Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Renatą Florek-Szymańską, chirurgiem z Lublina i członkiem Porozumienia Chirurgów.
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Lublinie szuka chętnych na przejęcie drewnianej chaty przy ul. Doły w Kazimierzu Dolnym. Ze względu na zły stan budynku, właściciel chce go rozebrać.
- To jest dramat, który trudno opisać słowami. W ciągu jednego dnia tracisz matkę, a brat walczy o życie w szpitalu. Myślę, że nadal jeszcze to do mnie nie dotarło – opowiada Adrian* z Lublina, którego mama i brat zachorowali na COVID-19
SARS-CoV-2 atakuje nie tylko układ oddechowy. Może też nieodwracalnie uszkadzać serce, nawet u zdrowych osób, a także zagrażać mózgowi.
Lubelscy zakaźnicy włączyli do leczenia kolejnych dwóch pacjentów z Covid-19. - Jeden miał podany lek na początku tego tygodnia i u niego widzimy już poprawę. Powtarza się więc scenariusz, który mieliśmy przy pierwszych trzech pacjentach: znaczna poprawa była już widoczna po kilku dniach – zaznacza dr hab. n.med. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie.
Nie tylko wstrzymanie porodów rodzinnych, ale też w niektórych przypadkach maksymalne ograniczenie kontaktu matki z noworodkiem. Na takie zmiany w związku z epidemią koronawirusa muszą się przygotować przyszłe mamy. – Robimy zdjęcia dzieci i wysyłamy rodzicom – opowiada jedna z lekarek. – Na bezpośredni kontakt nie możemy pozwolić. To zbyt duże ryzyko.
Rozmowa z prof. Konradem Rejdakiem, kierownikiem Kliniki Neurologii SPSK4 w Lublinie i prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego
Rozmowa z ratownikiem medycznym z wojewódzkiego pogotowia ratunkowego, który jeździ w zespołach dedykowanych pacjentom z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub zakażonym
Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.
- Nocna opieka nie istnieje! Wróciłem do domu z niczym – oburza się nasz Czytelnik. Mężczyzna choruje na astmę. Po tym jak dostał silnych duszności, a leki od lekarza rodzinnego nie działały, chciał skorzystać z pomocy w ramach nocnej opieki. Próbował w trzech punktach, bez skutku.