Centrum Augustów – Trójka Międzyrzec Podlaski 2:3, porażka Cukrownika Lublin

Autor: Zdjęcie autora (grom)
Trener Marcin Śliwa może być zadowolony ze swoich podopiecznych (WOJCIECH WIĘCKOWSKI)

Drugie zwycięstwo Trójki Międzyrzec Podlaski w nowym roku
Beniaminek wywiózł z Augustowa cenne dwa punkty. Trójka, mimo że przegrywała już 1:2 w setach, ostatecznie zwyciężyła w pięciu partiach miejscowe Centrum.

Sobotnia wygrana pozwoliła podopiecznym trenera Marcina Śliwy utrzymać wysokie drugie miejsce w tabeli trzeciej grupy.

– Wygraliśmy na trudnym terenie i bardzo cieszymy się z tego – przyznał po meczu Wojciech Więckowski, prezes Trójki.

Znakomicie rozpoczął się dla gości pierwszy set. Trójka prowadziła 6:0. Rozluźniona takim wynikiem szybko straciła kilka punktów i na tablicy pojawił się remis 8:8. Zespoły grały punkt za punkt.

– Trochę siadło nam przyjęcie, stąd tak to wyglądało – mówi trener Marcin Śliwa. Przyjezdni wykazali się w końcówce większym sprytem i wygrali partię otwarcia 25:23.

Kłopoty z przyjęciem zagrywki przeciwnika ciągnęły się przez dwie kolejne odsłony. W efekcie, choć trwała w nich walka o każdy punkt, zostały przegrane przez Trójkę. – W tym okresie popełniliśmy bardzo dużo błędów własnych, szczególnie w kontrze – dodaje szkoleniowiec beniaminka.

Dla końcowego rozstrzygnięcia ważny był czwarty set. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem i wygraną w tej partii przypieczętują końcowe zwycięstwo. Tymczasem, inicjatywę przejęli przyjezdni.

– Zdecydowaliśmy się na wyłączenie z gry jednego z przyjmujących Centrum – tłumaczy trener Trójki. – Naszą zagrywkę w większości kierowaliśmy na niego. Konsekwencją w tym elemencie przechyliliśmy szalę wygranej, doprowadzając do remisu 2:2.

Do wyłonienia zwycięzcy konieczny był tie-break. W nim od mocnego uderzenia rozpoczęli siatkarze trenera Śliwy. Po remisie 4:4 Trójka zdobyła trzy kolejne punkty. Bezpieczną przewagę goście dowieźli do końca. – To był ciężki mecz, bardzo dobrze, że go wygraliśmy – mówi szkoleniowiec.

– Zawodnicy pokazali charakter, kiedy podnieśli się z 1:2 w setach i w dobrym stylu zwyciężyli najpierw w czwartej partii, a następnie w piątej. Za to należą im się ogromne brawa – podsumował występ w Augustowie prezes Więckowski.

Centrum Augustów – Trójka Międzyrzec Podlaski 2:3 (23:25, 25:21, 27:25, 15:25, 8:15)

Trójka: Jesień, Wieczorek, Musiał, Nowacki, Ostapowicz, Łęgowski, Sadowski (libero) oraz Kasjaniuk.

Pozostałe wyniki: Żyrardowianka Żyrardów – Caro Rzeczyca 0:3 (21:25, 16:25, 15:25) * MOS Wola Warszawa – Pronar Hajnówka 1:3 (25:23, 28:30, 23:25, 16:25) * AZS UWM Olsztyn – Bzura Ozorków 3:0 (25:14, 25:14, 25:14) * Zawkrze Mława – AKS UŁ Łódź 1:3.

10. Ozorków 12 4 10-35

19 stycznia: Rzeczyca – Łódź * Ozorków – Mława * Międzyrzec – Olsztyn * Hajnówka – Augustów * Żyrardów – Warszawa.

Cukrownik poległ w Krakowie

Po ostatnim spotkaniu z Wisłokiem Strzyżów, przegranym po pięciu setach, lublinianie jechali do wicelidera AZS AGH z nadzieją na pokazanie się z dobrej strony.

