Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
„Niebezpieczne odpady z Osówki usunięte” – poinformował Urząd Gminy Niemce. Nierozwiązany jest natomiast problem zalegających w dwóch miejscach w Bełżycach stert starych ubrań. – Ani właściciel odpadów, ani właściciel terenu nie poczuwają się do uprzątnięcia tych hałd – przyznaje Ireneusz Łucka, burmistrz Bełżyc
Ośrodek dla imigrantów, uchodźców i samotnych matek ma powstać przy ul. Dożynkowej. Do jego utworzenia szykuje się kuria, która stara się o pozwolenie na budowę. Inwestycja będzie zależała od tego, czy duchownym uda się zdobyć na to pieniądze.
Konieczny jest remont pomnika żołnierzy 24 Pułku Ułanów, stojący w pobliżu kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jeszcze w tym miesiącu magistrat ma ogłosić przetarg dotyczący opracowania dokumentacji projektowej.
Powoli zaczynamy łatać swoje życie – mówią przyszli mieszkańcy domu tuż pod Lublinem, gdzie znajdą swój kąt osoby wychodzące z kryzysu bezdomności. Taką placówkę przygotowują wspólnie z lubelskim stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu.
Za 2 lata ma być gotowy zalew w Panieńszczyźnie, w sąsiedztwie Lublina, z dwoma piaszczystymi plażami. Zbiornik retencyjny o powierzchni nieco ponad 10 hektarów zostanie wyposażony w innowacyjny system hydrofitowy do oczyszczania wód powierzchniowych, niestosowany dotychczas w Polsce
Remonty dróg, modernizacja i rozbudowa sieci wodociągowej, budowa przedszkoli oraz zagospodarowanie nadbrzeża Wisły – te m.in. projekty będą realizowane miastach i gminach powiatu kraśnickiego z rządowym dofinansowaniem w ramach Polskiego Ładu.
Trumnę z ciałem ks. infułata Grzegorza Pawłowskiego – Jakuba Hersza Grinera – wynieśli z lubelskiej archikatedry kapłani, a na żydowski cmentarz w Izbicy wnieśli młodzi Żydzi. W ostatniej drodze katolickiemu księdzu żydowskiego pochodzenia towarzyszyli m.in. członkowie jego rodziny, ale także mieszkańcy Izbicy, przedwojennego żydowskiego miasteczka.
Do trzech razy sztuka? Póki co związani z PiS wicestarosta kraśnicki Andrzej Cieśla i członek zarządu powiatu Roman Bijak nie stracą stanowisk. Drugie podejście do ich odwołania się nie powiodło. Uratował ich partyjny kolega, bo nie uczestniczył w obradach.
Urząd Dozoru Technicznego będzie ustalać dokładne przyczyny nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w weekend w jednym z wieżowców na lubelskim Czechowie. 47-latek wpadł do szybu windowego, w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Pod nadzorem prokuratora sprawą zajmują się też policjanci
Jednorazowo w kraśnickim piecu wypalano ok. 1500 cegieł. Urządzenie funkcjonowało co najmniej kilkadziesiąt lat, w sąsiedztwie prawdopodobnie obronnego dworu. XV-wieczny piec odkryty w pobliżu zalewu został zrekonstruowany i wyeksponowany. I jest nową atrakcją miasta