Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Centrum Studiów KUL dla Osadzonych przy Areszcie Śledczym w Lublinie, we wtorek zainaugurowano rok akademicki 2024/25. Naukę rozpoczęło 20 studentów pierwszego roku, w tym po raz pierwszy w historii 8 kobiet. Łącznie w areszcie na studiach pierwszego i drugiego stopnia kształcić będzie się 36 osób.
Krzysztof Lotek i Dominika Łukasiewicz zostali zwycięzcami 8. Półmaratonu Lubelskiego rozegranego w niedzielę na ulicach Lublina. Dystans 21,0975 km pokonało aż 643 zawodników i zawodniczek.
Co wiadomo na temat pradziejów naszego regionu? Kim byli jego pierwsi mieszkańcy? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedzi, zwiedzając ekspozycję archeologiczną Śladami Przeszłości. Najdawniejsze Dzieje Ziemi Lubelskiej. W pełni multimedialna, największa na Lubelszczyźnie stała ekspozycja archeologiczna została udostępniona zwiedzającym w 2013 roku. Muzeum prezentuje na niej ponad 3100 wyselekcjonowanych zabytków archeologicznych z naszego regionu z czasów pomiędzy latami 200 000 p.n.e. a 1250 rokiem n.e. Są one eksponowane według klasycznego podziału na trzy epoki, wyraźnie zróżnicowane na wystawie poprzez zastosowane środki wyrazu plastycznego, w tym kolorystykę. Najważniejsze zagadnienia dotyczące pradziejów oraz wczesnego średniowiecza przedstawiono w blokach problemowych. Oryginalnym zabytkom towarzyszą specjalnie stworzone na potrzeby wystawy prezentacje multimedialne, w tym filmy i animacje, których łączna długość wynosi ponad godzinę. Opowiadają one o pradziejowych procesach wytwórczych, rytuałach pogrzebowych, najciekawszych zabytkach i stanowiskach archeologicznych.
W piątek Politechnika Lubelska zaprosiła na niezwykłe wydarzenie Noc Inżynierów przyciągnęła miłośników niezwykłych wynalazków, osiągnięć nowoczesnej technologii i zachwycających efektów nauki
Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie w bieżącym roku obchodzi Jubileusz 110-lecia powstania. Z tej okazji w dniu 18 października, odbyła się uroczystość w której wzięli udział przyjaciele „Samochodówki”, byli i obecni nauczyciele, pracownicy szkoły, absolwenci, uczniowie i ich rodzice, władze miasta oraz miłośnicy motoryzacji.
W sobotni poranek w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyła się jesienna edycja biegu „Botaniczna Piątka”. W zmaganiach wzięło udział ponad 200 biegaczy. Była to ostatnia szansa w tym sezonie na powiększenie botanicznej kolekcji medalowej. Jak podkreślają organizatorzy, Lubelski bieg jest jednym z trudniejszych, bo są tu wzniesienia, więc zwłaszcza końcówka biegu jest wymagająca.
Na Skwerze Borowiczan przy ul. Nowy Świat w Lublinie upamiętniono 80. rocznicę rozpoczęcia zsyłki żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego do łagrów NKWD w Związku Radzieckim.
Trwa Lubelskie Forum Turystyki. Pierwszy dzień przyniósł wyniki konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa. Kto wygrał?
Praca na miejscu wypadków drogowych, pokaz resuscytacji i pies ratowniczy w akcji. Co jeszcze przygotowała Politechnika Lubelska na II edycję Dnia Bezpieczeństwa?
Dzień Edukacji Narodowej: z okazji święta w całym województwie uhonorowano 445 nauczycieli i dyrektorów szkół.