31 marca 2024 r.
11:52

Przełamanie Huczwy Tyszowce. Wyniki 18. kolejki zamojskiej klasy okręgowej

Autor: Zdjęcie autora bs
Huczwa Tyszowce w trzecim meczu rundy wiosennej wywalczyła upragniony komplet punktów (fot. DW)

Porażka, potem remis, a w trzecim podejściu upragnione zwycięstwo. To wiosenny bilans Huczwy Tyszowce, która w Wielką Sobotę pokonała na wyjeździe Olimpię Miączyn, a ozdobą spotkania była bramka Łukasza Bubeły

Huczwa do wyjazdowego meczu w Miączynie podchodziła po wyjazdowej porażce z Grafem Chodywańce i domowym remisie z Błękitnymi Obsza, a więc po podwójnym wiosennym falstarcie. Dla podopiecznych Przemysława Siomy sobotni mecz zaczął się nienajlepiej. W 20 minucie gola strzelił Mateusz Okoniewski i miejscowi byli na prowadzeniu, niemal do końca pierwszej części spotkania. Jednak w 45. minucie Damian Ziółkowski dobrze dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a „gola do szatni” strzałem głową zdobył Nazar Butenko.

W drugiej połowie gole zdobywali już tylko goście. W 65. minucie Łukasz Bubeła skopiował wyczyn Butenki strzelając gola z „główki”. Natomiast w 71. minucie Damian Ziółkowski uderzył po ziemi z rzutu wolnego i Huczwa miała już dwa gole zapasu. W doliczonym czasie gry wynik meczu pięknym strzałem z rzutu wolnego ustalił Bubeła i Huczwa sięgnęła po pierwszy wiosną komplet punktów.

– To był ciężki mecz na trudnym boisku, które było takie samo dla obu drużyn. W pierwszej połowie mieliśmy dwie niezłe okazje, ale nie skończyliśmy ich golami. Rywale w zasadzie zagrozili nam tylko raz i strzelili nam bramkę. Udało nam się strzelić gola do szatni, a po przerwie graliśmy zdecydowanie lepiej i zdobyliśmy kolejne gole. Można powiedzieć, że w tym meczu świetnie wyszły nam stałe fragmenty gry, a ozdobą spotkania był piękny gol Bubeły z rzutu wolnego na 4:1 – mówi Przemysław Sioma, trener Huczwy.

Dzięki wygranej w Miączynie nastroje w Huczwie zdecydowanie się poprawiły. – Wygrane zawsze sprawiają, że trener i drużyna czują się lepiej. Moim zdaniem to był najlepszy moment na przełamanie. Dzięki wygranej w Miączynie utrzymaliśmy drugie miejsce i będziemy starali się naciskać na Hetmana Zamość. Cieszy mnie też to, że po dwóch nieudanych meczach drużyna świetnie zareagowała. Przeciwko Olimpii każdy z zawodników pokazał charakter i zaangażowanie w grę – dodaje szkoleniowiec wicelidera rozgrywek.

W następnej kolejce ekipa z Tyszowców zmierzy się z walczącą o utrzymanie Unią Hrubieszów i każdy inny wynik niż jej wygrana będzie odbierany w kategorii sensacji.

Olimpia Miączyn – Huczwa Tyszowce 1:4 (1:1)

Bramki: Okoniewski (20) – Butenko (45), Bubeła (65), (90), Ziółkowski (71).

Olimpia (skład wyjściowy): Szopa – Bator, Śmiałko, Malec, Oszust – Okoniewski, D. Muzyczka, Podgórski, Nowak, Szura – Gałka.

Huczwa: Shpakivskyy – Wybranowski (80 Kwarciany), Butenko, Bubeła, D. Okalski – Torba (90 Nagaj), Szwanc, Dworak – Stec, Melnychuk (60 Sas), Ziółkowski (90 Bezpalko).

Sędziował: Łaba.

Ważne punkty Korony

Korona Łaszczów wygrała niezwykle ważny mecz z Olimpiakosem Tarnogród i oddaliła się od zespołów zamieszanych w walkę o utrzymanie

Ekipa z Łaszczowa bardzo szybko strzeliła Olimpiakosowi pierwszą bramkę. W 14. minucie indywidualną akcję przeprowadził Tomasz Bodeńko i płaskim strzałem na dalszy słupek trafił na 1:0. Na kolejnego gola kibicom Korony przyszło poczekać do 36. minuty kiedy Jakub Wawrzusiszyn wyszedł „sam na sam” z bramkarzem gości i nie zmarnował okazji. Miejscowi kropkę nad i postawili w 64. minucie. Dobre podanie z lewej strony otrzymał Roman Jędruszczak po czym przyjął piłkę, a następnie ze spokojem kopnął ją do siatki.

