Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

AGNIESZKA MAZUŚ

Lista artykułów:

Noc na dworcu PKS w Lublinie. Zawsze ktoś czuwa, by uchodźcy mogli tu choć kilka godzin odpocząć przed dalszą podróżą
zdjęcia
galeria

Dworzec PKS w Lublinie po zmroku. Wszystkie ręce na pokład

Gdy byliśmy na dworcu we wtorek, w kącie sali stały stoły z jedzeniem, obok leżały pieluchy, kosmetyki, koce, a rozdające jedzenie pracownice Lubelskich Dworców mówiły, że brakuje im ludzi, by podchodzić do autobusów i zachęcać do przyjścia na „bezkosztowe” stoisko.

Kantory w Lublinie albo w ogóle nie chcą hrywien skupować, albo robią to po bardzo niskim kursie. Za 100 hrywien można dostać tylko 3 albo 4 zł
Pierwsza strona Dziennika

Wielki kłopot uchodźców. Hrywny za grosze. O ile ktoś je skupuje

Szczęście ma ten, co z Ukrainy uciekł z dolarami lub euro. Ale wielu przyjeżdża z portfelami wypchanymi hrywnami. Jeśli już uda im się je wymienić za złotówki, to po dramatycznie niskim kursie. O interwencję w tej sprawie poprosiliśmy lubelskich posłów. Obiecują pomóc

Jak podwładna wojewody robiła "porządki" z wolontariuszami na dworcu PKS w Lublinie

Jak podwładna wojewody robiła "porządki" z wolontariuszami na dworcu PKS w Lublinie

Punkt pomocowy dla przyjezdnych z Ukrainy na dworcu PKS w Lublinie działa od niedzieli. Stworzyli go lublinianie. – To był taki zryw obywatelski – mówią. Ale w środę swoje porządki próbowała zaprowadzić tu urzędniczka z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pani już się tam nie pojawi, a wojewoda przeprasza za jej zachowanie

Przed wojną przez dworzec w Lublinie przewijało się dziennie ok. 40 autobusów z Ukrainy. Teraz to nawet kilka razy więcej. Nikt już nawet nie liczy ile.
galeria

Dziesiątki autobusów codziennie dojeżdżają z Ukrainy do Lublina. I wracają na wojnę

– Pani, ja 25 lat jeżdżę i jak teraz na granicy pracują to jeszcze nigdy nie pracowali! – mówi mi Leonid, kierowca rejsowego autobusu na trasie Puławy- Łuck. – W 45 minut 81 osób mi odprawiają. Biorę wszystkich, nawet na stojąco jadą. A polscy pogranicznicy to jeszcze szybciej. Na trzy pasy autobusami przez przejście jedziemy.

Lubelskie. Wynajął całe hotele dla uchodźców
Pierwsza strona dziennika

Lubelskie. Wynajął całe hotele dla uchodźców

Każdy robi, co może, a my mogliśmy zadziałać właśnie tak – mówi prezes firmy, która wynajęła dla uchodźców z Ukrainy dwa hotele: w Kazimierzu Dolnym i Uściążu.

Karolina Wierzbicka, Piotr Skrzypczak, Arek Kaźmierak z Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocowego
Tak można pomóc

Sztab w Centrum Kultury: Ktoś daje zupy, ktoś samochód, ktoś szuka łóżek polowych

Na fasadzie ukraińskie flagi, w środku kilkanaście osób nie nadąża odbierać telefonów i odpisywać na wiadomości. W Centrum Kultury działa Lubelski Społeczny Komitet Pomocowy.

"Jak odłączą prąd i gaz to zapas mąki się nie przyda"

"Jak odłączą prąd i gaz to zapas mąki się nie przyda"

Rozmowa z Ivanem Davydenko, pracownikiem jednej z lubelskich instytucji kultury

To druga edycja miejskiego konkursu dla działkowców. W pierwszej miasto było o wiele bardziej hojne. Na wsparcie dla 36 Rodzinnych Ogrodów Działkowych wydało blisko 2 mln zł

11 ogrodów działkowych w Lublinie dostanie pieniądze. Z dzikami walczą płotami

O dotacje z miejskiej kasy starały się 34 Rodzinne Ogrody Działkowe. Pieniądze dostało 11 ROD, z czego aż 9 wyda je na budowę nowych ogrodzeń lub remont istniejących płotów. – Działkowcy sygnalizują o zniszczeniach upraw przez dzikie zwierzęta. Tematy te są także podnoszone przez mieszkańców. Komisja uznała, że jest to najpilniejsza potrzeba – tłumaczy Ratusz.

W ramach projektu „Lublin nad łąką przysiadł” pojawiły się m.in. tabliczki

Kto ma szansę na inwestycję z Zielonego Budżetu w Lublinie? Lista projektów po ocenie

75 pomysłów na skwery czy parki kieszonkowe w swojej najbliższej okolicy zgłosili w tegorocznej edycji Zielonego Budżetu mieszkańcy Lublina. Ocenę formalną przeszło 36 projektów.

Sprawa dotyczy ponad 4-hektarowego parku wpisanego do rejestru zabytków jako zespół dworski przy al. Kraśnickiej. Nieruchomość jest prywatna, jej obecny właściciel odbudował zrujnowany budynek dworu, a cały teren ogrodził.

Mieszkańcy wygrali, miasto odpuszcza zabudowę parku

Właściciel zabytkowego parku chciał go częściowo zabudować, a miejscy planiści i konserwator zabytków poszli mu na rękę. Stanowcze „nie” powiedzieli jednak sąsiedzi z Węglina, którzy zasypywali urząd pismami i alarmowali media. Prezydent Krzysztof Żuk dał w końcu za wygraną – nowych budynków w parku nie będzie