Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna Prus

Podpis:

Katarzyna Prus, kp

Adres e-mail:

katarzyna.prus@dziennikwschodni.pl

Lista artykułów:

Pomogą uczniom dobrze widzieć. Zaczynają w Lubelskiem

Pomogą uczniom dobrze widzieć. Zaczynają w Lubelskiem

Szybko, bezinwazyjnie i bez stresu. Lubelscy okuliści chcą w ten sposób przebadać blisko tysiąc uczniów szkół podstawowych w ramach profilaktyki krótkowzroczności. Pierwszych wyników można się spodziewać jeszcze w tym roku.

Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala MSWiA przy ul. Grenadierów

SOR bez ratowników. Jeden z lubelskich szpitali ma problem

Kilkunastu ratowników medycznych z SOR szpitala MSWiA w Lublinie nie podpisało nowych kontraktów i od piątku nie pracują. Większość etatowych poszła na zwolnienie lekarskie. – Zarabiamy najmniej w województwie – skarżą się ratownicy medyczni.

Zdjęcie ilustracyjne
COVID-19

Neurolog alarmuje: Szczepcie się. To może uchronić przed najpoważniejszymi powikłaniami

U ponad 10 proc. pacjentów skutkiem COVID-19 jest udar mózgu. – Mamy też niestety przypadki śmiertelne. Dlatego tak ważne są szczepienia, żeby chronić się przed tymi najpoważniejszymi powikłaniami – ostrzega prof. Konrad Rejdak, szef Kliniki Neurologii SPSK4 w Lublinie.

Dorota Krasowska
Rozmowa

Pokrzywka to choroba groźniejsza niż myślimy. "Świadomość cały czas jest zbyt mała"

– Międzynarodowy Dzień Pokrzywki obchodzimy każdego roku w dniu 1 października. Służy on przede wszystkim popularyzacji wiedzy na temat tej choroby oraz akcji prozdrowotnych, które mają ułatwić dostęp do specjalisty chorym na przewlekłą pokrzywkę – mówi prof. Dorota Krasowska, kierownik Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej SPSK1 w Lublinie.

Minister zdrowia w Lublinie: Sytuacja epidemiczna w woj. lubelskim wyraźnie się pogarsza

Minister zdrowia w Lublinie: Sytuacja epidemiczna w woj. lubelskim wyraźnie się pogarsza

– Jeśli ktoś będzie przechodził COVID-19 ciężko, to szansa na jego zgon jest bardzo wysoka – alarmują lekarze. Sytuacja epidemiczna w naszym regionie jest nadal najgorsza w kraju. Minister zdrowia, który był dzisiaj w Lublinie, decyzji o wprowadzeniu obostrzeń jednak nie przywiózł

Szpital wojskowy w Lublinie ma nową karetkę
zdjęcia
galeria

Szpital wojskowy w Lublinie ma nową karetkę

Szpital wojskowy dostał nowoczesną karetkę od Fundacji Polski Fundusz Rozwoju.

Jedna z akcji promującej szczepienia – piknik w Lublinie

Lubelskie. Nie chcą już promować szczepień. Gminy oddają pieniądze wojewodzie

Wzięli pieniądze, obiecując, że będą za nie zachęcać mieszkańców do przyjęcia szczepionki. Teraz gminy chcą zwrócić środki, ale wojewoda mówi „nie”. Tymczasem trzy powiaty w Lubelskiem już kwalifikują się do wprowadzenia obostrzeń.

Dla pacjenta zostaje coraz mniej czasu – uważają lekarze, obarczając winą za taką sytuację postępującą biurokrację

Więcej papierologii, mniej czasu dla pacjentów. Lekarze narzekają na postępującą biurokrację

Musimy wypełniać stos papierów, ale dla pacjenta, na którym powinniśmy się skupić zostaje coraz mniej czasu – narzekają lekarze. Z najnowszego raportu NIK wynika, że papierologia zabiera medykom już jedną trzecią całej wizyty i ponad połowę teleporady

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyjedzie w piątek do Lublina

Dwa powiaty "aspirowałyby" do strefy żółtej. Minister będzie w Lublinie rozmawiać z wojewodą

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyjedzie w piątek do Lublina. Między innymi po to, żeby rozmawiać z wojewodą lubelskim o sytuacji epidemiologicznej w regionie. Według rzecznika resortu dwa powiaty z województwa „aspirowałyby” do strefy żółtej obostrzeń. Konkretnych decyzji wciąż jednak nie ma.

W poniedziałek szefowie kilkunastu klinik Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, apelowali do pacjentów o szczepienia

Kilkunastu szefów klinik szpitala nr 1 w Lublinie. I jeden ważny apel do pacjentów

Najmłodszy pacjent z COVID-19, który zmarł w ciągu ostatnich kilku dni miał 28 lat. O życie walczy teraz 23-latek, ale obawiamy się, że nie będziemy w stanie mu pomóc – przyznaje szef intensywnej terapii w SPSK1 w Lublinie. Razem z innymi specjalistami już po raz kolejny apeluje, żeby się szczepić.