Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna Prus

Podpis:

Katarzyna Prus, kp

Adres e-mail:

katarzyna.prus@dziennikwschodni.pl

Lista artykułów:

Handlowe porządki na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym

Handlowe porządki na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym

Część Małego Rynku w Kazimierzu Dolnym zostanie wydzielona pod wynajem straganów, co ma pozwolić gminie na sprawiedliwe pobieranie opłat. Tak zdecydowali radni.

Szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. Są chętni, ale są też obawy

Szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. Są chętni, ale są też obawy

Dyrektorzy szkół otrzymali formularz zgłoszeniowy, za pomocą którego od poniedziałku do środy mogli przekazywać w Systemie Informacji Oświatowej dane chętnych do szczepień nauczycieli. Już w poniedziałek po południu chętnych było 100 tys. osób., a dzisiaj wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek poinformowała, że zarejestrowało się w sumie 268 tys. nauczycieli

Największy tłok w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin panował chyba w czasie grudniowego pokazu dla mediów. Wczoraj był w nim zaledwie jeden pacjent

Jeden pacjent, miliony wydatków. Bilans działania szpitala tymczasowego w Targach Lublin

Milionowe koszty organizacji, wysokie utrzymania i tylko piętnastu pacjentów – tak wygląda bilans działania szpitala tymczasowego dla chorych na Covid-19 w Targach Lublin. Wczoraj leżał tam jeden pacjent.

Oddział Intensywnej Terapii w szpitalu przy al. Kraśnickiej
galeria

Niebezpieczna pamiątka po wirusie. "Wiek nie jest tu żadnym wyznacznikiem"

– Pacjentów z poważnymi powikłaniami po Covid-19 jest coraz więcej – przyznają lekarze. – Wiek nie jest tu żadnym wyznacznikiem.

Prof. Wojciech Polkowski, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK1 w Lublinie

Pacjenci czekali na to 7 lat. Przełomowa terapia znowu w Lublinie

Większa precyzja i krótszy czas leczenia pacjenta. Zabiegi radioterapii śródoperacyjnej wracają do Lublina po siedmioletniej przerwie. Już w połowie lutego będą z nich mogły skorzystać pacjentki chore na raka piersi.

Kaskada opadająca ku rzece. Tak rośnie nowa cześć szpitala w Lublinie
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Kaskada opadająca ku rzece. Tak rośnie nowa cześć szpitala w Lublinie

Nowy budynek powstaje w ramach przebudowy i rozbudowy Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Badania, mutacje i odmieniony świat. 100 mln zakażeń koronawirusem, zmarło 2 mln chorych
Magazyn
galeria

Badania, mutacje i odmieniony świat. 100 mln zakażeń koronawirusem, zmarło 2 mln chorych

Na początku lutego ubiegłego roku naukowcy już wskazywali na wiele znaków zapytania i niepokojących sygnałów dotyczących nowego koronawirusa z Chin, ale nikt nie mówił jeszcze o pandemii (WHO ogłosiła ją 11 marca).

Prof. Kondrad Rejdak

Miliony złotych dla szpitala w Lublinie na badania nad lekiem nad Covid

Czy amantadyna, stosowana w chorobie Parkinsona jest skuteczna w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem? Odpowiedź mają dać badania kliniczne. SPSK4 w Lublinie, który jest liderem tego projektu podpisał już umowę z Agencją Badań Medycznych.

Teresa Bogacka

Szczepienie szefowej lubelskich struktur Porozumienia. Instytut Medycyny Wsi wyjaśnia

– Nie doszło do żadnego złamania przepisów – podkreśla dyrektor Instytut Medycyny Wsi w Lublinie. Chodzi o szczepienia przeciwko Covid-19 wykładowców i studentów Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji, a także - jak się później okazało - kanclerz tej uczelni Teresy Bogackiej, która jest jednocześnie szefową lubelskich struktur Porozumienia Jarosława Gowina.

Jedno z haseł podczas protestu w Lublinie
galeria

Lubelskie: Oficjalnie w 2019 r. aborcji było tylko kilka. "Statystyki te są bardzo niedoszacowane"

Zabiegi przerywania ciąży z powodu ciężkich wad płodu są niezwykle rzadkie w naszym województwie. W 2019 roku było ich zaledwie osiem. Ale lekarze mówią, że statystyki nie uwzględniają tzw. turystyki aborcyjnej.