Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zamojski sąd uchylił kolejne areszty wobec przedsiębiorców zatrzymanych podczas prowokacji CBA. Wobec Mariusza P. i Macieja S. zastosowano poręczenia majątkowe.
Brak konkretnych dowodów i naciągane zarzuty - to pierwsze komentarze po zwolnieniu z aresztu Piotra Kowalczyka i Adama M. - lubelskiego projektanta. Ale według znanego prawnika wypuszczenie podejrzanych na wolność wcale nie oznacza, że są niewinni
Rozpoczął się proces trzech Ukraińców, oskarżonych o serię brutalnych napadów w okolicach Chełma. Przestępcy nocą zakradali się do domów i znęcali się nad ich mieszkańcami. Bili, podtapiali i przypalali swoje ofiary.
Około półtora tysiąca ludzi protestowało w Lublinie przeciwko wprowadzeniu tzw. ustawy kagańcowej. Pozwala ona na usuwanie z urzędów sędziów, którzy w jakikolwiek sposób działają wbrew władzy lub krytykują jej poczynania. - To rujnowanie państwa i trzeba to zatrzymać - mówili uczestnicy demonstracji.
Sąd nie zgodził się na aresztowanie Zbigniewa Stonogi – znanego przedsiębiorcy i gwiazdy Internetu. Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów, dotyczących wyłudzeń. Miał zdefraudować pieniądze, wpłacane na rzecz fundacji dobroczynnej swojego imienia.
Zamojski sąd uchylił dzisiaj areszt wobec Piotra Kowalczyka zatrzymanego 3 grudnia przez CBA. Były przewodniczący lubelskiej rady miasta musiał wpłacić 30 tys. zł poręczenia majątkowego. Ma też zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór.
Dziekani wydziałów prawa z największych uczelni w Polsce przestrzegają przed wprowadzeniem przepisów dyscyplinujących sędziów. Wystosowali wspólne oświadczenie w tej sprawie. W środę w całym kraju odbędą się protesty przeciwko tzw. „ustawie kagańcowej”.
Centralne Biuro Antykorupcyjne domaga się odwołania samorządowców z Zamościa i Hrubieszowa oraz prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zamościu. Wnioski CBA związane są ze złamaniem tzw. ustawy antykorupcyjnej.
Znany przedsiębiorca Zbigniew S. został zatrzymany. Z nieoficjalnych informacji wynika, że postawiono mu zarzuty dotyczące m.in. prania brudnych pieniędzy. Proceder ten miał być związany z działalnością fundacji jego imienia.
Komornik z Puław odpowie za nadużycia. Pieniądze odebrane dłużnikom Jacek C. miał przeznaczać na swoje prywatne wydatki. W ten sposób zdefraudował setki tysięcy złotych – ustalili prokuratorzy.