Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA KOBIET

9 stycznia 2021 r.
18:07

Kastamonu Belediyesi GSK – MKS Perła Lublin 20:20. Punkt na inaugurację

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
(fot. Maciej Kaczanowski)

MKS Perła Lublin w dalekiej Turcji wywalczył cenny punkt. Patrząc na ostatnie występy mistrzyń Polski ten rezultat można uznać za spory sukces

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szczypiornistki Perły Lublin leciały do Kastamonu walczyć ze swoimi demonami. Tym największym była kompromitująca seria w europejskich pucharach. Lublinianki nie wygrały w nich kolejnych piętnastu spotkań. Ostatni triumf w międzynarodowej rywalizacji zespół Perły odniósł 8 września 2018 r., kiedy w hali Globus pokonał 28:19 włoskie Jomi Salerno. Niestety, ale w sobotę ta seria nie została przerwana i licznik dobił już do 16 spotkań bez zwycięstwa.

Możemy jednak uznać, że szklanka jest do połowy pełna i wtedy spojrzeć na wynik z Kastamonu zdecydowanie bardziej optymistycznie. Lublinianki przystępowały do tego spotkania w fatalnych nastrojach. Były one spowodowane dwoma porażkami na ligowym podwórku. Przypomnijmy, że najpierw uległy one Piotrcovii Piotrków Trybunalski, a następnie zostały rozgromione w prestiżowym starciu przez MKS Zagłębie Lubin. Kibice oraz eksperci nie szczędzili mistrzyniom Polski ostrych słów krytyki i mało kto wierzył, że są one w stanie powalczyć w starciu z solidnym zespołem z Turcji.

Tymczasem w Kastamonu Perła pokazała w swojej grze elementy, których nie było widać w ostatnich dwóch ligowych spotkaniach – ambicję, zaangażowanie i wolę walki. Mimo słabszego początku lublinianki potrafiły doprowadzić do remisu i dzięki trafieniu Magdy Balsam w 12 min dogoniły rywalki. Później wynik cały czas oscylował wokół remisu, choć na przerwę do szatni z jednobramkową przewagą schodziły miejscowe.

Po zmianie stron wydawało się, że gospodynie wreszcie przełamią Perłę, zwłaszcza, że wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Czas wzięty przez Kima Rasmussena przyniósł jednak efekt, bo dobrą akcję przeprowadziła Marta Gęga. W 49 min natomiast Aleksandrze Rosiak wreszcie udało się rzucić bramkę kontaktową. Później jednak Perle brakowało szczęścia, aby doprowadzić do remisu. W końcu zrobiła to jednak Natalia Nosek. Kolejne akcje już nie zakończyły się pomyślnym efektem i oba zespoły schodziły z parkietu z jednym punktem. W tym miejscu kilka pochlebnych słów trzeba poświęcić Marinie Razum, która fenomenalnymi interwencjami uratowała Perle cenny punkt. – Potrzebowałyśmy takiego meczu. Byłyśmy jednością, dobrze radziłyśmy i pomagałyśmy sobie w obronie. W ataku co prawda nie byłyśmy aż tak skuteczne, jak byśmy chciały, ale zdobyłyśmy jeden punkt, a to jest dla nas najważniejsze. To spotkanie w mojej opinii było kluczowe dla naszych głów, nastawienia mentalnego. Mimo że przegrywałyśmy nawet czterema bramkami, ani na moment nie straciłyśmy wiary w to, że możemy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Koniec końców doprowadziłyśmy do remisu i ten podział punktów jest dla nas jak mała wygrana, bo wstałyśmy z kolan po słabych występach ligowych. Spodziewałyśmy się trudnego spotkania, bo Kastamonu to dobry zespół, który przed tym meczem dodatkowo wzmocnił się kilkoma zawodniczkami. Co prawda nie wiedziałyśmy przez to do końca, jak będzie wyglądać ich gra, ale byłyśmy gotowe także na te nowe szczypiornistki – analizowałyśmy ich grę. Spodziewałyśmy się także tego, że możemy być karane za bardziej agresywną obronę, więc wiedziałyśmy, jak musimy grać w defensywie, będąc jednocześnie w osłabieniu – powiedziała klubowej stronie Natalia Nosek, rozgrywająca Perły.