Bardzo cenne zwycięstwo w Obszy wywalczył Graf Chodywańce. Podopieczni grającego trenera Piotra Gozdka wygrali z tamtejszymi Błękitnymi 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 23. minucie Grigoriy Gudov po dograniu od Kamila Murjasa. Dzięki temu Graf plasuje się na szóstym miejscu i ma prawo myśleć o poprawie tej lokaty po kolejnych spotkaniach.

Bezbramkowy remis Pogoni 96 Łaszczówka z Tanwią Majdan Stary wykorzystał Grom Różaniec. Podopieczni trenera Sergieja Sawczuka pokonali 4:0 Metalowca Goraj i obecnie to właśnie Grom plasuje się na trzecim miejscu w tabeli tracąc do drugiej Huczwy Tyszowce zaledwie dwa punkty.

Hetman Zamość – Potok Sitno 6:0 (Kushch-Vasylyshyn 24, 45-karny, 89, Chodacki 40, Kycko 43, Miedźwiedź 52) * Pogoń 96 Łaszczówka – Tanew Majdan Stary 0:0 * Unia Hrubieszów – Victoria Łukowa 2:5 (Nowak 32, A. Cymerman 88 - Baran 16, 42,61, Rybak 68, Kasperek 72) * Olimpia Miączyn – Huczwa Tyszowce 1:4 (Okoniewski 20 – Butenko 45, Bubeła 65, 90, Ziółkowski 71) * Sparta Łabunie – Omega Stary Zamość 1:3 (Pilipczuk 58 – Nizioł 10, Bojar 51, Wróbel 90) * Korona Łaszczów – Olimpiakos Tarnogród 3:0 (Bodeńko 14, Wawrzusiszyn 36, Jędruszczak 64) * Grom Różaniec – Metalowiec Goraj 4:0 (Pigan 42, 74, Shamatava 57, Kaproń 67) * Błękitni Obsza – Graf Chodywańce 0:1 (Gudov 23).

Zmarł Waldemar Kowalski

W wieku 84 lat odszedł „bombardier ze Świdnika”. Waldemar Kowalski był bokserem, z którym Avia Świdnik odnosiła największe sukcesy.

Ulica Stary Gaj zyska nawierzchnię asfaltową. Koniec utrudnień jeszcze dzisiaj
LUBLIN

Trwają pracę nad położeniem nawierzchni asfaltowej na ulicy Stary Gaj w Lublinie. W związku z tym występują tam utrudnienia w ruchu. Ulica zamknięta jest dla kierowców na realizowanym odcinku.

Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács odwiedziła Lublin

W czwartek Lublin odwiedziła Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács. Dyplomatka po siedmiu latach kończy "swoją misję", stolica Lubelszczyzny była pierwszym miastem jakie odwiedziła na swojej pożegnalnej trasie. Ambasador złożyła wieniec przed pomnikiem Solidarności polsko-węgierskiej.

Kamerzyści rozbili Urzędników w czwartej kolejce Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej

Znamy rozstrzygnięcia 4. kolejki Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w grupie „35+”.

Ortopedia jak nowa. Wszystko „ładne, pachnące, świeże”

Bez żadnej dotacji, wyłącznie z własnych środków Zamojski Szpital Niepubliczny przeprowadził remonty na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej. Pacjenci będą teraz mieć dużo lepsze warynki pobytu i leczenia.

IV Turniej Lubelskiego Cebularza w rugby zostanie rozegrany już w sobotę

Edach Budowlani Lublin po raz czwarty zapraszają na Turniej Lubelskiego Cebularza – Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Zawody odbędą się w najbliższą sobotę, na boiskach przy ul. Krasińskiego i ul. Magnoliowej. Początek o godz. 10.

Kolejna noc z przymrozkami

Szykuje się kolejna noc z przymrozkami w województwie lubelskim.

"Jeden z łatwiejszych egzaminów". Pytamy o wrażenia po maturze z angielskiego
wideo

Jakie wrażenia po egzaminie maturalnym z języka angielskiego? Zapytaliśmy o to uczniów z Lublina.

Antoni Muryj z Lubelskie Perła Polski Cycling Team najlepszy w Suchowoli

To był weekend pełen emocji. Na pierwszy plan wysuwa się rywalizacja w Pucharze Polski „Po ziemi zamojskiej”. Zmagania toczyły w okolicach Suchowoli, a rywalizowano w dwóch konkurencjach – jeździe indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego.

Aquapark już otwarty. Mnóstwo wodnych atrakcji

W środę przed południem było oficjalne otwarcie, a od godz. 16 do nowej, rekreacyjnej części krytej pływalni w Biłgoraju mogli już wejść pierwsi użytkownicy.

SP 16 w Lublinie prowadzi nabór do klasy IV mistrzostwa sportowego w piłce nożnej

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać swoje pasje sportowe i łączyć naukę z grą w piłkę nożną. W roku szkolnym 2024/2025 przy SP 16 zostanie utworzony oddział mistrzostwa sportowego w piłce nożnej na poziomie klasy IV.