Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Igą Sarzyńską, twórczynią i projektantką Pracowni Artystycznej Sarzyński w Kazimierzu Dolnym, w której powstają torty i ciastka.
Jak jest koniec roku, to wiadomo, że będzie spór w sprawie kontraktów z NFZ. Nie inaczej jest teraz. Blisko 35 proc. podmiotów z województwa lubelskiego, które realizują świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, nie podpisało kontraktów z funduszem na 2016 rok.
Kiedy zawiodły tradycyjne metody, lekarze sięgnęli po komórki macierzyste. I są efekty – poprawił się stan zdrowia u 60 proc. leczonych w ten sposób pacjentów szpitala dziecięcego, cierpiących na autyzm lub porażenie mózgowe. Problem w tym, że za terapię muszą płacić rodzice.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Zamościu znalazły się w pierwszej trójce najlepszych placówek medycznych w Polsce – wynika z rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz „Rzeczpospolitej”
Niedouczeni? Czy może pytania były za trudne? Lekarze „położyli” ostatnie egzaminy specjalizacyjne. Najgorzej było w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Testu nie zdało ponad 90 proc. medyków – mówią dane ogólnopolskie
Brama miłosierdzia zrobiona przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych, rydwany dla Trzech Króli, nowe nagłośnienie i tysiąc ceramicznych dzwoneczków dla dzieci. To nowości Orszaku Trzech Króli, który wyruszy 6 stycznia z placu Zamkowego
Kilka godzin w kolejce, wizyta dopiero za kilka miesięcy. Niektórzy usłyszeli, że nie ma miejsc do wybranego przez nich lekarza. Tak było we wtorek w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. A to był dopiero drugi dzień zapisów do specjalistów
Mieszkańcy nie zgadzają się na podniesienie murów na Grodarzu, który przepływa przez miasteczko. Chcą zapobiec wydaniu decyzji środowiskowej dla takiej inwestycji.
Najczęściej dopalaczami trują się młodzi chłopcy. Z 210 hospitalizowanych w tym roku pacjentów tylko 26 to dziewczyny. – Ostatnio mieliśmy 19-latka z zawałem. Na szczęście udało się go uratować – mówi ordynator oddziału toksykologiczno-kardiologicznego w szpitalu wojewódzkim w Lublinie.
ROZMOWA z Joanną Piotrowską z Fundacji Femintoteka