Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zarząd Hortex Holding SA przygotowuje listy osób, które stracą pracę w należącej do spółki Przetwórni Owoców i Warzyw w Rykach. W związku z rosyjskim embargiem zwolnionych zostanie tam 160 osób.
155 tysięcy złotych miała otrzymać Beata Kozidrak za występ podczas imprezy sylwestrowej organizowanej we Wrocławiu przez TVP. - Jeżeli to prawda, to za kilkadziesiąt minut pracy zarobiła równowartość ponad 85 minimalnych pensji - wyliczył Piotr Szumlewicz z OPZZ i domaga się od telewizji publicznej wyjaśnień
Od nowego roku nie ma Okręgowego Szpitala Kolejowego. Placówka formalnie została połączona z Wojewódzkim Szpitalem im. Jana Bożego. Na budynku przy ul. Kruczkowskiego pojawiła się już tablica z nową nazwą.
Katarzyna Mieczkowska-Czerniak na Zamku Lubelskim i Anna Fic-Lazor w Kozłówce - od piątku jednymi z największych muzeów w regionie rządzą kobiety. Ich poprzednicy odeszli na emerytury.
Długie oczekiwanie na wejście, zimne dania zamiast gorących, brak napojów, serwetek i sztućców zarzucają organizatorom jednej z imprez sylwestrowych w Lublinie jej uczestnicy. Za wstęp zapłacili po co najmniej 150 złotych. Teraz domagają się zwrotu części tej sumy
42 zabytkowe obiekty z Lublina, Kazimierza Dolnego, Zamościa i innych miast i miejscowości naszego regionu znalazły się na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego. Jego oznakowanie i promocja kosztowały 450 tys. zł. 70 proc. tej kwoty przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki. - To co wyróżnia nasz region, to niespotykana w innych częściach kraju architektura renesansowa. Chcemy chwalić się nią turystom i ułatwić im dotarcie do tych miejsc - tłumaczy Robert Mazur, prezes zarządu Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Na szlaku znalazły się 42, głównie sakralne, obiekty. Poza 11 lubelskimi kościołami są też m.in. fara i spichlerz w Kazimierzu Dolnym oraz świątynie z ponad 20 innych miejscowości. Do ich oznakowania użyto 250 znaków drogowych i tablic informacyjnych. Przygotowano też bezpłatne mapy (3 tys. egzemplarzy po polsku i 1 tys. po angielsku), które można dostać w centrach informacji turystycznej. W przygotowaniu są też aplikacje na urządzenia mobilne.
Rozmowa z Zygmuntem Nasalskim, wieloletnim dyrektorem Muzeum Lubelskiego.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchomił w niedzielę stok narciarski Globus Ski przy ul. Zana. Jego otwarcie kilkukrotnie przekładano z powodu zbyt wysokich temperatur. Pierwszego dnia jeździło już kilka osób.
42 zabytkowe obiekty z Lublina, Kazimierza Dolnego, Zamościa i innych miast i miejscowości naszego regionu znalazły się na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego. Jego oznakowanie i promocja kosztowały 450 tys. zł. 70 proc. tej kwoty przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń doszło w czwartkowy poranek na trasie S17 na terenie powiatu świdnickiego. Ich uczestnicy mogą mówić o sporym szczęściu. A policja apeluje o szczególną ostrożność na drogach.