Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dla przyrodników bagna Poleskiego Parku Narodowego to „diament przyrodniczy”, a samo Polesie nazywają „europejską Amazonią”. O „skarbie narodowym” mówi też australijska spółka Balamara. Ma na myśli leżące pod ziemią pokłady węgla.
- W USA na terenach zanieczyszczonych niklem sieje się czy sadzi rośliny, które należą do tzw. hiperakumulatorów. To takie rośliny, które pobierają nawet tysiąc razy więcej niklu niż rośliny rosnące obok - rozmowa z dr hab. Małgorzatą Wójcik, Prodziekan Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS.
- Grałam dzień po dniu różne spektakle na różnych końcach Polski. To samo czuję teraz, w tej sytuacji. Że jeśli dostanę rolę i znów wejdę w teatr, to wcale nie musi się to wzajemnie wykluczać. Widzę siebie jako nauczyciela jogi, a jednocześnie całym sercem jestem aktorką – rozmowa z Beatą Passini, aktorką teatralną i instruktorką jogi
Możemy już łapać się za kieszenie albo robić zapasy. Podwyżki, jakie zafundował nam rząd z początkiem nowego roku, dla wielu mogą być wyjątkowo dotkliwe. Więcej zapłacimy nie tylko za prąd i słodzone napoje, ale niewykluczone, że też za mieszkanie w blokowisku
Z Lublina i Międzyrzeca Podlaskiego. Ale też z Nowego Jorku i Berlina. – Tektur mamy ponad setkę. Zdjęć ponad 10 tysięcy – mówi szef lubelskiej Galerii Labirynt, gdzie 13 grudnia 2020 roku odbędzie się wernisaż wystawy-manifestu „Nigdy nie będziesz szła sama”.
O „matni ekologizmu”, ekologii jako „zakładniku utopii”, "lewackich niszczycielach życia", neomarksizmie i neodarwinizmie mówili naukowcy z Lublina, Torunia, Chełma i USA podczas filozoficznego sympozjum „Ekologia - nauka czy ideologia?” na KUL.
W socjologii istnieje teoria o działaniach pozornych. Muszę przyznać, że Lublin często się w tą koncepcję wpisuje. Wypełnia ją we wszystkich założeniach – rozmowa z dr Agnieszką Ziętek z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS.
– Zajmujemy przestrzeń, krzyczymy i jesteśmy w różnych działaniach – rozmowa z Rozalką z ruchu Plakaciary przeciw przemocy wobec kobiet
Miasteczko liczy jakieś 3700 mieszkańców. Na protest kobiet przyszło około 500. - Sama byłam zdumiona - mówi Ewa Zielińska, uczestniczka „czarnego spaceru” po Nałęczowie.
– Może ta inicjatywa będzie drobnym kamykiem, który spowoduje lawinę dla dalszych zmian – zastanawiał się 22-letni Marcin, jeden z uczestników wczorajszej manifestacji przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego. W największym od lat zgromadzeniu w Lublinie wzięło udział nawet 8-10 tys. osób.