Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Anna Szewc

Podpis:

Anna Szewc, ak, oprac. ak

Adres e-mail:

anna.szewc@dziennikwschodni.pl

Lista artykułów:

Miejsce zbiórki przed niedzielnym zwiedzaniem to punkt informacji turystycznej na parterze Ratusza.

Przewodnik po Zamościu oprowadzi i opowie po ukraińsku

Pierwsza taka wyprawa już się odbyła. Teraz czas na kolejną, w najbliższą niedzielę. Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej zachęca uchodźców z Ukrainy, którzy zatrzymali się tutaj na dłużej, do zwiedzania miasta z przewodnikiem.

Namysłowiacy solidarni z Ukrainą

Namysłowiacy solidarni z Ukrainą

Niech odżyje w nas poczucie jedności i wspólnoty, a słowa i dźwięki „Ody do radości” przyniosą nadzieję na pokój – tak Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na swój najbliższy, niedzielny koncert.

PSZOK-i są w Zamościu dwa. Oba mają pracować jak dotychczas, ale zmienią się nieco zasady przyjmowania tzw. odpadów wielkogabarytowych.

Zamość. Koniec z kombinowaniem. Do oddania gratów potrzebny "kwit"

Podjeżdża samochód na lubelskich tablicach, oklejony firmą X, a kierowca mówi, że jest z Zamościa, podaje ulicę i wyładowuje z busa np. stare meble albo gruz. Takich sytuacji bywa sporo. W zamojskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej chcą z nimi skończyć.

Magazyn ZZZ jest otwarty bez przerwy, a praca w nim wre prawie 24 godziny na dobę. W wolontariat zaangażowała się duża grupa zamojskich radnych ze wszystkich opcji politycznych.

Magazyn ZZZ to hub przeładunkowy darów dla Ukrainy

Miał być mały punkt zbiórki, a w niespełna trzy tygodnie przez magazyn Zamojskich Zakładów Zbożowych przeszło co najmniej 300 ton darów dla Ukrainy i Ukraińców. Trafia tu nie tylko żywność, odzież, medykamenty, czy artykuły dla dzieci, ale też np. quady dla walczących na froncie żołnierzy.

Naprawa nawierzchni ulicy Łukasińskiego trwa. Utrudnienia mają potrwać do końca tygodnia

Zamość: Ulice na gwarancji, długa lista bubli do poprawki

Krawężniki „klawiszują”, pasy znikają, studzienki się zapadają, a kostka brukowa faluje. Nawet jeśli na inwestycję wyda się grube miliony, to nie ma pewności, że wszystko będzie jak należy. Na szczęście jest gwarancja. Wykonawcy drogowych zadań, które zrealizowano w Zamościu, biorą się za naprawkę usterek.

Punkt noclegowy w hali w Sitańcu pod Zamościem był gotowy w weekend, ale już jest decyzja o jego zamknięciu.

Gminom kończą się pieniądze. Zamykają miejsca dla uchodźców

Pieniądze z budżetu państwa dla samorządów, które organizują pomoc dla uchodźców mają być, ale póki co mało kto do końca nie wie, jakie będą to kwoty. Mimo to miasta i gminy działają. Niektóre uruchomiły specjalne konta do wpłat, inne zastanawiają się nad likwidacją miejsc noclegowych, niektóre już to robią.

Tak czy inaczej jeszcze jakiś czas wójt Werbkowic będzie zarabiać na dotychczasowym poziomie. Stawka ustalona na nadzwyczajnej sesji zacznie obowiązywać od 1 lipca.

Wójt tej gminy zarobi mniej. Bo nie współpracuje i nie pomaga uchodźcom

Źle współpracuje z radnymi i niewystarczająco angażuje się w pomoc uchodźcom – radni Werbkowic nie mieli wątpliwości, że powinni za to obniżyć pobory pani wójt. Za byli nawet jej koledzy z PiS

Ubiera gwiazdy, a teraz obuł ukraińskich żołnierzy

Ubiera gwiazdy, a teraz obuł ukraińskich żołnierzy

Ubiera w swoje ręcznie zdobione kurtki gwiazdy i celebrytów, nie tylko w Polsce. Wykorzystał kontakty i pomógł w zaopatrzeniu w solidne buty około 1000 ukraińskich żołnierzy, ochotników, bo niektórzy szli na front w... trampkach. Na tym projektant Sebastian Sagan, mieszkający w położonym blisko granicy Bełżcu nie poprzestał.

Zoryana codziennie odwiedza synową i wnuki. Cieszy się, że mają dom. Przyjąć ich u siebie byłoby jej trudno, bo z dwoma nastoletnimi synami zajmuje maleńkie, dwupokojowe mieszkanko. W kole zdjęcie Wołodii.

Kiedy był mały, Wołodia prosił mamę o traktorek. Teraz chce kamizelkę kuloodporną

Prosiłeś mnie kiedyś syneczku o plastikowy traktorek, teraz chcesz, żeby matka ci hełm na wojnę i kamizelkę kuloodporną wysłała – kiedy Zoryana Kostenko wspomina swoją rozmowę z synem, płacze. Wołodia zgłosił się do armii na ochotnika, teraz walczy na froncie pod Kijowem. Ona jest w Polsce i każdego dnia drży o los dziecka. Pociesza ją tylko fakt, że z Ukrainy udało się ściągnąć synową i pięcioro wnucząt.

Uczestniczki kilkudniowego pobytu w Starej Morawie. Na pierwszym planie Ludmiła Bogacz-Radomska. Ola Lebedenko pomagała w organizacji turnusu rekreacyjno-szkoleniowego
film

Pamiętnik Ukrainki. Jestem potrzebna. Czuję, że żyję

Ola Lebedenko już nie musi martwić się o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Schronienie znalazła w pensjonacie na Śląsku. Za gościnę odwdzięcza się właścicielce pomocą w codziennych pracach i organizacji czasu dla turystów.