Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kolejki 1 września przed przedszkolami i żłobkami. Dylematy rodziców 2 września. I maseczkowa rewia mody – tak wygląda nowy rok szkolny naszym województwie.
We wtorek rano w Niedrzwicy Dużej było zimno i padał deszcz. Dzieci i rodzice czekali na zewnątrz na otwarcie nowego skrzydła szkoły. Czekali na oficjalnych gości, którzy dotarli z półgodzinnym poślizgiem. – Koronawirusa może nie będzie, ale dzieci będą przeziębione – irytowali się rodzice.
Prokuratura zajęła się sprawą podręcznika „Pasterz dziecięcego serca”. Książka uczy jak bić dzieci
Dziś do szkół mogą wejść tylko rodzice najmłodszych roczników. Nie będzie też uroczystych szkolnych akademii. Ale szkoły zapraszają też na msze w intencji nowego roku szkolnego. Do kościoła może przyjść każdy.
Specjalne środki bezpieczeństwa będą obowiązywać w szkołach, które już we wtorek powrócą do zajęć w salach lekcyjnych. Do placówek nie będą wpuszczani rodzice, a nauczyciele mają kierować ruchem na korytarzach. Czy to zadziała? – Wirus i tak się pojawi, prędzej lub później – przyznają dyrektorzy.
Coraz więcej Polaków decyduje się na szukanie pracy za granicą. To efekt zmian związanych z epidemią koronawirusa, która spowodowała że wiele miejsc etatów w kraju zostało zlikwidowanych.
Nowy rok szkolny będzie inny niż dotychczasowe. Obowiązywać będzie dystans, wietrzenie i częste mycie rąk. Szkoły prowadzone przez samorząd Puław mają też inne pomysły.
We wtorek 1 września - teoretycznie uczniowie mają wrócić do szkolnych ławek. W praktyce nie wiadomo, czy wszędzie będzie to możliwe. Wirus pojawił się już w kilku szkołach i przedszkolach
- Nowy mutant charakteryzuje się większą zaraźliwością, a stąd też łatwiej się przenosi – mówi prof. Małgorzatą Polz-Dacewicz, kierownik Zakładu Wirusologii z Laboratorium SARS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Maseczki na korytarzach, przepierzenia na stolikach, szkolna infolinia i lekcje w jednej tylko sali – szkoły w pośpiechu przygotowują się do rozpoczęcia nauki. – Nie wiemy jak to wszystko zadziała – przyznają dyrektorzy szkół średnich i podstawówek.