Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W przebraniach Mikołajów pracowało w czwartek wielu kierowców komunikacji miejskiej. To już tradycja zapoczątkowana kilka lat temu przez dwóch kierowców MPK, którzy z własnej inicjatywy postanowili poprawiać humor pasażerom.
Święta zaczynają się tym, że na słupkach, koszach i stojakach rowerowych w Lublinie pojawiają się czerwono-białe czapeczki mikołajowe w rozmiarze krasnoludkowym. W tym roku też. – Wytrzymają góra do wczesnego popołudnia – przypuszczają autorki jednej z sympatyczniejszych miejskich interwencji
Trudno stwierdzić czy bardziej niezwykłe są losy Michała Mateusza Jankowskiego czy to, że Lublin może być w nie wplątany. W nieźle udokumentowanym, burzliwym życiorysie katorżnika, pioniera rosyjskiego Dalekiego Wschodu i przyrodnika w jednej osobie, jest kilkuletnia przerwa. Niektórzy widzą w niej nazwę naszego miasta
Co Gdzie Kiedy. Jeśli publiczność wychodzi tanecznym krokiem to znak, że było super. Bo było. Zapowiadany jako gwiazda Ailey II gwiazdorstwo potwierdził
W piątek zaczynają się w Lublinie Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. W czasie 22 edycji wydarzenia będzie okazja by poznać różnorodność zjawisk tanecznych. Głównie amerykańskich, bo to tańcząca Ameryka jest gwiazdą MSTT.
Nie mieli łatwej pracy. Po ruchu wody w naczyniu ustawionym na klatce piersiowej oglądanego człowieka musieli poznać czy zmarł, czy to jedynie śmierć pozorna. Do dyspozycji mieli „ostre wonne istoty” jak chrzan czy ocet, by aplikować je osobom przywracanym do życia. Rzesza oglądaczy zwłok musiała być bardzo liczna, bo jak szacują demografowie, 2/3 przedwojennych kart zgonu wypisywanych na wsiach miała ich pieczątkę.
8500 zł. Tyle potrzeba, by uratować rozpadający się grób Kazimierza Juszczakowskiego. Niemal dokładnie 100 lat temu zapomniany pedagog reprezentował Niepodległą w wyzwolonym Hrubieszowie i stanął na czele władz miasta. Pracował dla odradzającej się ojczyzny. W Lublinie wychował wiele pokoleń uczniów i harcerzy. W latach 50. ubiegłego wieku z powodu poglądów stracił stanowisko. Zmarł w samotności, a jego postać systematycznie popada w zapomnienie.
Co Gdzie Kiedy. 2 listopada o godz. 18 na cmentarzu przy ul. Lipowej spotkają się uczestnicy Zaduszkowego Zgromadzenia Śpiewaczego „Dusze rzewnie zapłakały”. Trzeba przynieść świece. Śpiewniki będą na miejscu.
Może się da ustalić kto jest na tych zdjęciach - zastanawia się pan Paweł, który przyniósł do redakcji niezwykłej urody fotografie. Kupił je na aukcji internetowej i ma nadzieje, że znajdą się osoby, które takie odbitki mają w rodzinnych albumach. Może dzięki temu dowiemy się kto chodził po przedwojennym Lublinie z aparatem.
Ulicy Jatecznej w Lublinie nie ma. Wielkiej jak opera budowli, która stała pod „piątką” też. Jednak zajrzeć do Wielkiej Synagogi można. I spacer przedwojenną ulicą Jateczną też nie jest niemożliwy. Inżynier z Lublina opowiada o architektonicznym podróżowaniu w czasie.