Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

AGNIESZKA MAZUŚ

Lista artykułów:

Fot, Dorota Awiorko
7 października 2016, 17:00
galeria

Tydzień w teatrze. Rozpoczęły się Konfrontacje Teatralne 2016

Pierwszy spektakl lubelska publiczność miała okazję zobaczyć wczoraj, a dziś oficjalne rozpoczęcie tegorocznej edycji najstarszego lubelskiego festiwalu.

Kadr z filmu "Ostatnia rodzina"
Lubelskie Ekstra

"Ostatnia rodzina". Historia powstania niezwykłego filmu

Dawno o żadnym filmie nie było tak głośno na tak długo przed oficjalną premierą. Dawno żaden film nie był tak bardzo wyczekiwany i nie budził tak wielkich nadziei.

"Myślę, czuję, decyduję" W CK trwa malowanie transparentów

"Myślę, czuję, decyduję" W CK trwa malowanie transparentów

Post o malowaniu transparentów na dzisiejszą demonstrację pojawił się na Facebooku dziś rano. Odzew był natychmiastowy. W tej chwili w Oratorium Centrum Kultury pracuje kilkanaście obranych na czarno młodych kobiet.

Ukraińska sztuka współczesna w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2016, 18:00

Ukraińska sztuka współczesna w Centrum Spotkania Kultur

Nie wstydzą się kim są, ani skąd pochodzą. W swoich pracach często nawiązują do ziemi, burzliwej historii swojego kraju, opowiadają o wojennej traumie. Od piątku w CSK duża przekrojowa wystawa ukraińskiej sztuki współczesnej

Na zakończenie wielka gwiazda. Po raz pierwszy w Lublinie sztuka Krystiana Lupy. 15 października w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur zrealizowany w Litewskim Teatrze Narodowym w Wilnie „Plac Bohaterów”.
Fot. Materiały prasowe
6 października 2016, 19:00

Konfrontacje Teatralne 2016: Teraz Polska! (program)

Na afiszu tegorocznych Konfrontacji Teatralnych 2016 nazwiska młodych twórców, głównie kobiet: Smolar, Jakimiak, Karasińska, Szpecht, Siniarska, Rubin, Janiczak, Turkowski. A na deser twórca wybitny, ale nigdy dotąd w Lublinie niepokazywany: Krystian Lupa

Na Starym Mieście trwają próby do spektakli o Kamieniu Nieszczęścia i wielkim pożarze miasta. W rolach głównych m.in. Dariusz Jeż, Jarosław Tomica, Michał Zgiet, Wojciech Kaproń, Kamila Janik, Mirella Rogoza-Biel, Marcin Wąsowski
24 września 2016, 0:00
galeria

Festiwal Legend Lubelskich we wrześniu na Starym Mieście

W małej uliczce Gruella (to ta idąca z Jezuickiej do Rynku, a rogu której leży Kamień Nieszczęścia) przeniesiemy się do czasów międzywojennych.

Centrum Spotkania Kultur

Ponad 30 wydarzeń jeszcze w tym roku w CSK. Jesień i zima pełne imprez

„Lubelski mur”, czyli metalowe ogrodzenie, które na lata wrosło w krajobraz tej części Lublina, symbolicznie runął 22 listopada 2015 r. Tego dnia zakończyła się era Teatru w Budowie, a na kulturalnej mapie miasta pojawił się nowy jasny punkt – Centrum Spotkania Kultur.

Na zakupy na Zamojską. Handlowe święto ulicy
3 września 2016, 10:00

Na zakupy na Zamojską. Handlowe święto ulicy

Rozmowa z Pauliną Zarębską-Denysiuk, pomysłodawczynią i organizatorką „Handlowego święta ulicy Zamojskiej”.

JOANNA LEWICKA

Reżyserka – eksperymentatorka, dla której tradycyjna scena teatralna często bywa zbyt ciasna. 

Wychowana w Niemczech absolwentka reżyserii teatralnej w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej we Frankfurcie nad Menem. W 2010 r. zamieszkała w Lublinie. Uczy w Międzynarodowych Szkołach im. Paderewskiego w Lublinie, współpracuje z kilkoma lubelskimi teatrami. Jej najgłośniejsze lubelskie produkcje to „Sen Nocy Letniej” (2012), w którym główne role zagrali osadzeni w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, inspirowana „Faustem” współczesna słodko-gorzka komedia „Przygaszeni. Przeżyj to sam” (2013), czy wystawiana w Galerii Labirynt przejmująca opowieść o tęsknocie i marzeniach „Vulva. Lublin jest kobietą” (2014). 

Jej ostatnia realizacja to „Lublove”. W staromiejskiej galerii Piękno Panie dwójka aktorów (Wojciech Kaproń i Katarzyna Tadeusz) wciela się w role najsłynniejszych kochanków: Romeo i Julię, Piękną i Bestię, Scarlett i Rhett’a. Jest sentymentalnie, zabawnie i wzruszająco. A wszystko w scenerii „reliktów minionych miłości”, które do galerii przynieśli mieszkańcy miasta. 13 sierpnia spektakl „Lublove” był pokazany w wagonie restauracyjnym pociągu relacji Berlin-Wrocław. 

Projekt +miłość, na który Lewicka dostała stypendium Prezydenta Miasta, również skupia się na miłości.

Na miłość nigdy nie jest za późno. Projekt "+ miłość" Joanny Lewickiej

Zaczepiała ich przy kawiarnianych stolikach, na parkowych ławkach, w klubach seniora, na internetowych forach. Rozmawiali chętnie, choć nie na temat miłości. – Na to decydowali się tylko nieliczni – przyznaje reżyserka teatralna Joanna Lewicka.

Sztuka Pod Koszem. Trwa festiwal we Włodawie

Sztuka Pod Koszem. Trwa festiwal we Włodawie

W sobotę koncerty, a na scenie zobaczymy m.in. PabloPavo. Niedziela to wspólne śniadanie na trawie, finałowe rozgrywki w streetballu i seanse filmowe