Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna prus

Lista artykułów:

Dorota Krasowska
Rozmowa

Pokrzywka to choroba groźniejsza niż myślimy. "Świadomość cały czas jest zbyt mała"

– Międzynarodowy Dzień Pokrzywki obchodzimy każdego roku w dniu 1 października. Służy on przede wszystkim popularyzacji wiedzy na temat tej choroby oraz akcji prozdrowotnych, które mają ułatwić dostęp do specjalisty chorym na przewlekłą pokrzywkę – mówi prof. Dorota Krasowska, kierownik Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej SPSK1 w Lublinie.

Minister zdrowia w Lublinie: Sytuacja epidemiczna w woj. lubelskim wyraźnie się pogarsza

Minister zdrowia w Lublinie: Sytuacja epidemiczna w woj. lubelskim wyraźnie się pogarsza

– Jeśli ktoś będzie przechodził COVID-19 ciężko, to szansa na jego zgon jest bardzo wysoka – alarmują lekarze. Sytuacja epidemiczna w naszym regionie jest nadal najgorsza w kraju. Minister zdrowia, który był dzisiaj w Lublinie, decyzji o wprowadzeniu obostrzeń jednak nie przywiózł

Jedna z akcji promującej szczepienia – piknik w Lublinie

Lubelskie. Nie chcą już promować szczepień. Gminy oddają pieniądze wojewodzie

Wzięli pieniądze, obiecując, że będą za nie zachęcać mieszkańców do przyjęcia szczepionki. Teraz gminy chcą zwrócić środki, ale wojewoda mówi „nie”. Tymczasem trzy powiaty w Lubelskiem już kwalifikują się do wprowadzenia obostrzeń.

Dla pacjenta zostaje coraz mniej czasu – uważają lekarze, obarczając winą za taką sytuację postępującą biurokrację

Więcej papierologii, mniej czasu dla pacjentów. Lekarze narzekają na postępującą biurokrację

Musimy wypełniać stos papierów, ale dla pacjenta, na którym powinniśmy się skupić zostaje coraz mniej czasu – narzekają lekarze. Z najnowszego raportu NIK wynika, że papierologia zabiera medykom już jedną trzecią całej wizyty i ponad połowę teleporady

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyjedzie w piątek do Lublina

Dwa powiaty "aspirowałyby" do strefy żółtej. Minister będzie w Lublinie rozmawiać z wojewodą

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyjedzie w piątek do Lublina. Między innymi po to, żeby rozmawiać z wojewodą lubelskim o sytuacji epidemiologicznej w regionie. Według rzecznika resortu dwa powiaty z województwa „aspirowałyby” do strefy żółtej obostrzeń. Konkretnych decyzji wciąż jednak nie ma.

W poniedziałek szefowie kilkunastu klinik Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, apelowali do pacjentów o szczepienia

Kilkunastu szefów klinik szpitala nr 1 w Lublinie. I jeden ważny apel do pacjentów

Najmłodszy pacjent z COVID-19, który zmarł w ciągu ostatnich kilku dni miał 28 lat. O życie walczy teraz 23-latek, ale obawiamy się, że nie będziemy w stanie mu pomóc – przyznaje szef intensywnej terapii w SPSK1 w Lublinie. Razem z innymi specjalistami już po raz kolejny apeluje, żeby się szczepić.

Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1

Intensywna terapia szpitala w Lublinie. Żaden z pacjentów niezaszczepiony, najmłodszy 25 lat

Zajęta jest już blisko połowa łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach w województwie lubelskim. Wśród osób potrzebujących pomocy, przeważają niezaszczepieni. Wśród nich nawet dwudziestokilkulatkowie.

Jan Grochowski
Magazyn

"Oddałem szpik 13-letniemu chłopcu z Białorusi". Lublinianin bohaterem kampanii Fundacji DKMS

Wiem jak wygląda cierpienie rodziny, w której jest chory na raka i co to oznacza, więc było to dla mnie oczywiste – Rozmowa z Janem Grochowskim z Lublina, bohaterem kampanii Fundacji DKMS zachęcającej do rejestracji w bazie dawców i oddawania szpiku lub komórek macierzystych.

Szczepienia przeciw COVID-19. Od dzisiaj niektórzy pacjenci i medycy mogą zapisywać się na przypominającą dawkę

Szczepienia przeciw COVID-19. Od dzisiaj niektórzy pacjenci i medycy mogą zapisywać się na przypominającą dawkę

Od dziś pacjenci po 50. roku życia oraz medycy mogą się zapisywać na przypominającą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19

Szpital przy ul. Jaczewskiego jest jedną z ponad 40 placówek w Polsce prowadzących dziś bezpłatne badania pozwalające wcześnie wykryć nowotwory głowy i szyi

Lepiej nie lekceważyć długotrwałych objawów. Dzisiaj można się bezpłatnie zbadać pod kątem nowotworów

Za darmo i bez skierowania można dziś zrobić przy ul. Jaczewskiego badania pozwalające wykryć nowotwór głowy lub szyi. Do wykonania badań powinny skłaniać takie objawy, jak długo utrzymująca się chrypka i ból gardła, czy przewlekły katar.