Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lokalny społecznik, animator kultury i były radny Jerzy Tracz od lat sam dba o kirkut w Lubartowie. Przyświeca mu myśl: „Człowiek jest wart tyle, ile zrobi dla innych”.
Mieszkańcy Lublina pomagają pracownikom medycznym, szyjąc maseczki, fartuchy, czepki, kombinezony i wykonując przyłbice ochronne na twarz. Organizują się dzięki facebookowej grupie „Pomoc dla służb medycznych LUBLIN”.
O ile lokale gastronomiczne jakoś funkcjonują, oferując jedzenie na dowóz, kawiarnie i bary mają o wiele większy problem w czasie epidemii koronawirusa. Karol Mansz jest właścicielem obu takich miejsc – kawiarni City Cafe Lublin oraz motocyklowo-rockowego Rider’s Pubu.
W Hiszpanii jest obecnie ponad 56 tys. osób zakażonych koronawirusem. Pochodząca z Lublina Luiza Berek od ponad 15 lat mieszka w Madrycie. Dziś, przerażona sytuacją, apeluje do Polaków by zostali w domu.
„Lepiej mniejsze mieć zapasy, niż obsmarkać panią z kasy”, „Lepiej przegrzać pół mózgowia, niż przeciążyć służbę zdrowia”, „Lepiej futro mieć na nogach, niż zaistnieć w nekrologach” – rymowanki umieszczane na facebookowej stronie „Lepiej w czasach zarazy” rozśmieszają i edukują.
Koncerty, spacery, joga, spektakle, warsztaty, wykłady – a wszystko bez wychodzenia z domu. Wielbiciele kultury oraz jej twórcy realizują swoje pasje dzięki facebookowej grupie „Kultura w kwarantannie”.
Pozostanie w domu to wyzwanie dla osób, które wcześniej regularnie uprawiały sport. Dla innych to motywacja do zmiany swojego stylu życia na bardziej sportowy. O tym jak ćwiczyć w domu opowiada trener crossfitu Bartłomiej Malec z klubu sportowego Fight Gym w Lublinie.
Podróżowanie jest dziś niemożliwe, ale zostanie w domu nie musi oznaczać zamknięcia się na świat. W internecie czeka mnóstwo darmowych filmów zaspokajających ciekawość, pokazujących piękno, ale też problemy naszej planety.
Myślę, że epidemia koronawirusa kompletnie przeorientuje nasze funkcjonowanie i może po jakimś czasie zapomnimy o tym przypadku, ale nic już nie będzie takie, jak było. Rozmowa z dr hab. Robertem Szwedem, specjalistą od komunikacji społecznej i kierownikiem Katedry Kultury Medialnej KUL
Gdy wchodzisz do ringu, to głowa jest najważniejsza. Dużo najlepszych zawodników powtarza, że przygotowanie fizycznie to tylko mała cząstka. Jeżeli wiesz czego chcesz, jesteś nastawiony na wygraną, możesz zwyciężyć z dużo lepszym pod względem fizycznym przeciwnikiem. Rozmowa z Łukaszem Bartnikiem, trenerem muay thai klubu sportowego Fight Gym Lublin.