Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

WALDEMAR Sulisz

Lista artykułów:

Syćka Tobie zycom

Syćka Tobie zycom

16 października 1978 r. o godz. 18.18 z komina nad Kaplicą Sykstyńską wzniósł się biały dym. Po chwili kardynał Felici oznajmił: „Zwiastuję wam radość wielką – mamy papieża: Najdostojniejszego i Najprzewielebniejszego Pana Świętego Kościoła Rzymskiego, Kardynała Karola Wojtyłę, który przybrał sobie imię Jana Pawła II”.

Autorką pracy jest Tatiana Wójcik, lat 15 z Radzięcina

Dali świadectwo swojej wiary

Order od Oli

Order od Oli

d O profesorze Hilarym Koprowskim Ola Jarecka po raz pierwszy usłyszała do ojca, który jest lekarzem pediatrą. Dlaczego opowiedział córce historię niezwykłego człowieka, który w latach pięćdziesiątych przekazał do Polski dziewięć milionów dawek wynalezionej przez siebie szczepionki przeciwko polio?

Ks. Jan Pęzioł przed głównym ołtarzem wąwolnickiej świątyni. To tu wielu  wiernych szuka ostatniej s

Matko Boska - ratuj!

Dla umierającej Magdy z Komarowa lekarze nie widzieli ratunku. Rozległy guz mózgu, powodujący paraliż rąk i nóg oraz ciągłe utraty przytomności kazały im postawić tragiczną diagnozę: na operację jest już za późno. Podczas gdy matka wiozła dziecko karetką z warszawskiej kliniki do szpitala w Lublinie, w Wąwolnicy za dziecko modliła się reszta rodziny. Pomoc przyszła nagle. Magda odzyskała przytomność w karetce. W szpitalu na Staszica badania nie wykazały żadnego guza - opowiada ks. Jan Pęzioł

Leszek Mądzik, komisarz festiwalu: Konfrontacje - inaczej porównanie myślenia, koncepcji, form i emo

Dramat odejścia

Do festiwalowego pokazu najnowszego spektaklu Leszka Mądzika \"Odchodzi” opartego na ostatniej książce Tadeusza Różewicza \"Matka odchodzi” zostało kilka dni. Choć sam artysta od wielu lat zawzięcie milczy w swoich spektaklach i przed premierą skąpo cedzi słowa, dla Dziennika zrobił wyjątek.

Hieny buszują w Czeremnie

Hieny buszują w Czeremnie

Na gorącym uczynku przyłapaliśmy i sfotografowaliśmy w Czeremnie rabusiów, bezkarnie plądrujących cmentarzyska i bezcenne skarby naszej historii. Po naszej interwencji władze Tomaszowa Lubelskiego i miejscowa policja zapowiadają ofensywę przeciw wandalom

Chagall oblężony

Chagall oblężony

Na sobotnim wernisażu wystawy \"W ogrodach Edenu. Marc Chagall - sceny biblijne”, było ponad tysiąc osób.

Marc Chagall – autoportret. 
Copy Right ADAGP, Paryż 2003

Marc Chagall w Lublinie

Dziś o godz. 16 w Teatrze Osterwy rozpoczyna się festiwal \"Chagall w Lublinie”. Zobaczymy spektakl \"Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy” w choreografii Hanny Strzemieckiej. W programie trzydniowych spotkań konferencja poświęcona życiu i twórczości Marca Chagalla, pokazy filmów dedykowanych znakomitemu malarzowi oraz promocja autobiografii Chagalla w tłumaczeniu Jolanty Sell.

Jeden z najwybitniejszych artystów ubiegłego stulecia. Jego obrazy osiągają na aukcjach astronomiczn

Chagall dla każdego

Pięć lat temu wystawę jego prac w Krakowie obejrzało sto tysięcy osób. W tym roku w Paryżu zachwycił się nim cały świat. Jutro w Lublinie europejska premiera 72 prac, które nigdy poza Witebskiem nie były pokazywane.

Rajskie widoki w Lublinie

Rajskie widoki w Lublinie

Według starej żydowskiej legendy człowiek przed przyjściem na świat przebywa w raju. Zanim jednak się urodzi, dostaje prztyczka w nos, aby zapomniał o ogrodach Edenu. Być może pewnemu małemu chłopcu, o imieniu Marc, udało się pod powiekami przemycić na świat to, co widział w raju. I to właśnie, co z raju zapamiętał, na wystawie w Lublinie od jutra będzie można zobaczyć...