił to skutecznie.

Jarosław Kaczyński przeszedł badania w szpitalu przy al. Kraśnickiej

Kaczyński w lubelskim szpitalu. NFZ chce wyjaśnień od dyrekcji

Lubelski NFZ chce wyjaśnień od dyrekcji szpitala wojewódzkiego w Lublinie w związku z pobytem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na oddziale kardiologii. Polityk został przyjęty do placówki najpierw jako pacjent NN. Według doniesień mediów zamknięto dla niego pół oddziału.

Do wypadku doszło we wtorek w kompleksie leśnym w Dzierążni

Wypadek w lesie. Drzewo przygniotło mężczyznę

Lekarze z tomaszowskiego szpitala zajęli się 53-latkiem, który ucierpiał we wtorek podczas wycinki drzew.

Prezbiopia - przyczyny powstawania wady

Prezbiopia - przyczyny powstawania wady

Przyczyną prezbiopii jest naturalny proces starzenia się oka, który prowadzi do stopniowej utraty zdolności do ostrego widzenia z bliska. Zazwyczaj pierwsze objawy pojawiają się po 40. roku życia i stopniowo nasilają się w kolejnych latach. Osoby dotknięte prezbiopią zauważają, że mają trudności z czytaniem drobnego druku lub korzystaniem ze smartfona. Prezbiopia to powszechny problem, który dotyka niemal każdego dorosłego, niezależnie od wcześniejszych wad wzroku.

Pierwszy zabieg ablacji w kraśnickiej 4Cardii metodą elektroperacji wykonano w tym tygodniu
WIDEO
galeria
film

4Cardia z Kraśnika leczy migotanie nową metodą

Nie daje praktycznie powikłań i skutecznie leczy arytmię serca. Elektroporacja to nowa metoda ablacji, którą prof. Andrzej Głowniak z UM w Lublinie w miniony poniedziałek zastosował po raz pierwszy w kraśnickiej klinice kardiologicznej 4Cardia. Jest znacznie bezpieczniejsza niż dotychczas stosowane metody inwazyjnego leczenia migotania przedsionków.

PGE EKSTRALIGA
14. KOLEJKA

Wyniki:

Betard Sparta Wrocław - Orlen Oil Motor Lublin 43:47
Orlen Oil Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław 52:38

Tabela:

1. Orlen Oil Motor Lublin 14 31 +162
2. Betard Sparta Wrocław 14 19 +30
3. ebut.pl Stal Gorzów 14 19 -37
4. Apator Toruń 14 15 -7
5. ZOOleszcz GKM Grudziądz 14 14 -58
6. Falubaz Zielona Góra 14 13 -33
7. Tauron Włókniarz Częstochowa 14 12 -50
8. Fogo Unia Leszno 14 11 -87

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!