W drugim spotkaniu grupy rosyjski Handball Club Lada pokonał we własnej hali francuskie Nantes Atlantique Handball 32:29. W kolejnej kolejce w hali Globus Perła spotka się właśnie z zespołem Rosji. Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 16.

.

Kastamonu Belediyesi GSK – MKS Perła Lublin 20:20 (10:9)

Kastamonu: Durdu – Kurtović 5, Zulic 5, Ikhneva 3, Aydin 3, Türkoglu 2, Lubianaia 1, Coskun 1, Vitkova, Yilmaz, Eriksson, Sarikaya, Kovarova, Tuzsuz. Kary: 4 min. Trener: Helle Thomsen.

MKS Perła: Razum, Gawlik – Gęga 6, Nosek 4, Anastacio 2, Balsam 2, Nocuń 2, Rosiak 2, Malović 1, Tatar 1, Vinyukova, Szarawaga, Więckowska, Gadzina, Olek. Kary: 16 min. Trener: Kim Rasmussen.

Sędziowały: Olena Pobedrina, Marina Duplii (Ukraina).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki
historia, zdjęcia
galeria

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Lublin był jednym z liczących się ośrodków przemysłowych w ówczesnej Polsce. W mieście powstały nowe zakłady przemysłowe i fabryki: Fabryka Samochodów Ciężarowych, Zakłady Metalurgiczne „Ursus”, Lubelskie Fabryki Wag czy Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych.

Piłkarze Motoru w dwóch wiosennych kolejkach zapisali na swoim koncie tylko punkt. Ostatnio przegrali w Kielcach 0:1

Motor kontra Jagiellonia. Beniaminek sprawdzi formę mistrza

Po meczach z rywalami znajdującymi się w strefie spadkowej czas na zupełnie inne spotkanie. W niedzielę o godz. 17.30 Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Transmisja tradycyjnie na Canal+ Sport 3.

Poloneza zatańczyli w szkole - bal ZSO nr 1 im. KEN w Puławach
zdjęcia, wideo
galeria
film

Poloneza zatańczyli w szkole - bal ZSO nr 1 im. KEN w Puławach

Tuż przed feriami, w sobotę, 15 lutego, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej bawili się uczniowie ostatnich klas II LO. Były piosenki, kwiaty, polonez, walc oraz parodiowanie wychowawców.

Poloneza czas zacząć. Studniówka XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie
ZDJĘCIA / WIDEO
galeria
film

Poloneza czas zacząć. Studniówka XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie

Uczniowie z XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie bawili się do białego rana na swojej studniówce.

ORLEN SUPERLIGA KOBIET
15. KOLEJKA

Wyniki:

Energa Szczypiorno Kalisz - Młyny Stoisław Koszalin 31:25
Sośnica Gliwice - MKS Piotrcovia 24:27
MKS Gniezno - KPR Gminy Kobierzyce 28:35
Start Elbląg  - Ruch Chorzów 25:25 (k. 3:4)
MKS FunFloor Lublin - Zagłębie Lubin 22:29

Tabela:

1. Zagłębie Lubin 15 42 453-292
2. KPR Kobierzyce 15 39 446-383
3. MKS Funfloor Lublin 15 36 467-368
4. Start Elbląg 15 27 420-438
5. MKS Gniezno 13 23 447-429
6. MKS Piotrcovia 15 20 404-404
7. Sośnica 15 13 353-416
8. Ruch 15 11 392-447
9. Młyny Stoisław Koszalin 15 8 355-448
10. Kalisz 15 6 376-488

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!