Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Dominik smaga

Lista artykułów:

Urząd Miasta zgodził się właśnie na kolejną inwestycję w elektrociepłowni przy Mełgiewskiej

Nowa inwestycja energetyczna w Lublinie. Ciepłe żeberka łaskawsze dla płuc

Miasto zgadza się na budowę nowego kotła elektrociepłowni Megatem EC. Nowa instalacja zastąpi używany dotąd kocioł węglowy, dzięki czemu zmniejszy się emisja zanieczyszczeń. Na rozstanie z węglem szykuje się elektrociepłownia Wrotków.

Teraz linia 44 wyjeżdża za Lublin zaledwie cztery razy dziennie, tylko w dni powszednie
Alarm 24

Podmiejska linia do Lublina okrojona. Mieszkańcy się skarżą, wójt odpowiada

Mieszkańcy podlubelskiej Kawki skarżą się na kiepski dojazd do Lublina po okrojeniu rozkładu podmiejskiej linii 44. Lukę po jej kursach miały wypełnić busy prywatnego przewoźnika. Nie dość, że jej nie wypełniły, to przejazdy są droższe.

Pomieszczenia przy Farbiarskiej mają być nową siedzibą miejskiego Przedszkola nr 26

Lublin. U góry matury, na dole przedszkole

Miasto szykuje się do przebudowy budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Farbiarskiej. Jego parter ma być przekształcony na siedzibę przedszkola, które musiało się wynieść z kamienicy przy Rynku do tymczasowej siedziby na Ponikwodzie.

W sobotę rano billboard przy ul. Filaretów w Lublinie został zaklejony

Martwy płód na billboardzie o szczepionkach przeciw COVID-19. Plakat w Lublinie już zaklejony

„Wszystkie szczepionki przeciwko COVID-19 korzystają ze zbrodni aborcji” – plakat z taką treścią oraz zdjęciem martwego płodu ludzkiego powiesiła w Lublinie Fundacja Życie i Rodzina. W naszym regionie, z tak małą liczbą szczepień, takie billboardy mogą być bardzo szkodliwe – alarmują naukowcy.

Plan zagospodarowania, który dopuszcza zabudowę zbocza koło ul. Wyżynnej ma być zmieniony

Lublin: Jakiej chcesz przyszłości dla wąwozu wzdłuż lasu?

Jeszcze do 5 listopada można zgłaszać Urzędowi Miasta wnioski dotyczące planu zagospodarowania wąwozu ciągnącego się pomiędzy Czubami a lasem Stary Gaj. Urząd zapewnia, że chce ochronić dolinę przed zabudową, przeznaczając ją na zieleń publiczną

Z raportu Ostrzyńskiego wynika to, gdzie należy szukać szczątków ofiar zbrodni – twierdzi Magdalena Nosek
galeria

Lublin. Na tropie zbrodni sprzed lat

W listopadzie ruszą nowe poszukiwania ofiar masowych zbrodni na górkach czechowskich w Lublinie. Wczoraj poznaliśmy tzw. raport Ostrzyńskiego, który – jak przyznaje Instytut Pamięci Narodowej – dostarcza wiele wiedzy o dramacie sprzed lat.

Miasto podjęło decyzję o ochronie drzewa i pozostawieniu go w obecnym miejscu

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Urząd Miasta zrezygnował z wycinki sporego dębu pod budowę drogi dla rowerów. Dopiero wtedy, gdy opisaliśmy sprawę, a mieszkańcy wzięli drzewo w obronę, urzędnicy dostrzegli w nim „bardzo wartościowy okaz”

Zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

2 listopada ruszą zapisy do nowego klubu seniora otwieranego przez miasto na Wieniawie. Będzie tutaj można korzystać m.in. z nauki języka angielskiego. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

Ratusz tłumaczy, że na budowy dróg czekają też mieszkańcy innych ulic, nie tylko ul. Hajdowskiej
Alarm 24

Lublin. Obiecanki cacanki, a ulicy wciąż nie ma

Żyjemy w takiej codzienności, jakiej nie powinno być – skarżą się mieszkańcy ul. Hajdowskiej, którzy od lat starają się o budowę drogi. Wyłożyli nawet pieniądze na jej projekt, ale miasto nie buduje ulicy, tłumacząc to brakiem pieniędzy.

Lublin. Ratusz kupuje setki koszulek

Lublin. Ratusz kupuje setki koszulek

Urząd Miasta zamawia bawełniane koszulki z napisem „Lublin” i oficjalnym logo miasta, damskie i męskie. Przetarg na ich wykonanie dotyczy 1680 sztuk, zakup zostanie opłacony z miejskiej kasy. Po co urzędowi tyle koszulek?