Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Anna Szewc

Podpis:

Anna Szewc, ak, oprac. ak

Adres e-mail:

anna.szewc@dziennikwschodni.pl

Lista artykułów:

W realizację projektu zaangażowali się m.in. wolontariusze Fundacji Parasol Roztocza działającej przy RST Roztocze. Mieli też wsparcie szpitala.
galeria

Ogródek na szpitalnym balkonie. Mali pacjenci mogą wychodzić na dwór [zdjęcia]

Prace ruszyły na początku lipca. Formalnie zakończyły się we wtorek, ale już kilka dni wcześniej wejście na balkon przy świetlicy oddziału pediatrycznego szpitala w Tomaszowie Lubelskim zostało otwarte. Opinie o utworzonym tam ogrodzie kieszonkowym są pełne zachwytu.

Niech poleje się krew. Akcja w Mokrem pod Zamościem
14 sierpnia 2022, 8:00

Niech poleje się krew. Akcja w Mokrem pod Zamościem

Atrakcji ma być co niemiara, m.in. pokazy sprzętu służb mundurowych, losowanie nagród i integracyjny grill. Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość zaprasza na kolejną w tym roku akcję. Tym razem w niedzielę do Mokrego.

Stodołę z serwitutowego drewna zbudował dziadek Jana Pacyka. Stoi do dziś, z nowych serwitutowych desek ma podłogę i serwitutowymi deskami połatane ściany
Pierwsza strona Dziennika

Lubelskie: Car dał chłopom przywileje w XIX wieku. Do dziś biorą drewno za darmo

Za węgiel płacić trzeba niebotyczne sumy, o ile się go znajdzie. Palenie drewnem jest tańsze, ale trzeba czekać w kolejce i też drogo. Ale ponad 200 osób, spadkobierców dawnych mieszkańców kilku wiosek w gminie Biłgoraj, dostaje ten cenny surowiec za darmo. Zapewnił im to... ukaz carski z 1864 roku

Na moment ustawiania rzeźb inicjatorzy budowy pomnika zaprosili do Wolicy Śniatyckiej dziennikarzy i zorganizowali konferencję prasową, aby oficjalnie zaprosić wszystkich na uroczystości 27 i 28 sierpnia
zdjęcia, wideo
galeria
film

Bitwa pod Komarowem. Kawalerzyści już na postumencie. Odsłonią ich na 102. rocznicę

Jeszcze trzeba dopiąć ostatnie szczegóły, uporządkować teren, zamontować tablice. Pomnik Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej jest już prawie gotowy. Między potężnymi skrzydłami wielkie dźwigi posadowiły rzeźby. Odsłonięcie niebawem.

Kiedy w Sejmie niewielka reprezentacja miała okazję na zabranie głosu w sprawie proponowanych zmian w ustawie, przed budynkiem na Wiejskiej protestowały setki mieszkańców różnych regionów Polski, również z województwa lubelskiego
galeria

"Nie damy się okradać!". Był protest przeciw CPK i kolei w Warszawie, będą w całej Polsce [zdjęcia]

W Sejmie punkt po punkcie wytknęli błędne i nieprecyzyjne zapisy nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami. Przed gmachem na Wiejskiej wyraźnie pokazali swoje niezadowolenie wobec rządowych wizji budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i torów szybkiej kolei do niego. Nie składają broni. Mają konkretny plan działania na przyszłość.

Gdyby Olivier nie był stale i bardzo intensywnie rehabilitowany, nie umiałby siedzieć, nie potrafiłby powiedzieć nawet słowa. A tymczasem na dedykowanej mu imprezie nawet zaśpiewa
3 września 2022, 10:00

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Bohaterką pierwszego festiwalowego spotkania była tłumaczka Anna Bańkowska, która w Zamościu opowiadała o swojej pracy nad przekładem słynnej serii o Ani z Zielonego Wzgórza.
galeria

Stolica Języka Polskiego. Festiwal ze Szczebrzeszyna zaczął się w Zamościu

To już ósma edycja wydarzenia, które rok rocznie ściąga do Szczebrzeszyna pasjonatów książek i słowa, ale też pisarzy, artystów i językoznawców. Zgodnie z tradycją, pierwszy dzień Festiwalu Stolica Języka Polskiego został zorganizowany w Zamościu.

Ewa Selwa: Nie wyobrażam sobie teraz, aby inaczej mogły wyglądać moje wakacje. Pielgrzymka to jest coś wspaniałego, naprawdę
Magazyn
galeria

Dla mnie niebo mogłoby tak wyglądać

Są tacy, którzy po raz pierwszy trasę do Częstochowy pokonali, gdy ledwie zaczęli... chodzić. Inni zdecydowali się na to z młodzieńczej ciekawości, jeszcze inni, by za coś dziękować, a czasem o coś poprosić. Od wtorku w trasie jest już ponad 300 uczestników 40. Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę.

Placówka Poczty Polskiej w Horodle funkcjonuje od lat w budynku w centrum miejscowości

W gminie oburzenie, że chcą im zamknąć pocztę. A to dla ludzi "okno na świat"

Nie wszyscy wysyłają SMSy albo korzystają z Facebooka. Dla wielu, zwłaszcza starszych mieszkańców gminy Horodło urząd pocztowy to nadal okno na świat. Dlatego wiadomość o jej planowanym zamknięciu spowodowała ostrą reakcję miejscowych władz.

Przez szpital we Lwowie przewijają się setki małych pacjentów, również takich, które ucierpiały w wyniku działań wojennych na Wschodzie Ukrainy. – Sprawmy im odrobinę radości – apelują wolontariusze z Tomaszowa Lubelskiego

Te dzieci uciekły przed wojną. Sprawmy im odrobinę radości

Pluszaki, lalki, samochodziki, kolorowanki, kredki, farbki, właściwie wszystko, co chorym dzieciom może umilić czas spędzony w szpitalu. Taką zbiórkę wolontariusze z Tomaszowa Lubelskiego prowadzą dla szpitala we Lwowie.