Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Radosław Szcżęch

Lista artykułów:

Autorzy nowych, dobrych i nowatorskich pomysłów na biznes, którzy chcą prowadzić go np. na Lubelszczyźnie, otrzymają pomoc wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych

Mają 25 mln zł. Czekają na dobre, nowatorskie pomysły

W tym roku rusza nowa, druga już edycja Wschodniego Akceleratora Biznesu. To platforma inkubacyjna skierowana do startupów z Polski Wschodniej. Nabór rozpoczyna się w marcu. Unijną pomoc otrzymają autorzy 200 innowacyjnych przedsięwzięć.

Michał Stachyra wydzierżawił od miasta nieczynną poczekalnię po autobusowym dworcu. Pomysłów na artystyczne inicjatywy w tym miejscu mu nie brakuje. Problemem mogą być natomiast pieniądze, stąd otwartość na sponsorów poszczególnych wydarzeń

Dworzec wydzierżawiony. Cel: sztuka i dialog społeczny

Hala nieczynnego dworca autobusowego wraz z terenem wokół ma nowego dzierżawcę - puławską fundację KZMRZ. Jej właściciel zapowiada wykorzystanie tej przestrzeni do współpracy pomiędzy światem sztuki a lokalną społecznością. W planach są m.in. nowe wydarzenia skierowane do młodzieży.

Lubartowskie technikum wśród najlepszych w Polsce

Lubartowskie technikum wśród najlepszych w Polsce

Technikum Zawodowe nr 2 przy ul. Chopina w Lubartowie rozpoczyna rok od awansu na drugie miejsce w województwie i 32 w kraju w rankingu magazynu "Perspektywy". Od autorów zestawienia placówka otrzymała także "złotą tarczę" świadczącą o wysokiej jakości nauczania.

Końskowola miastem była nieprzerwanie od 1532 do 1870 roku. Obecnie jedna z większych wiejskich miejscowości powiatu puławskiego z populacją liczącą ponad 2 tys. osób

Prawa miejskie Końskowoli. Konsultacje do powtórki

Ponad trzy lata po ostatnich konsultacjach w sprawie odzyskania praw miejskich przez Końskowolę, mieszkańcy gminy wypełnią ankiety po raz drugi. To skutek stanowiska wojewody, który uznał, że minęło zbyt wiele czasu, by poprzedni wynik głosowania uznać za "miarodajny".

Elżbieta Wąs (z lewej) to jedna z liderek fundacji Miasto Obywatelskie Lubartów, która domagała się oficjalnego stanowiska radnych na temat zatrudnienia żony starosty w jednej z lubartowskich szkół. Radni miejscy, w tym Anna Kuszner (na zdj) tłumaczą, że pismo trafiło pod zły adres

Radni petycji nie rozpatrzą. "Prowokacja" miejskiego watchdoga

Społeczniczki z Miasta Obywatelskiego Lubartów nie doczekały się rozpatrzenia przez radnych ich petycji zachęcającej do wyrażenia stanowiska na temat zatrudnienia w powiatowej szkole Anny Marzędy, małżonki starosty lubartowskiego, Tomasza Marzędy.

Policjanci i strażnicy miejscy wiedzą, gdzie mogą zastać osoby nieposiadające stałego miejsca pobytu. Zimą gdy temperatura nocami spada poniżej zera, patrole kierowane są do nich każdego dnia

Bezdomni o pomoc proszą rzadko. Nie bądźmy obojętni

Gdy temperatura w nocy spada poniżej 10 stopni Celsjusza, spędzanie nocy w nieogrzewanych budynkach czy altankach ogrodowych może być niebezpieczne. Dlatego widząc osoby śpiące na ławkach, czy przystankach, warto zadzwonić pod numer 112. Nawet wtedy jeśli podejrzewamy, że są nietrzeźwe.

Minister chce zmian w spółkach. Nie ominą Azotów

Minister chce zmian w spółkach. Nie ominą Azotów

Powoli rozpędza się powyborcza karuzela, z której wkrótce wypadną aktualni szefowie spółek kontrolowanych przez skarb państwa. Zgodnie z wolą nowego ministra aktywów, zwoływane są już walne zgromadzenia, które doprowadzą do zmian personalnych w radach i zarządach.

To jedna z poważniejszych awarii sieci kanalizacyjnej w ostatnich latach. W pobliżu ul. Komunalnej w Puławach uszkodzeniu uległy komora i kolektor odprowadzający ścieki do pobliskiej oczyszczalni

Zima nie odpuszcza. Sypią sią awarie

W ciągu ostatnich dni w Puławach zanotowano szereg awarii dotyczących dostępu do wody i ogrzewania. Mniejsze awarie usuwane są na bieżąco. Najpoważniejsza dotyczy uszkodzeń w pobliżu ul. Komunalnej. Koszt ich naprawy wzrósł do ponad trzech milionów złotych.

Urzędnicy wybrali obszary miasta, które wymagają najgłębszych zmian rozwojowych - inwestycji, które poprawią jakość życia ich mieszkańców

Wskazali najgorsze puławskie osiedla. Jest szansa na poprawę

Południe i wschód miasta - bogate i rozwinięte. Północ i zachód - nieco uboższe i naznaczone licznymi problemami. Taki obraz rysuje się na mapach pokazujących społeczno-gospodarczą kondycję Puław. Najgorsze osiedla w przyszłości czeka rewitalizacja.

W 2004 roku ówczesne władze uznały, że dojazd do jednego z miejskich przedszkoli trafi w prywatne ręce. Teraz właściciele ziemi chcą ograniczyć swobodę korzystania ze swojej działki - stąd widoczny na zdjęciu szlaban

Przedszkole za szlabanem. Kuriozalny błąd sprzed 20 lat

Rodziców dzieci Miejskiego Przedszkola nr 8 w Puławach od kilku tygodni wita szlaban, który na dojeździe do placówki postawiła wspólnota lokalowa "Norwida 2". Za korzystanie ze swojej działki ta oczekuje od miasta zapłaty. Puławy są w kropce, bo to jedyny, istniejący dojazd.