Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
- Lubelscy deweloperzy nadal nie rozumieją, że ładny widok z okna też kosztuje. U nas są tylko ładne nazwy nowych osiedli na bilbordach, typu „Zielona ostoja” czy „Parkowe wzgórze”. Ale nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością - mówi architekt krajobrazu Wojciech Januszczyk
Rozmowa z Pawłem Hadrianem z Centrum Spotkania Kultur, koordynatorem Festiwalu Podróży i Reportażu Kontynenty
Rozmowa z Jarosławem Koziarą, laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2015 rok.
Na poziomie -1 Galeria Lubelskiego Towarzystwa Zachęty. Piętro wyżej Brain Damage Gallery. Na Sali Baletowej będzie Akademia Sztukmistrzów, a w tzw. kieszeni sceny głównej powstanie 10-metrowa ścianka wspinaczkowa. To wszystko od maja przy placu Teatralnym 1
"Te obrazy działają jak lustro. Przeglądamy się w tym i widzimy to, co nas boli. Może nawet to, czego sami nie chcielibyśmy zobaczyć. Nasze lęki, nasze ze złe sny. Świat zepchnięty do podświadomości nagle zostaje nazwany." O Zdzisławie Beksińskim opowiada Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, wieloletni przyjaciel artysty.
– Pomysł jest taki, by w albumie znalazło się około 60 zdjęć. Ale chcę sfotografować sto osób. Tak, by mieć z czego wybierać – mówi Bartek Żurawski, fotoreporter, autor cyklu „Lublin 2016. Portret socjologiczny”.
Rozmowa z Kacprem Domżałem z Bike Cafe – pierwszej, mobilnej, rowerowej kawiarni w mieście.
Nazwisko i imię: Andrzej Kot „Jajo Kot”. Specjalizacja zawodowa: Różnota u kota. Studia: Samokształcenie pod kierunkiem frasunkiem. Stałe zatrudnienie: Pracownik-kłusownik. Przykłady najbardziej reprezentatywnych prac: Prace za różne płace, druki ulotne. Uwagi – wolne wnioski – propozycje: DELICJE*
W czasie drugiej wojny światowej sztetle - miasteczka pogranicza zamieszkane przez Żydów i chrześcijan różnych narodowości - przestały istnieć. Pozostały tylko we wspomnieniach, na starych ilustracjach, fotografiach, kartach literatury czy w Księgach Pamięci. Ten świat zniknął bezpowrotnie. Jedyne co możemy zrobić, to o nim opowiadać.
W Sali Czarnej Centrum Kultury trwają próby do najnowszego spektaklu Pracowni Sztuczka. Premiera „Nano Ka” na podstawie „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery w piątek, 5 lutego.