Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Było o włos od uchylenia ubiegłorocznego stanowiska „anty-LGBT” w Świdniku. Przeważył jeden głos, radnej z klubu Koalicji Obywatelskiej, która wstrzymała się od głosu. – Pomyliłam się, nie w tym momencie zagłosowałam – tłumaczy swoją decyzję radna Krzysztofa Kamińska.
Kłamstwa nie można zostawić bez żadnego rozliczenia – podkreśla Józef Potocki, wójt gminy Zakrzówek (powiat kraśnicki), który zamierza przed sądem bronić dobrego imienia gminy i jej mieszkańców. – Swoją inicjatywą żadnej Ameryki nie odkryłem – odpowiada Bartosz Staszewski, lubelski aktywista broniący praw społeczności LGBT, którego dotyczy pozew.
Kraśnik stał się pośmiewiskiem w mediach. Miasto ostatnio aż trzykrotnie trafiło na stronę „ASZdziennika” – satyrycznego serwisu, który pisał m.in. o „Akcji GROM-u w Kraśniku, który uwolni „mieszkańców z rąk radnych terroryzujących głupotą”. Wszystko przez ostatnie decyzje rady miasta. O co dokładnie chodzi?
Blisko 97 ha – wyniesie powierzchnia akwenu, 2,30 m – to średnia głębokość, zaś długość brzegu naturalnego – to ponad 4 tysiące metrów. Ma powstać też pięć sztucznych wysp. Urząd Miejski w Piaskach zaprezentował koncepcję i wizualizacje zalewu – zbiornika przeciwpowodziowego "Piaski" i czeka na opinię mieszkańców.
Dzwonili do Ministerstwa Zdrowia, sanepidu i lekarza rodzinnego. Wszędzie słyszeli to samo: zachować spokój i obserwować się. Okazało się, że cała rodzina ma koronawirusa. Na testy czeka jeszcze pacjent po przeszczepie płuc, który miał z nią kontakt
Nie pomogły ani prośby: „nie chcecie nas w Kraśniku”, ani groźby: „możemy stracić nawet 40 mln zł”, ani przekonywania posłów. Dzisiaj radni Kraśnika nie wycofali się z uchwały o powstrzymaniu ideologii LGBT
„Straty będą ogromne”, „czujemy się zdradzeni”,„strzeliliście sobie w kolano”. Na spotkaniu poświęconym tzw. ustawie futrzarskiej w Lubelskiej Izbie Rolniczej padło wiele gorzkich słów.
Jedyny tego typu zabytek w województwie lubelskim – XVI-wieczny piec do wypalania cegły, będzie odpowiednio wyeksponowany. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w mieście będą realizowane też inne projekty. Dotyczą biblioteki, Centrum Kultury i Promocji a także zalewu, przy którym jest zabytkowy obiekt.
Zna go od stępki do topu, bo sam od początku do końca go wybudował. Poświęcił na to kilka lat. Projekt wziął z internetu, a imię podsunęła mu żona. Drewniany jacht „TyByś”, którego budowniczym jest Waldemar Kot, nauczyciel z Bychawy w piątek był wodowany nad Zalewem Zembrzyckim.
Jedni chcą wycofania uchwały anty-LGBT, a drudzy – wprowadzenia prorodzinnej karty światopoglądowej. Wtorkowa sesja w Kraśniku zapowiada się burzliwie, zwłaszcza, że minister spraw zagranicznych Norwegii podała, że Kraśnik i inne gminy, które mają tzw. strefy wolne od ideologii LGBT mogą nie otrzymać żadnych pieniędzy