– Powoli rywale zaczynają nas trochę lekceważyć. W Krakowie może być podobnie. To gospodarze muszą z nami wygrać, my grając bez presji możemy powalczyć o korzystny wynik – mówił przede spotkaniem szkoleniowiec Cukrownika Mateusz Kuśmierz.

Oczekiwania gości zostały zweryfikowane na parkiecie. Przez cały mecz AGH AZS był zespołem dominującym. Miejscowi dyktowali lubelskiemu beniaminkowi warunki gry. W partii otwarcia podopieczni trenera Kuśmierza przegrywali 3:5, 8:10. Przyjezdnym udało się dojść w połowie seta na jeden punkt (15:14 dla AGH). To jednak było wszystko, na co krakowianie pozwolili Cukrownikowi. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wygraną miejscowych 25:16.

Trzy punkty więcej udało się lublinianom ugrać w drugiej odsłonie. Jej początek był wyrównany. Po kilku akcjach Cukrownik przegrywał zaledwie 4:5. Potem gospodarze weszli w swój rytm i systematycznie powiększali prowadzenie (15:10, 20:15). W końcówce goście poderwali się do walki, ale zdołali zmniejszyć rozmiary porażki do sześciu oczek (25:19 dla AGH AZS).

Trzeci set był już ostatnim. Goście rozpoczęli go fatalnie, gdyż przegrywali już 0:5, następnie 6:10. Beniaminek musiał gonić wynik, a z tym nie było najlepiej. W pewnym momencie strata wzrosła aż do dziewięciu punktów (11:20). Partia zakończyła się przegraną 14:25, a w całym spotkaniu 0:3.

AGH 100 RK AZS Kraków – Cukrownik Lublin 3:0 (25:16, 25:19, 25:14)

AGH AZS: Kosiek, Munik, Kowalski, Mucha, Łaba, Dzierwa, Luks (libero) oraz Maruszczyk.

Cukrownik: Antoszak, Czerwiński, Kasiura, Kociuba, Krzaczek, Ciupa, Piłat (libero) oraz Kisiel, Kostrzewa, Toborek.

Wybieramy posłów do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie potrwa do 21
WYBORY 2024

O godzinie 7:00 rozpocznie się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tegoroczne wybory są szczególne dla Polaków, bo odbywają się już po raz piąty. Wybieramy 53 przedstawicieli, którzy zasiądą w Brukseli. Głosowanie potrwa do godziny 21:00.

Julita po raz pierwszy poszła do gastronomii w wakacje, po 2 klasie technikum. W tym czasie dostawała jedynie 50 zł kieszonkowego od swoich dziadków
MAGAZYN

Pokolenie Z idzie do wakacyjnej pracy

Mogli wyjechać w góry, lub na Mazury. Albo leniwie spędzić wolny czas przed komputerem. Zdecydowali się jednak na dodatkowy zarobek. Pieniądze wraz z wiekiem coraz bardziej są potrzebne, a w roku szkolnym nie każdy może w końcu dorobić

Marcin Pigiel zdobył w Świdniku swoją ósmą ligową bramkę

Podlasie wygrało z Avią w Świdniku. „Nie mogli znaleźć na nas sposobu”

Dwie porażki na koniec sezonu zanotowali piłkarze Avii Świdnik i zakończyli sezon 23/24 na czwartym miejscu w tabeli. W ostatniej kolejce żółto-niebiescy musieli uznać wyższość Podlasia Biała Podlaska, z którym przegrali 0:1. Goście zgarnęli komplet punktów mimo że od 55 minuty grali w dziesiątkę

Tomasz Złomańczuk wcześniej pracował właśnie w Chełmiance, w której dodatkowo zagrał jego syn Marcel

Orlęta Spomlek zakończyły sezon remisem w Chełmie, wyjątkowy mecz trenera Złomańczuka

Na koniec sezonu Orlęta Spomlek przerwały serię porażek. Drużyna Tomasza Złomańczuka zremisowała na wyjeździe z Chełmianką 2:2, chociaż jeszcze w 86 minucie przegrywała 0:2.

