Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od niedzieli ma obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Od tego dnia łatwiej będzie trafić w Lublinie na odnowiony wagon, skrócą się podróże z Lublina do Rzeszowa i z Lubartowa do Warszawy. Można się także spodziewać droższych biletów regionalnych.
Ogrody działkowe mają być chronione przed zabudową, obok będą mogły powstać bloki mieszkalne, a teren rezerwowany pod budowę drogi w rejonie ul. Narcyzowej ma być przeznaczony pod budownictwo. Dziś Urząd Miasta pokazał projekty zmian w planach zagospodarowania Ponikwody
Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.
Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.
Opóźni się wybór firmy, która na zlecenie miasta będzie odbierać śmieci od 45 tys. mieszkańców dzielnic Rury, Konstantynów, Szerokie i Sławinek. Warunki przetargu zostały zaskarżone przez spółkę, która zamierza walczyć o kontrakt na te dzielnice.
Sześć sal operacyjnych i oddział intensywnej terapii znajdzie się w nowym budynku szpitala przy al. Kraśnickiej. Projekt jest już gotowy. Do Urzędu Miasta trafił właśnie wniosek o pozwolenie na roboty budowlane. Prace miałyby ruszyć już wiosną.
Miasto zaczyna ustalać plan zagospodarowania terenów położonych w rejonie ul. Dębowej. Chodzi o obszar między al. Spółdzielczości Pracy a ul. Goździkową. Mieszkańcy mają teraz czas na składanie wniosków dotyczących przeznaczenia gruntów.
Na terenie, na którym nie wolno budować mieszkań, wyrośnie budynek, w którym zamieszkają ludzie. Inwestor dostał zgodę na budowę, a w internecie są oferty sprzedaży „mieszkań”. Sąsiedzi są oburzeni, a lubelski Ratusz nie ma sobie nic do zarzucenia.
Później niż zakładano gotowy będzie projekt drogi mającej być przedłużeniem ul. Zelwerowicza do Zbożowej. Tymczasem Ratusz twierdzi, że droga musi powstać szybko, bo ul. Sławinkowska może być wkrótce przeciążona przez budowę bloków pod miastem
Do urzędniczej „zamrażarki” trafił wniosek firmy chcącej stawiać biurowiec w wąwozie obok lasu Stary Gaj. Urząd Miasta zawiesił postępowanie do czasu uchwalenia planu zagospodarowania, który ma uniemożliwić niechcianą przez sąsiadów budowę.