Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Gaśnice i koce gaśnicze dostarczyli w sobotę lublinianie, którzy odpowiedzieli na apel by pomóc ratować zabytki Lwowa i okolic. Akcja będzie kontynuowana w najbliższych dniach. – Ja jestem dobrej myśli, co do Lwowa. Oby tak było – mówi jeden z rodowitych mieszkańców.
Najpierw kolejki do stacji benzynowych i bankomatów, potem puste półki z podpaskami, a na koniec wycofywanie się kolejnych sieci sklepów ze sprzedaży produktów wyprodukowanych w Rosji i w Białorusi – tak pierwszy tydzień wojny wpłynął na polski handel.
Chełmska restauracja robi specjalne dania dla uchodźców z Ukrainy. Strażacy-ochotnicy spod Dorohuska pomagają w logistyce i nie tylko. Akcję koordynuje nauczycielka, która tydzień temu, ponownie oddawała szpik choremu chłopcu. Jej genetyczny bliźniak jest w Rosji. I wszyscy mówią, że tak właśnie trzeba.
W lubelskich sklepach pojawiły się pierogi ukraińskie, bo klienci komentowali, że ruskich kupować nie będą. Oczywiście żartowali, ale nazwę „nieruskie” wprowadził w poniedziałek sam producent. – „Nie” w nazwie to symboliczny sprzeciw wobec napaści na Ukrainę – tłumaczy właścicielka lunch baru i sklepiku na LSM
Będzie spółdzielnia socjalna. Ma wypełnić niszę na rynku oferując potrzebne usługi a przy okazji przywracać do zawodowego życia osoby z różnych powodów wykluczone społecznie. Początek działalności zależy od dotacji. Rozpatrywanie wniosków właśnie trwa
Wiele miśków i piesków ma już nowe ukraińskie imiona i nowych, często zapłakanych właścicieli. Hrubieszów zorganizował w punkcie dla uciekających przed wojną kącik dla najmłodszych. Mieszkańcy wyposażyli go obficie, bo mali Ukraińcy mogą zabierać zabawki ze sobą.
Żywność z długim terminem przydatności, artykuły higieny osobistej, kosmetyki, chemia, środki opatrunkowe czy zabawki dla dzieci. W całym woj. lubelskim organizowane są zbiórki na pomoc Ukrainie. Każdy może przynieść dary, bo liczy się nawet najmniejszy gest. Zbiórki prowadzą także, między innymi, lokalne parafie, ochotnicze straże pożarne czy szkoły. Poniżej podajemy miejsca, adresy, terminy, dane kontaktowe oraz informacje o tym, jakie rzeczy są potrzebne. Tekst jest aktualizowany na bieżąco
– Jesteśmy przygotowani na uruchomienie kolejnych punktów recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy – zapowiada wojewoda lubelski Lech Sprawka. Takie miejsca od czwartku funkcjonują przy przejściach granicznych w Dorohusku, Hrebennem, Zosinie i Dołhobyczowie.
Hrubieszów przygotowuje się na przyjęcie osób uciekających z Ukrainy. Miasto udostępni im Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. I tylko tam trafią potrzebujący. Szkoły od poniedziałku pracują normalnie
Duże kolejki tworzą się przed stacjami paliw we wschodniej części województwa lubelskiego. To reakcja kierowców na wojnę w Ukrainie.