Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od nowa ruszyły poszukiwania firmy, która przebuduje dawną aptekę przy ul. Herberta na dzielnicowy dom kultury. Pierwsza próba zakończyła się fiaskiem.
Jest szansa na budowę kładki nad torami, o którą upominają się mieszkańcy osiedla Królów Polskich. Podpisana została umowa z jej projektantem. Budowa, o ile wszystko pójdzie sprawnie, może się zakończyć w roku 2023.
Każdy mieszkaniec Lublina „wyda” w przyszłym roku ponad 500 zł na budowę nowego dworca i 50 gr na odkomarzanie miasta. Wynika to z zatwierdzonego przez Radę Miasta budżetu Lublina na przyszły rok. Postanowiliśmy podzielić wybrane wydatki przez zapisaną w budżecie liczbę mieszkańców miasta: 338 586. Co nam wyszło?
Deweloper, który chce budować biurowiec w wąwozie między lasem Stary Gaj a os. Górki, zaskarżył postanowienie miejskich urzędników blokujące czasowo jego inwestycję. Słuszność decyzji Urzędu miasta oceni Samorządowe Kolegium Odwoławcze.
Gotowy jest nowy projekt planu zagospodarowania zabytkowego, prywatnego parku na Węglinie. Miejscy planiści chcą tu umożliwić budowę nowego obiektu, w którym mogłyby się znaleźć również mieszkania. Sąsiedzi z dzielnicy są temu przeciwni.
Prokuratura zbada kontrowersyjną budowę przy ul. Onyksowej. Na działce, na której nie można budować mieszkań, powstaje obiekt, w którym mają mieszkać ludzie. Oficjalnie to budynek usługowy. Organa ścigania powiadomił jeden z oburzonych sąsiadów.
Nowe osiedla mieszkaniowe mają powstać na gruntach położonych na wschód od ul. Choiny, pomiędzy ul. Związkową a Wojtasa. Takie przeznaczenie gruntów zakłada ogłoszony wczoraj projekt nowego planu zagospodarowania terenu.
Mieszkańcy gminy Wilkołaz (powiat kraśnicki) protestują przeciw budowie kolejowego masztu radiokomunikacyjnego. Obawiają się, że fale będą im szkodzić, a maszt obniży wartość ich działek. O odsunięcie masztu dalej od zabudowań apeluje też wójt, ale PKP mówi nie.
Po 31 grudnia nie da się już doładować Karty Biletu Elektronicznego, która nie została zarejestrowana w systemie Lubika. Przestanie działać również część ulicznych biletomatów i nie będzie można wymienić starych biletów na nowe.
Na 10 stycznia zaplanowano powrót uczniów do wyremontowanej siedziby Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów przy Bernardyńskiej. Prace, które przedłużyły się o rok, udało się już zakończyć, teraz trwają porządki i meblowanie pomieszczeń.