Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Do szeregu przestępstw przeciwko wyborom, mających wpływ na przebieg głosowania miało dojść w Siedliszczu – twierdzi Joanna Bartnik, jedna z kandydatek, która walczyła o fotel burmistrza tego miasteczka. We wtorek przed południem do Sądu Okręgowego w Lublinie złożyła protest powyborczy.
Koalicja Obywatelska w poniedziałek przed południem złożyła wniosek o rejestrację listy kandydatów z województwa lubelskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do żadnych zmian na liście w ostatniej chwili nie doszło. Tak, jak informowaliśmy już przed tygodniem „jedynką” w Lubelskiem jest posłanka Marta Wcisło, a kolejne cztery miejsca zajęli parlamentarzyści PO: Krzysztof Grabczuk, Małgorzata Gromadzka, Michał Krawczyk i Krzysztof Bojarski.
9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do poniedziałku (22 kwietnia) partie mają czas na poinformowanie Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu komitetu wyborczego. Do 2 maja powinny z kolei zgłosić listy kandydatów na posłów do Europarlamentu. Platforma Obywatelska w województwie lubelskim kandydatów na listę już ma. Zarekomendowała ich Zarządowi Krajowemu PO. Ten decyzję o ostatecznym jej kształcie podejmie w przyszłym tygodniu.
57 sesji, w tym także prowadzone w okresie pandemii sesje zdalne, 836 podjętych uchwał, 15 stanowisk i apeli, 365 posiedzeń komisji oraz 787 opinii i wniosków. Dobiegła końca VI kadencja Sejmiku Województwa Lubelskiego.
To będzie jedna z najciekawszych batalii o fotel burmistrza w niedzielnej drugiej turze wyborów w województwie lubelskim. O najważniejszy urząd w mieście i gminie Siedliszcze walczyć będą Hieronim Zonik, który funkcję wójta, a następnie burmistrza odkąd Siedliszcze zostało miastem, pełni nieprzerwanie od 1991 r. i Joanna Bartnik, przedsiębiorcza kobieta, która kilka lat temu związała się z urokliwą miejscowością w powiecie chełmskim, kupując dwór w Kuliku.
Wybory do Sejmiku Województwa Lubelskiego bezapelacyjnie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Na PiS głosowało blisko 400 tys. mieszkańców naszego regionu z 827 tys., którzy zdecydowali się pójść w niedzielę do urn. Kandydaci tej partii osiągnęli też najlepsze wyniki indywidualne, a w czołowej "10", aż osiem należy do nich. Na którego z kandydatów głosowano najchętniej?
18 z 33 radnych wybranych w niedzielnych wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego to debiutanci. Najwięcej nowicjuszy do samorządu trafi z okręgu nr 4, obejmującego miasto Chełm i powiaty: chełmski, łęczyński, świdnicki, krasnostawski i włodawski. Cała szóstka, która zdobyła mandaty w sejmikowych ławach zasiądzie po raz pierwszy!
Jarosław Żaczek kolejną, trzecią kadencję sprawować będzie funkcję burmistrza Ryk. 56-letni polityk PiS, były poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi uzyskał w I turze 53,84 proc. poparcie. Zagłosowało na niego 4792 wyborców.
Beata Siedlecka nie będzie kolejną, trzecią kadencję zasiadać w fotelu burmistrza Dęblina. W niedzielnych wyborach zdobyła zaledwie 15,07% głosów, otrzymując poparcie niespełna tysiąca wyborców. W II turze znaleźli się za to Roman Bytniewski oraz… pracownik urzędu miejskiego, podwładny Siedleckiej – Kamil Krypski.
Krzysztof Grabczuk, poseł Platformy Obywatelskiej, były marszałek województwa lubelskiego i prezydent Chełma, liczy w niedzielnych wyborach samorządowych na odsunięcie Zjednoczonej Prawicy od władzy w Sejmiku. – Jeśli zdobędziemy 9 mandatów, to wraz z PSL powinniśmy rządzić na Lubelszczyźnie. Jeżeli Lewica zdobędzie 2 mandaty, będziemy mieli stabilną większość – mówi w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim