Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agdy

Lista artykułów:

2 tysiące złotych za tonę i ani złotówki więcej. Gmina będzie sprzedawać węgiel

2 tysiące złotych za tonę i ani złotówki więcej. Gmina będzie sprzedawać węgiel

Rano do urzędu w Poniatowej mają trafić listy, które przygotowali sołtysi. Władze chcą się zorientować, ile węgla powinny kupić i dostarczyć mieszkańcom. Są sołectwa, w których 80 proc. gospodarstw jest zainteresowanych tą ofertą.

Lublin będzie kolejnym miastem, gdzie artystka zrealizuje swoje ruchowe poszukiwania

Choreograf prosi: Podaruj mi swój gest. Nabór do niezwykłego projektu

Jest okazja by wziąć udział w bardzo specjalnym międzynarodowym projekcie i dołączyć do setek osób, które już podarowały tancerzom swój sposób poruszania, jakiś gest. – Zdecydowałam się gdy zobaczyłam jaki jest efekt i gdy się okazało, że chodzi jedynie o rozmowę ze mną – mówi mieszkanka Lublina, która weźmie udział w „Motus Mori: Museum”. Choreografka szuka uczestników, którzy nie mieli kontaktu z tańcem

Pomysłodawczyni Dorota Kulik i pomagająca w realizacji  Klaudia Stęplewska-Kruk z Targów Lublin, w jednej z aranżacji muzeum selfie

Lublin. Muzeum dla łowców lajków, czyli gdzie zrobić fajne selfie

W Lublinie powstało muzeum selfie. – Inspirowało nas Muzeum Lodów w Nowym Jorku i Yayoi Kusama, japońska artystka – mówi pomysłodawczyni przestrzeni stworzonej specjalnie dla fotografów-amatorów i profesjonalistów. Fotogeniczne miejsca to pomysł na biznes i reklamę. Przygotowują je nawet poważne instytucje kultury.

Mieszkańcy chcą barier ochronnych, by zapobiec wypadkom. Urzędnicy tłumaczą, że jest bezpiecznie, bo stoją znaki

Mają dość samochodów wpadających im do ogrodu. Będą zbierać podpisy

Nowa latarnia stała tydzień i wjechało w nią auto. Mieszkańcy Poniatowej wyliczają ile było niebezpiecznych sytuacji, które mogły się skończyć tragicznie. Na sołeckim spotkaniu zadecydowali: chcemy barier przy szosie. Marszałek województwa mówi: nie, wskazując na chodnik i znaki ograniczające prędkość

Tak jak na Falkonie, na StarFest będzie cosplay
galeria

Nowy festiwal w Lublinie. Nadchodzi StarFest

Falkon ma młodszego bliźniaka, bo w fantastyce wszystko jest możliwe. Trwa sprzedaż biletów na StarFest, pierwszą edycję wydarzenia inspirowanego Falkonem. Fani fantastyki w każdym wymiarze, spotkają się od 4 do 6 listopada w Targach Lublin.

Dawne znaki drogowe kierujące na Poniatową czy Lublin, drewniane chałupki, dom handlowy, który teraz służy dzieciom za siedzibę podstawówki nie zwracają tak uwagi jak lekko odrapany znak... postoju taksówek

Chodel prawie w ogóle się nie zmienił. Pan Andrzej opowiada, jak 40 lat temu jeździło się taksówką

Taksówki były tanie. Gdy ludzie wychodzili z pracy, a autobus mieli za kwadrans. to we troje czy czworo brali taksówkę, bo wyszło im tyle, co za bilet na PKS – wspomina jeden z czterech chodelskich taksówkarzy. Nie ma już śladu po postoju taksówek w centrum miejscowości uwiecznionym na starej fotografii. – Kiedyś to nawet taxi było, a teraz... – komentują współcześni mieszkańcy.

Kamionka, gmina Opole Lubelskie. W czerwcu w wyremontowanej świetlicy wiejskiej otwarto świetlicę edukacyjno-terapeutyczną

Do tańca i do różańca. W tej gminie świetlice drożeją, w sąsiedniej są bezpłatne

Świetlica wiejska to mały ośrodek kultury. Tak potrzebny, że niektóre powstawały w czynie społecznym albo zaanektowały nieczynny sklep. Gminy różnie nimi gospodarują. W Opolu Lubelskim właśnie podrożało wynajęcie, a w Łaziskach nadal są dla mieszkańców gratis.

Jezioro Opsa. W miejscowości Opsa, młody Czechowicz ofiarował wiersz szkolnej koleżance

100-letni, nieznany wiersz Czechowicza dla wróżki czarnookiej w końcu w muzeum w Lublinie

Odręczne strofy na pożółkłym papierze nie są podpisane. Jednak specjaliści nie mają wątpliwości, że napisał je Józef Czechowicz. W setną rocznicę powstania, nieznany wcześniej utwór trafił do muzeum przy ul. Złotej w Lublinie. Rękopis przekazała rodzina kobiety, której 19-letni wówczas poeta podarował wiersz

Szyny, które służyły pod Warszawą a teraz będą wykorzystane na szlaku wąskotorówki

Budynek stacji był drewniany i się zawalił. Ale już wkrótce dojedzie tu wąskotorówka

A kiedy do Nałęczowa? A może wiadomo, kiedy pojedziecie do Nałęczowa? Czy coś wiadomo z trasą na Nałęczów? Takie pytania bardzo często zadają sympatycy i użytkownicy Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej. Jest szansa, że już w przyszłym sezonie skład odjedzie w stronę uzdrowiska.

UM Opole Lubelskie

Poparcie uchwały tylko z numerem PESEL? Radni nie mieli racji, obywatele wygrywają

Mieszkańcy Opola Lubelskiego, którzy narzekali na uchwałę przyjętą przez radnych, mieli rację. Wojewoda też uważa, że podawanie numeru PESEL, gdy popiera się obywatelską uchwałę jest zbędne. Szczegółowe zasady dotyczące wnoszenia inicjatyw obywatelskich będą bez tego zapisu.