37 lat temu Jan Paweł II odwiedził Lublin
Zdjęcia

III Pielgrzymka papieża Jana Pawła II w Polsce odbyła się między 8 a 14 czerwca 1987 roku. Papież w ciągu siedmiu dni odwiedził: Warszawę, Lublin, Tarnów, Kraków, Szczecin, Gdynię, Gdańsk, Częstochowę i Łódź.

Weekend z Modelkami
foto

W ubiegły weekend w lubelskim klubie Helium wystąpił girlsband - Modelki, który tworzą: Aga, Zuza i Ula. Wylansowały takie hity jak: ”On Me”, ”Modelki”, ”Chyba że z Tobą”. Zapraszamy Was do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.

Sławin na sportowo czyli olimpijskie ideały w lokalnym wydaniu
Zdjęcia

XVIII Festyn Sławin na sportowo - olimpijskie ideały w lokalnym wydaniu odbył się w sobotę w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie. Było gwarno i radośnie.

Skorzystają studenci i pracownicy. Uniwersytet w Daugavpils partnerem PANS

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie będzie współpracowała z Uniwersytetem w Daugavpils, jednym z najważniejszych ośrodków akademickich na Łotwie.

"Kibice zobaczyli sporo fajnych wyścigów". Opinie po meczu Orlen Oil Motor Lublin - ZOOleszcz GKM Grudziądz

Tylko 10 biegów, ale pewna wygrana Orlen Oil Motoru nad ZOOleszcz GKM Grudziądz. Piątkowy mecz przerwały intensywne opady deszczu. Jak spotkanie rozegrane w nieco szybszym niż zwykle tempie podsumowali jego bohaterowie?

Iga Świątek po raz czwarty wygrała turniej French Open

Godzinka gry wystarczyła, Iga Świątek wygrała Rolanda Garrosa po raz czwarty

Nie było niespodzianki w finałowym meczu wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa. Iga Świątek, jak w większości poprzednich spotkań nie dała szans rywalce. W sobotę rozbiła Włoszkę Jasmine Paolini 6:2, 6:1.

Eko Piknik nad Zalewem Zemborzyckim. Przyjemne z pożytecznym
Zdjęcia

Eko Piknik już po raz czwarty zagościł na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim. Uczestnicy najpierw wspólnie posprzątali okolicę, a następnie brali udział w grach, zabawach i pokazach.

Lewart Lubartów w sobotę zapewnił sobie awans do III ligi

Lewart Lubartów wraca do III ligi!

Lewart nie zmarnował szansy. W sobotę drużyna Grzegorza Białka pokonała Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0 i na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewniła sobie awans do III ligi. Ostatni raz na tym poziomie zespół z Lubartowa występował w sezonie 2020/2021.

Rowerzyści już smarują łańcuchy. W niedzielę rajd i ognisko

Sprzed siedziby starostwa powiatowego w Puławach na 35-km rowerową wycieczkę w niedzielę wyruszą setki miłośników dwóch kółek. W programie ognisko, grill i losowanie upominików. Cel - zalew za Matygami i rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Start o godzinie 9.

Pomoc ważniejsza niż bramki. Studenci zagrali dla podopiecznych Krajowego Towarzystwa Autyzmu
Zdjęcia

Za nami I Turniej Charytatywny o Puchar Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Technicznej Politechniki Lubelskiej. W zmaganiach, w których dział wzięli studenci lubelskich uczelni: PL, Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Przyrodniczego nie chodziło o laury i zwycięstwo, ale pomoc potrzebującym, podopiecznym lubelskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu.

W maju w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie realizowany był m.in. projekt „Mamy Kreatywne Mamy”. W ramach projektu odbyły się zajęcia coachingowe, które przyniosły sporą dawkę wzruszeń i refleksji, a także spotkanie z Jolantą Dywańską, podczas którego poruszone zostały zagadnienia związane z pracą zawodową.

Biblioteka z Włodawy walczy o tytuł najlepszej w kraju. Na pewno na niego zasługuje

Jeszcze tylko przez niespełna dwa tygodnie potrwa ogólnopolski konkurs na najlepszą bibliotekę w kraju, organizowany przez portal granice.pl. Spore szanse na zwycięstwo ma Miejska Biblioteka Publiczna z Włodawy.