Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka Dybek

Podpis:

Agnieszka Dybek, agdy

Adres e-mail:

agnieszka.dybek@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

81 46 26 864

Lista artykułów:

Na wysokości istniejącego przejścia dla pieszych przy ul. Staszica będzie planowane przejście między istniejącym zabytkiem a projektowanym budynkiem. Nowa nieruchomość ma powstać na planie litery „u”, podobnie jak pałac Potockich

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek

Przy ul. Staszica trwa porządkowanie terenu na tyłach pałacu Potockich. Inwestor wyburzył charakterystyczny mur i gospodarcze budynki. Zanim zacznie w ich miejscu stawiać nowy budynek będzie tu znów można parkować

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Kto siedzi w kieszeni emeryta. "Babcia i dziadek sobie mniej kupują, mają dla nas na kieszonkowe"
galeria
film

Kto siedzi w kieszeni emeryta. "Babcia i dziadek sobie mniej kupują, mają dla nas na kieszonkowe"

Dwóch na pięciu emerytów pomaga finansowo swoim bliskim. Średnia kwota miesięcznej - zazwyczaj bezzwrotnej - pomocy to 430 zł. Takie są wyniki ogólnopolskiej ankiety. Co na to wnuki? – Rodzice mogą nie mieć dla nas pieniędzy, ale dziadkowie zawsze mają – przyznają.

Lubelskie pamiątki po Julii Hartwig. Co znaleziono w dwóch pudełkach?
galeria

Lubelskie pamiątki po Julii Hartwig. Co znaleziono w dwóch pudełkach?

Świadectwo gimnazjalne z tróją z matematyki. Wycinki z gazet, szkolne pisemko, fotografia mamy w dziwnej ramce, albumy ze zdjęciami i zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia. Z Warszawy do Lublina przyjechały dwa pudełka z pamiątkami przechowywanymi przez poetkę Julię Hartwig. Pamiątkami bardzo rodzinnymi i bardzo lubelskimi

Lublin. Metropolitalne Seminarium Duchowne
magazyn
galeria

Lubelskie obrazy, których nie znacie i malarz o którym nie wiecie

Jego ojca portretował Stanisław Wyspiański, matkę Witkacy i Rafał Malczewski. Swoje obrazy pokazywał w wielu galeriach Europy obok Picassa, Chagalla czy Bacona. Trzy z ostatnich prac Marka Żuławskiego są w Lublinie. Pojawiły się na zamówienie, do jednego z powstających kościołów. Nigdy do niego nie trafiły.

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena: Amerykanie w CSK, Haydn w archikatedrze
galeria

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena: Amerykanie w CSK, Haydn w archikatedrze

Co Gdzie Kiedy. Od środy trwa w Lublinie Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena.

Dr Mariola Tymochowicz jest adiunktem w Zakładzie Kultury Polskiej Instytutu Kulturoznawstwa UMCS i pracuje w Dziale Kultury Materialnej i Duchowej Sekcji Etnografii Muzeum Lubelskiego

O chlebie i wodzie. "Wielki Post był czasem, gdy zasłaniano lustra"

Jak wynika z obserwacji naukowców, najgorliwiej poszczą osoby starsze, które wyrastały w tradycji ludowej. Na wsi zaniechanie postu było traktowane jak grzech i mogło ściągnąć nieszczęście. Szlachta i ziemiaństwo mieli z postem problem, bo ciężko odmówić sobie dobrych rzeczy, gdy jest ich dużo. Nasi wysoko urodzeni przodkowie mieli podobne dylematy jak my.

115. urodziny Józefa Czechowicza. Bardzo długi podpis pod zdjęcie z poetą
Magazyn
galeria

115. urodziny Józefa Czechowicza. Bardzo długi podpis pod zdjęcie z poetą

Możliwe, że nigdy się nie spotkali. Możliwe, że znali z widzenia z redakcji „Ziemi Lubelskiej”. Możliwe, że się przyjaźnili. Ale czy poetka i felietonistka zwróciła by uwagę na młodszego o kilkanaście lat dziennikarza sportowego i boksera? Aniela Fleszarowa i Albin Lewandowski. Pewne jest to, że na przełomie lat 20. i 30 ubiegłego wieku mieszkali w Lublinie. I oboje znali Józefa Czechowicza.

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Lublinie
21 marca 2018, 19:00

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Lublinie

Co Gdzie Kiedy. Kto był w zeszłym roku, nie potrzebuje zachęty. Za kilka dni zaczyna się w Lublinie kolejna edycja Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Będą muzycy z Izraela, USA i Polski.

Moja pracownia domowa 1921 – napisała na odbitce pani Emilia
Magazyn
galeria

Milioner, rektor, jego bibliotekarka i jej życie. Kim była organizatorka biblioteki KUL?

Gdy Lublin jeszcze nie wiedział, że będzie miał uniwersytet, a Episkopat jeszcze nie podjął decyzji o jego organizacji, ona już pracowała na rzecz uczelni. Emilia Szeliga-Szeligowska. Urodziła się za cara, dożyła PRL-u. Postawiła swoje życie na głowie, by realizować szaloną ideę, a jej losy są w wielu momentach co najmniej zagadkowe.