Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

AGNIESZKA MAZUŚ

Lista artykułów:

Łąki w mieście. "Lublin jeszcze nie jest na to gotowy"

Łąki w mieście. "Lublin jeszcze nie jest na to gotowy"

Są domem dla owadów i ptaków. Pięknie kwitną i pachną. Nie trzeba często kosić ani podlewać. Do tego niewiele kosztują

"Z jednego rysunku musiałem się tłumaczyć w sądzie". Tomasz Wilczkiewicz i „Lublinem przez dzieje”
galeria

"Z jednego rysunku musiałem się tłumaczyć w sądzie". Tomasz Wilczkiewicz i „Lublinem przez dzieje”

Rozmowa z Tomaszem Wilczkiewiczem, rysownikiem, autorem komiksu „Lublinem przez dzieje”.

Dom Słów – w kamienicy zostanie zaadaptowane poddasze, a w miejscu komórek stanie zupełnie nowy budynek
galeria

Będzie modernizacja Domu Słów. Wytną wszystkie drzewa na podwórku

„… Cierpliwie tłumaczymy, że to nasza wspólna polsko-żydowska historia. Żeby pamiętać o zamordowanych Żydach, nie trzeba być Żydem”. Napis na klatce schodowej prowadzącej do pomieszczeń w Bramie Grodzkiej, które zajmuje Teatr NN, nie traci na aktualności. Wczoraj ośrodek podsumował ubiegłoroczne działania i opowiedział o planach na ten rok

W minionym roku w ramach stypendium Prezydenta Miasta powstał m.in. cykl fotografii „Lublin 2016. Portret socjologiczny” autorstwa Bartłomieja Żurawskiego (fot. Bartłomiej Żurawski)
galeria

Na książki, fotografie, spektakle. Kto dostał miejskie stypendia na projekty artystyczne

74 stypendia na realizację projektów artystycznych przyznał na 2017 rok prezydent Lublina. Na realizację swoich pomysłów artyści, animatorzy, pisarze i dziennikarze dostaną od 3 do 10 tys. zł.

W ramach projektu „Lublin. Pamięć Zagłady” powstają także murale – literackie i fotograficzne. Ten złożony z przedwojennych zdjęć nad rzeką Czechówką obok Tarasów Zamkowych odsłonięto w środę (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Wizualizacje, zdjęcia
galeria

„Lublin. Pamięć Zagłady”. Oznaczą granice getta, powstanie instalacja

Żółte płyty chodnikowe z metalową opaską przypominać będą którędy biegły granice lubelskiego getta. Kamienne tablice wyznaczą drogę z synagogi Maharszala na Umschlagplatz, skąd w bydlęcych wagonach do obozu zagłady w Bełżcu w ciągu miesiąca deportowano 43 tys. lubelskich Żydów. A w miejscu, gdzie w 1943 r. istniała rampa kolejowa, pojawi się instalacja przypominająca o tym, co kiedyś się tutaj stało.

Lubelskie Spotkania Plastyczne 40 lat później
Magazyn

Lubelskie Spotkania Plastyczne 40 lat później

Mija 40 lat, kiedy do Lublina po raz pierwszy zjechali artyści pod szyldem Lubelskich Spotkań Plastycznych. Jedni zamieszkali w akademikach, inni u znajomych. Godzinami przesiadywali w kawiarniach, a w poszukiwaniu inspiracji spacerowali miedzy blokami z betonu. Po jednych zostały rzeźby czy ścienne malowidła. Po innych projekty, które do dziś istnieją tylko na papierze.

Nowy park na Błoniach pod Zamkiem. "Nie chcemy, by błonia były tylko spacerniakiem"

Nowy park na Błoniach pod Zamkiem. "Nie chcemy, by błonia były tylko spacerniakiem"

Rozmowa z Wojciechem Januszczykiem i Piotrem Szkołutem, architektami krajobrazu z lubelskiej pracowni Garden Concept

Tak będzie wyglądała elewacja kamienicy dedykowanej Andrzejowi Kotowi, grafikowi, kaligrafowi, zecerowi, typografowi i ilustratorowi książek

Kamienicę na Starym Mieście ozdobią grafiki Andrzeja Kota. "Ktoś taki zdarza się raz na 700 lat"

Wszędzie zostawiał po sobie ślad: grafiki, exiblirisy, art-żarty. Prace Andrzeja Kota znajdują się w muzeach, galeriach, bibliotekach i kolekcjach prywatnych na całym świecie. „Memento-elewacja” poświęcona artyście pojawi się wiosną na kamienicy przy Grodzkiej 19.

Spektakl "Lublove". Nie bój się, kochaj!
21 października 2016, 19:00
galeria

Spektakl "Lublove". Nie bój się, kochaj!

W piątek, sobotę i niedzielę (21, 22, i 23.10) niepowtarzalna okazja, by zobaczyć znakomity kameralny spektakl Joanny Lewickiej „Lublove”. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy.

"Plac Bohaterów", reż. Krystian Lupa. 
Fot. Maciej Rukasz/ Konfrontacje Teatralne

Konfrontacje Teatralne 2016 czyli co można robić w teatrze

Co można robić w teatrze? Można dać się ponieść emocjom, porwać historii, oczarować sceniczną sytuacją, na godzinę-dwie (a nawet cztery) znaleźć się w zupełnie innym świecie. I cieszyć się jak dziecko, że ze sceny wieje wiatr, a nad widownią unoszą się chmury. Wystarczy podnieść rękę by ich dotknąć.